USD 39.40 39.70
  • USD 39.40 39.70
  • EUR 39.50 40.00
  • PLN 9.70 9.86

«Волиньгаз» може припинити постачання газу споживачам без лічильників

31 Жовтня 2014 12:05
Нині 55 тисяч сімей на Волині користуються блакитним паливом без лічильників і оплачують газ за встановленими нормами споживання. Щоб забезпечити їх безкоштовними приладами обліку газу необхідно 75 мільйонів гривень, - повідомили у прес-службі «Волиньгазу».

Уряд з 1 жовтня 2014 року своїм рішенням зменшив в 1,5-2 рази норми споживання газу для споживачів без лічильників, тим самим, позбавивши їх стимулів встановлювати прилади обліку і ощадливо використовувати газ.

ПАТ «Волиньгаз» щорічно безкоштовно встановлює біля 4 тисяч приладів обліку газу. Тож, за нинішньої динаміки всі 55 тисяч споживачів області можуть бути забезпечені безкоштовними лічильниками газу через 12-14 років. У той же час, обладнання приладами обліку газу всіх споживачів – вимога Європейського енергетичного співтовариства і законодавства України. Згідно з законом про комерційний облік газу, з 1 січня 2018 року ПАТ «Волиньгаз» не матиме права постачати газ споживачам, які не мають лічильників.

«Нині відповідного фінансування для прискорення програми безкоштовного встановлення лічильників у ПАТ «Волиньгаз» немає. А споживачів стимулів економити паливо і облікувати газ позбавили. Адже, якщо споживач використовує газ лише для приготування їжі і сплачує 7,8 гривень у місяць, то зацікавлення в установці приладу обліку за власний рахунок, а, відповідно, економному використанні газу, немає», – зазначає заступник голови правління з обліку та контролю за використанням газу ПАТ «Волиньгаз» Андрій Карпомиз.

У цій ситуації, аби виконати вимоги Європейського енергетичного співтовариства і законодавства України, потрібно або збільшити державне фінансування програми, або стимулювати споживачів встановлювати лічильники за власний рахунок, піднімаючи вартість газу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 18
Дід Панас Показати IP 31 Жовтня 2014 12:14
Здобуваємо все більше з кожним днем.
Йосип до Дід Панас Показати IP 31 Жовтня 2014 12:20
Ти звик на шарика всім користуватися. Для тебе і таких як ти був комунізм.
BOT до Йосип Показати IP 31 Жовтня 2014 13:18
телепню, це вам продовжують вбивати в мозок що "за все треба платити", а ви і готові платити за все двічі, а то й тричі, віддати податки і не отримати якісної медицини, пенсії на яку можна буде прожити, і т.д.
Йосип до BOT Показати IP 31 Жовтня 2014 13:57
За все? Це твій янукович хотів щоб за все платили. А за газ потім чим віддавати?
BOT до Йосип Показати IP 31 Жовтня 2014 15:31
Про що з тобою говорити... Янукович винен. Сміх та й годі. Виключи ТВ і включи мозок. Тут все суспільство хворе - хабарі брав тільки Янукович? Перед ним все було як в казці?
Анонім Показати IP 31 Жовтня 2014 12:21
7,8?????? це в кого ж такі ціни???????????????
Ковель до Анонім Показати IP 31 Жовтня 2014 13:11
В всіх. Це сума за 1 приписану в квартирі особу.
Оксана Показати IP 31 Жовтня 2014 12:28
Назва статті не відповідає змісту!!!
Анонім Показати IP 31 Жовтня 2014 12:52
Всі приватні будинки та квартири, у яких обігрів приміщення, нагрів води та приготування їжі здійснюється з використанням газу мали бути оснащенні лічильниками за державні кошти до 1 січня 2012 року. Про це йдеться у законі «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» від 16,06,2011 року. Згідно з документом, у квартирах, де є газові колонки та плити, лічильники мають бути встановлені до 2016 року, а де стоять лише газові плини – до 2018 року. До яких пір закони у нас будуть лише бумажкою ? Збираємось у Європу, а верховенство права не дотримуємось. Закон поганий, але це закон. Чи легше всього перекласти на громадян, вони "схавають".
читачка Показати IP 31 Жовтня 2014 12:52
в країнах ЄС збільшують норми споживання газу для споживачів, а в нас зменшують
Анонім Показати IP 31 Жовтня 2014 13:16
Лічильник газу Metrix UG4 вартує 600-700 грв.,, "Самгази" приблизно стільки ж, "Візар" G4 на 6м.куб. навіть менше. Ціна встановлення одного лічильника у "Волиньгазі" - 3500 грв. Куди йде така велика різниця, майже 3000 грв ? Приварити до стояка два згони з труби чи висунути газовий апарат на поверх ? Та якщо по такій ціні встановити у будинку 10 лічильників - це 35000 грв. Може Ви, шановні керівники, з ціною щось напутали ? Привикли бути монополістами і ціни гнути. За довідку про обстеження вентканалу, нічого не роблячи - 100 грв. Спустіться на землю і не грішіть на людей.
Факт до Анонім Показати IP 31 Жовтня 2014 13:37
Дістануть ці прищі олігархів простий люд і почнуть палати будинки, машини... Зварювальник тк роботу за 300 грн. в день зробить з задоволенням, а ці виродки 30000 в день за теж саме отримують. Карпомиз,- це той самий син великого захистника трудящих?
Мама до Анонім Показати IP 31 Жовтня 2014 15:06
Нам ставили лічильник безкоштовно. Сам лічильник і роботи нічого не коштували. Так ставили лічильники на весь під'їзд, бо до нас черга підійшла. Друзі вирішили черги не чекати і заплатили в Волиньгазі десь 1400 грн за все. Які 3000? Звідки такі суми?
Саша Показати IP 31 Жовтня 2014 15:11
Счетчики должны быть у всех. Тогда можно и экономить и можно будет действительно видеть сколько и куда газа идет. Не знаю почему у нас так этому противятся, за границей это нормальная практика.
Олег до Саша Показати IP 31 Жовтня 2014 18:15
Шановний, за кордоном точніше в країнах європи, лічильники встановлюють організації які надають послуги по постачанню води чи газу, за власний кошт а не за кошт громадян!
Лучанин Показати IP 31 Жовтня 2014 23:23
А як варіант - ОДИН лічильник, і загальну супу пропорційно розподілити на кількість прописаних жильців в будинку ...?
БДЬО Показати IP 4 Листопада 2014 15:22
Той Карпаміз та ещьо цаца!
Нік Показати IP 4 Листопада 2015 18:49
Лічильник поставили безкоштовно(хоть щось)а от поміняли колонку спеціалісти (не зволиньгазу)так за акт встановлення(прикрутити гайку на те саме місце і взяти на обслуговування приладу яке є також платне)деруть 500гр.при цюму акція у листопаді.питання за що такі шалені гроші?