USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Луцькі силовики здалися «Правому сектору». ОНОВЛЕНО

20 Лютого 2014 18:41
«Правий сектор» вирушив до військової частини на вулиці Лідавській.

Як розповів керівник "Правого сектора" Павло Данильчук, вони прямують до частини внутрішніх військ. З його слів, силовикам запропонують приєднатися до народного протистояння.

Близько сотні активістів з дубинками в руках і в масках йдуть пішою ходою вулицями міста. До них приєднуються й пересічні лучани, з-поміж них є й жінки. За станом на 18.07 стало відомо, що силовики погодилися залишити частину й віддати амуніцію самообороні. "Правий сектор" готується заходити на територію частини.

Як розповів Павло Данильчук, біля військової частини бійці луцького загону внутрішніх військ "здалися" "Правому сектору" та "Народній самообороні".

З його слів, керівники загону внутрішніх військ та протестувальники дійшли згоди. Силовики погодилися приєднатися до народного протистояння. Як розповів Павло Данильчук, силовики здають амуніцію.

18.12 На територію частини зайшли представники "Правого сектору". Силовики вишикувалися в дворі.
Live streaming video by Ustream


За станом на 18:50, до присутніх звернулись працівники військової частини та заявили, що вони з народом і засуджують ту бійню, яка триває в Києві.
Після чого передали до рук активістів "Правого сектору" амуніцію: щити, кийки, тощо.
Керівник "Правого сектору" на Волині Павло Данильчук заявив, що зброї вони не брали. Хоча, про те, що робити цього не збираються не заявив. Лише зауважив, що поки говорити на цю тему рано.

Спорядження завантажили в автобуси, що їх надали активістам військові та повезли на базу "Правого сектору"
. Самі ж протестувальники організованою колоною покинули блоковану частину і вирушили на Майдан.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 65
дідо Показати IP 20 Лютого 2014 17:50
Луцькі ввешники вже давно з народом. Це провокація.
Всезнайко до дідо Показати IP 20 Лютого 2014 23:21
А чому Данильчук не в Києві???
Микола до Всезнайко Показати IP 21 Лютого 2014 10:05
Щоб координувати місцеві дії, це ж очевидно!!
Федір Показати IP 20 Лютого 2014 17:50
Не за таких провідників ми боролися. Подивіться на цього Данильчука - очі налиті кров'ю. Зовсім дах з'їхав. Завтра не відповіси на Слава Україні - Героям Слава - поб'ють тебе і дітей твоїх.
Анонім до Федір Показати IP 20 Лютого 2014 19:44
Що, Федя, жаба давить, що Данильчук командує, а не ти?не дають покоя лаври переможців.Проти молоді виступаєш, хочеш щоб на Волині і далі керувала шайка старих пердунів?
Лучанин Показати IP 20 Лютого 2014 18:04
Хлопці "правого сектору2 закрили обличчя, знають, що йдуть на злочин.
Макс Показати IP 20 Лютого 2014 18:26
Нарушили присягу — дезертиры — расстрел!
Олег до Макс Показати IP 20 Лютого 2014 21:52
а Ти присягу давав
апрн Показати IP 20 Лютого 2014 18:36
Це військо??? ПОЗОР!!!! ЗАРОБІТЧАНИ!!!!! ВИ СЕБЕ НЕМОЖЕТЕ ЗАХИСТИТИ А ЩЕ МАЛИ ГРОМАДУ ЗАХИЩАТИ????? ЗА ЩО МИ ПЛАТИЛИ ПОДАТКИ НА УТРИМАНННЯ ВАС???? ДЕ ВАША НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ???? ЗАВТРА ШАПКА ЗМІНИТЬСЯ І ХЛОПЦЯМ ЗІ СХОДУ ЛИЗАТИ БУДЕТЕ???? ТО Я ТАК РОЗУМІЮ МІЛІЦІЇ НЕМА СБУ ДАВНО НЕМА І ВЖЕЙ ВІЙСЬКА НЕМА БЕРИ ВИЛА І ЗАХИЩАЙ СІМЮ САМ????????
Олег до апрн Показати IP 20 Лютого 2014 22:05
Як в нас немає військ ,люди сплять в казармах клас!,а ви розповідаєте про те що війскові не люди, чи ви вважаєте що весь народ за те що б від бувалося те що зараз ЄЄЄЄ))))так?
апрн до Олег Показати IP 20 Лютого 2014 22:13
Дибіле військо охороняє від зовнішньої загрози... відбирати вірніше віддавати зброю це відкривати державу для зовнішньої загрози... військо поза конфліктом а вони ПРОДАЖНІ СОЛДАФОНИ ЯКІ НАЧЕ РАНІШЕ НЕЗНАЛИ ЩО ВОНИ ЖИВУТЬ ЗА 2000 ГРН...
Анонім Показати IP 20 Лютого 2014 18:46
Що за паніка? Боїтеся народовладдя, рильце в пушку?
апроо до Анонім Показати IP 20 Лютого 2014 18:50
Бояться не народовладдя а бидла яке нічого в житі не зробило і рветься до влади...
Антон до Анонім Показати IP 20 Лютого 2014 18:55
Це вже не народовладдя, до влади йдуть фанатики.
фара Показати IP 20 Лютого 2014 18:54
ВІЙСЬКОВІ ЧИ ТО ТЕПЕР ПРАВИЛЬНІШЕ СКАЗАТИ ЛЮДИ В ХФОРМІ В ЯПОНІЇ САМУРАЙ ЩО ВТРАЧАВ КАТАНУ РОБИВ СОБІ ХАРАКІРІ... ІДІТЬ ДОДОМУ..
Рита Показати IP 20 Лютого 2014 19:07
Ходити по мирному Луцьку та цькувати людей великого геройства не треба. Слабо в Київ на майдан??? Це вам не шантажувати людей розправою над рідними. Одні кров проливають, а їнші у войнушки граються. ДОГРАЄТЕСЯ, що вас жителі міста приструнчать. Зараз і я за дострокові вибори, хай люди покажуть цим дибілам,, що не підтримують їх. Чи там теж будете залякувати. І ще- говорять що на Волинь приїхали тітушки. Та з такими опозиціонерами ніяких тітушок не треба: знущаються, бють, нищать, ніби житимуть завтра в іншій країні.
ДЖО до Рита Показати IP 20 Лютого 2014 22:11
Добре тобі у мирному Луцьку,а Гузь із луцьким народом у Києвві!
33 квартал до ДЖО Показати IP 20 Лютого 2014 23:56
и в каком же киеве,гузь и его банда не поедут в киев,ему власть нужна здесь,а там стреляют
20 Показати IP 20 Лютого 2014 19:40
Вітаю всіх волинян ! Фашизм настав !
Анонім до 20 Показати IP 20 Лютого 2014 20:42
Поддерживаю!!! Не хватает Сталина!!!!!!!!
Анонім Показати IP 20 Лютого 2014 19:47
а яке вони право мают красти тi речi ????? те, що вони примусили силовикiв - це може й добре, але...
Петрович Показати IP 20 Лютого 2014 19:52
Для чого було цім пацюкам платити гроші на утримання, щоб наразі молодь добровільно вдівала амуніцию і шла боронити спокій громадян? Ще вчора кричали про честь офіцерів, це мразі а не офіцери, дармоїди!
в шокі Показати IP 20 Лютого 2014 20:24
ну це повний бред це бандити тепер розоружають армію я в шоці
02 Показати IP 20 Лютого 2014 20:36
Тут слова про Самураев.то наши народно морды должны ходить..без яиц глаз рук ног.Не путайте сюда самураев.Ваш облизаный губеренр который жопа=климка.сказал одну цитату которая вошла уже в историю на вопрос почему он запретил встречаться с японцами урод сказа Мине не патрибно самураи они мне портят гричкасеев...это безграмотное быдло.то какая у нас армия Голодная ободранная и нищая!!!Они сделали вполне мудрое решение .Жизнь солдата это и есть присяга.
01 до 02 Показати IP 20 Лютого 2014 20:55
Та ти що то нахрена така армія???? Армія повина бути поза громадянським конфліктом АЛЕ БУТИ ГОТОВОЮ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВТРЖЕННЯ А ЯКЩО ДЛЯ ВАС ЧЕСТЬ СОЛДАТА В ІНШОМУ ТО роздайте людям зброю дай не сидіть в платників податків на шиї.... ви СОЛДАФОНИ!!!!!
Олег до 02 Показати IP 20 Лютого 2014 22:15
Только присягу надо соблюдать или не так?
Анонім Показати IP 20 Лютого 2014 20:56
Правий сеектор - патріоти, які хочуть жити у справді незалежній і демократичній країні. Така ситуація : бандюки незаконно узурпували владу, лягли під кгб і розпочали війну проти народу України. Правий сектор діє, виходячи із обставин,що склалися.На війні всі засоби гарні.На відміну від вас,заляканих щурів, вони рішучі і сміливі люди,здатні на подвиги, готові дати достойний відсіч бандоті.А на що здатні ви: штурмувати магазини з продуктами під час паніки, купляти бакси,коли гривня падає,обливати людей зеленкою на базарах.Собаки гавкають, а караван іде.
товариш до Анонім Показати IP 20 Лютого 2014 20:59
Ах всі засоби.... ну ясно....
до аноніма до Анонім Показати IP 20 Лютого 2014 21:05
що ти мелеш дурню бачили ми вчора які вони патріоти
L до Анонім Показати IP 20 Лютого 2014 22:01
луцький правий сектор - це засранці, які відчувши безкарність скоро будуть грабувати на вулицях. на подвиг здатні ті. хто на Київському Майдані, а це - засранці - (який подвиг, коли нема спротиву) тому і поводять себе, як гопники - ні на який конструктив вони не здатні! Вчора Данильчуку пояснили, мабуть, в СБУ "по чім у Африці банани", тому він відразу заявив, що ніяких претензій до СБУ вони не мають. Зараз данильчук і "іже з ним" якраз і нагадують тих собак, які гавкають на караван
НОНА Показати IP 20 Лютого 2014 21:18
Коли 30 листопада Беркут побив студентів було зрозуміло, що наше МВС в європейські ворота не влазить, коли МВС почали стріляти в протестувальників стало зрозуміло, що це не наше МВС, але коли цілий батальйон внутрішніх військ перелякала сотня знахабнілих молодиків і вони без супротиву здали свою зброю, то нахолєру нам такі внутрішні війська, Їх треба всіх розігнати, щоб не було кому захищати спокій українських можновладців. Нас вони всеодно не спроможні захистити. Ганьба таким захисникам, а таких захисників в нас вдвічі більше ніж армії. Де тільки їхніх офіцерів позорників навчали і готували? Слава Україні!
дьодік до НОНА Показати IP 20 Лютого 2014 21:39
Гдє-то так...
Анонім до НОНА Показати IP 20 Лютого 2014 22:13
Хіба здали зброю? Мова йшла про щити та каски, бронежелети
РЕ Анонім до НОНА до Анонім Показати IP 21 Лютого 2014 09:10
Совесть и офицерскую честь они в придачу сдали!!! Ещё и выстроил солдат как на параде для почётной сдачи оружия толпе экстремистских малалеток и зевак !!! Позорники !!!!
Ноні до НОНА Показати IP 20 Лютого 2014 23:29
Шо ти мелиш? Ти хоть взнай шо таке батальйон і яка його чисельність
Українець Показати IP 20 Лютого 2014 21:43
Казав кажу і буду казати мєнти під*ри
ок Показати IP 20 Лютого 2014 21:55
ви думаєте що ці військові захищали б чи їхали у київ.ні.бо там без них обійдуться.Ще Янукович нічого не сказав і Росія не сказала.
я Показати IP 20 Лютого 2014 22:10
Ще кілька тижнів назад такі ж коментатори писали, що міліція має бути з народом. Коли ж міліція віддала народу " допомогу", всі кричать, що то за міліція. Шановні, ви оприділіться!
народ до я Показати IP 20 Лютого 2014 22:28
А я не народ???? Ті хто проти тих з викаряченими очима НЕ НАРОД???
я хуєю Показати IP 20 Лютого 2014 22:17
Мусора далбайо*и.. сьогодні ви віддали тим недоноскам зброю.. а завтра вони обкурені будуть гвалтувати ваших дружин.. а ви будете стояти так само смирно і тримати яйця в кулачку.. БЛЯ?Ь НЕДОУМКИ!!!!
Охуєвшому до я хуєю Показати IP 20 Лютого 2014 23:32
Ти там був? Ти бачив шо вивозили з частини? Зброю бачив? Гвалтівників бачив?
я хуєю +1 до я хуєю Показати IP 21 Лютого 2014 00:43
Мусора и вояки идущие коридорами позора - Честь имею - вы точно сказать не сможете!!! слова по попрёк горла станут!!! По каким газетным об'явлениям вас только понабрали служить ???? Увольтесь нафиг и идите улицы подметать у вас это не плохо получиться !!! не позорьте форму !!!
? до я хуєю +1 Показати IP 21 Лютого 2014 02:28
Дарма ти так! Це не мусора, а діти!!! Такі самі як і на майдан повиходили. Цих в армію загребли, а іншим в вуха всяку бредятину повкидали. Що з одних, що з інших що можна спитати? І ті і інші безголові. А от ті що не строковики - це дійсно повний ... Але з іншої сторони, яка держава, такі і силовики. Раніше тільки ворюги при владі були, а тепер одних ворюг інші змінять, а ще й справжні злочинці на волі ходять і будуть ходити. Домайданувалися... Перше що треба заборонити на майбутнє - це грати в ігри, в яких використовуються елементи стрільби та подібні. Діти спочатку на це надивилися, а потім на вулиці повиходили, думали що в них в кишенці ще пару життів прибуде, а може вдасться зламати, патч якийсь знайти, ан не вийшло... І ці д..ли народ предали.
Ре ? до я хуєю +1 до ? Показати IP 21 Лютого 2014 16:16
Дети да согласен но не я выдумывал что бы в таком возрасте давали присягу !!! со стороны экстремистов были такие же дети только почему то более организованые !! И тут вопросов больше не к тем детям а к их командирам которые на своём рабочем месте занимаются уйнёй и больще чем убирать територию ничему солдат научить не могут !!!! Сами н***ра не знают наверно и об***лись мгнавенно!!! А этих в армию не загрибли сами пошли !!! В последних призывах чтоб на срочку попасть ещё и взятку нужно было занести так как спрос на отметку в военнике что прошёл службу уже привышал возможности ВС и ВВ. А если завтра война с агрессаром ??? Кто мамочку будет защищать???
Загреб Показати IP 20 Лютого 2014 22:24
Пресануть завтра Кононовича, и тролей не станет
іди тии до Загреб Показати IP 20 Лютого 2014 22:30
з своїм конановичем дістали ви вже політичні діячі.....
103 до Загреб Показати IP 20 Лютого 2014 23:36
А що вам все кононович сниться? Реальний вихід с цієї ситуації, який задовільнив би всіх, між іншим, запропонували лише комуністи. Від інших я такого не чув. Чи вам і далі треба когось обгадити, аби кров ріками тікла?
103 Показати IP 20 Лютого 2014 23:33
Хотів би сказати що одні злочинці здалися іншим, але не можу. Тому що в внутрішніх військах служать діти яких набрали і набирають далі на строкову службу в армії. По суті ті самі студенти, тільки які не змогли відкосити. то виходить що на сторону злочинців пішли діти, притому під тиском! І таким злочинцям треба амністію?!
БОГДАН Показати IP 21 Лютого 2014 00:16
Сьогодні Януковичем прийняте рішення,правда під шаленим тиском Заходу, про дострокові президентські та парламентські вибори в Україні вже в 2014 році.Думаю,що подібний безпредєл та погроми штурмовиків та смаркачів із = правого сектору= (сьогодні, також, була пограбована зброя в Адреалііні), зіграє злу шутку з опозицією на виборах.Доречі, влада змушена буде роззброїти майдан,так як вибори ,коли в країніі йде громадянська війна та гинуть люди ,проводити не можна Тепер про головне .Хочу звернутись до принижених військовослужбовців частини внут. військ . Не переживайте та не втрачайте силу духу! Сьогодні принижені всі силові структури у Західній Україні,а на майдані у Києві із вогнепальної зброї бойовики убивають правоохоронців.,хоча про це не повідомляє=революційний= 5-й канал. Прийде час і на вашій вулиці буде свято,з наглих, самонадіяних засранців будуть зіравані маски,поломані їх біти,відібрана зброя,а самі вони будуть притягнуті до відповідальності за вчинені злочини.
Лана до БОГДАН Показати IP 21 Лютого 2014 08:36
Ну чому не повідомляє? Як ви такі чесні, то чому наклеп зводите? Якщо ОСОБИСТО ВИ не бачили і не чули, то не треба стверджувати, що це саме так!! Я чула і бачила неодноразово інформацію по 5-му, що також гинуть правоохоронці. Друге питання, що молодь дійсно борзувата, агресивна і далека від Майдану і тих подій, що там відбуваються. Легко ходити ТУТ в масках з битами, це не під кулями барикади зводити. Ті хлопці, що "понюхали пороху", відрізняються. Вони без тої непотрібної борзості. Якщо у Луцьку почнеться анархія, люди тоді вийдуть теж. І буде біда. ТОМУ, у ці чорні часи для України треба крепко дружити з головою і не робити зайвих рухів. Це особисто моя думка.
Коментуючим Показати IP 21 Лютого 2014 00:22
Ви кричите,що невчинення супротиву правоохоронцями це прояв страху? Вони сволочі, бандити п-си і т.д. Як такі можуть захищати? Міліцію захватили, СБУ здалось, ВВ віддало захисне спорядження. І це все від страху перед купкою 16-20 річних ГЕРОЇВ? А якби вальнули зі всіх стволів і поклали всіх тих ГЕРОЇВ та інших людей, які з дітьми приходили подивитись на штурми, мета яких - отримати БОЙОВУ зброю!!!!! Ви всі називали б тоді ГЕРОЯМИ правоохоронців? Дуже сумніваюсь
fe до Коментуючим Показати IP 21 Лютого 2014 00:42
Чому зразу вальнути.... в офіцерів повина бути позиція НЕВТРУЧАННЯ.... беріть приклад з башкаленка тьху на нього але позицію має А ВИ ШМАРКАЧІ!!!!
федір до Коментуючим Показати IP 21 Лютого 2014 00:47
Ні ви просто герої тепер за вашого сприяння в тому числі і амуніцією таки х же як ви хлопчиків ваших колись побратимів по службі радикали будуть мочити!!! А ви просто умили руки... ви з народом.....Д....лИ ВИ І ВАШ КЕРІВНИК....
податкова Показати IP 21 Лютого 2014 00:29
Подполковник а у тебя чем ещё можно поживиться ???? я так понял у тебя аттракцион невидной щедрости в веерном тебе подразделении!!! раздаёшь на право налево казённое купленное за деньги налогоплательщиков добро ??? себе небось тоже что то стырил под шумок ???
лівий сектор Показати IP 21 Лютого 2014 00:54
Ми за народовладдя проти януковича та радикалів з правого сектора! Коли нам приходити по зброю????
лівий сектор +1 до лівий сектор Показати IP 21 Лютого 2014 09:24
И против этого помаранчевого быдла что повылазило сейчас под шумок из щелей и делит облдрадминистрацию. А так же не будим плясать под пендосавские, европейские, москальские, и прочей шушеры желающей отяпать кусок неньки Украины дудки!!! Давайте жить своими мозгами а не продаваться за гуманитарку !!! Надо создавать НАРОДНОЕ ополчение и навадить порядок в стране координально!!! А не менять одних зажравшихся алигархов на других !!! Придёт это обиженное помаранчивое кодло до власти будут ср***ть не в золотые унитазы а в платиновые ещё и с брюликами!!! А нам украинскому простому народу как было уёво так и будит никто не позоботится о нас кроме самих нас!!!
правдоруб Показати IP 21 Лютого 2014 08:45
Для чого нам така міліція, внутрішні війська, СБУ, прокуратура, які себе не можуть захистити??? Тільки й уміють воювати з бабкою на базарі, яка торгує не на тому місці, чи з дядьком, що приїхав з села на "Запорожці" і порушив ПДР?????? Для чого ми платимо податки і утримуємо їх??? Щоб керівники цих підрозділів жирували (будували собі маєтки, Лексуси і таке інше) ?????
Корінний лучанин до правдоруб Показати IP 21 Лютого 2014 10:37
А МОЖЕ НАМ ВСІ ЦІ СТРУКТУРИ ЗАМІНИТИ , ТАК ЗВАНИМ " ПРАВИМ СЕКТОРОМ"! ЦЕ БУДЕ НОВІТНЯ "АРМІЯ" МІШКИ ЯПОНЧИКА-ДАНИЛЬЧУКА, ХОЧА ДАНИЛЬЧУКУ ЩЕ ДУЖЕ ДАЛЕКО ДО ЯПОНЧИКА. Як не дивно. сценарій в історії повторюється! РЕОРГАНІЗАЦІЮ МВС, ВВ, СБУ,ПРОКУРАТУРИ ТРЕБА ПОЧИНАТИ ЗВЕРХУ. Те що витворяє "ПРАВИЙ СЕКТОР" під шумок ХАОСУ в державі - це не є ПРАВИЛЬНИМ! МИ НЕ ЗНАЄМО ХТО Є В ТОМУ СЕКТОРІ ! МІЛІЦІЯ ТЕЖ БАЧУ В РОЗПАЧІ, ВІРНІШЕ В РОЗДВОЄННІ - НІБИ З НАРОДОМ , АЛЕ ЯКОСЬ НЕ ВПЕВНЕНО СЕБЕ ПОВОДИТЬ. ЯКЩО З НАРОДОМ ТО ПРИЄДНУЙИЕСЬ, А НЕ ФІГ ВІДДАВАТИ СПОРЯДЖЕННЯ НЕВІДОМО КОМУ!
укр Показати IP 21 Лютого 2014 11:19
ви хотіли щоб вони почали по тим людям стріляти?
дибілу до укр Показати IP 21 Лютого 2014 11:22
Дибіле почиттай вище про це вже писали....
БОГДАН-Кор-у лучанин Показати IP 21 Лютого 2014 12:18
Вперше погоджуюсь з вами.
Корінний лучанин до БОГДАН-Кор-у лучанин Показати IP 21 Лютого 2014 14:06
Дякую Богдане! Я намагаюсь міркувати завжди із державницьких позицій, тільки так а не інакше! В цьому ми повинні бути єдині. На додаток скажу, ті трагічні для України події сталися ( ви добре знаєте це) із вини Януковича та парламенту. Парламент тільки в останні вирішальні хвилини почав свою парламентську роботу! Я б сказав, що ці жертви є і на совісті всіх депутатів ВРУ, а Януковича в першу чергу! Рішенння треба було приймати раніше! А тоді б не було оцих радикалів, "Армії Мішки Япончика"- ПРАВОГО СЕКТОРА. А ще про міліцейську амуніцію скажу- оті дешеві БРОНЕЖИЛЕТИ, які куля пробиває. Що це за халявські жилети, це гавно як воно попало на екіпіровку міліції , хто тут гроші відмивав? Тут ще багато питань можна задати владцям. Прикро ще те, внаслідок хаосу багато зброї опинилось в руках оцих радикалів. Винні силовики, що не розібрались в ситуції. Треба бути завжди із НАРОДОМ, за те Вам буде ПОШАНА , а не радикалам!
до прсректору Показати IP 21 Лютого 2014 13:47
А АМУНЫЦЫЮ НАВЫЩО ЗДАВАТИ ТИМ ЗАСРАНЦЯМ
патріотизм до до прсректору Показати IP 21 Лютого 2014 16:59
краще здати амуніцію, ніж залишити за собою купу трупів, серед яких можуть бути рідні. Не будьте шановні, вельми головословні. Серед Волинян (спеціально пишу з великої літері, бо поважаю), є різні думки щодо дій на Волині. І ці люди можуть також радикально висловити свою позицію,
патріотизм Показати IP 21 Лютого 2014 16:53
всі коменти,це можна розглядати як патріотичні заклики і дії. Але ж де Ви всі були коли руйнували ВОДА, УМВС. Де Ваші обличчя (хотів написати морди). З будь-якої сторони стоїть українець, і він також переживає за свою сімю, близьких, рідних. Правий сектор - може хтось вважає це круто, прийде нова влада, і ці люди першими будуть притягнуті до відповідальності, бо жодній владі не вигідно дестабілізація обстановки. Вони молоді і цього, на жаль, на розуіють. Хоча їх прагнення більшість розуміють, я надіюсь, якщо вони не діють за гроші чи інші матеріальні блага. Вибачте за граматичні помилки. Слава Україні!!