USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

У двох районах Волині досі не утилізували виявлені отрутохімікати

10 Жовтня 2017 18:18
Забруднена питна вода та отруйні відходи, що протягом місяців не можуть утилізувати: владу у Ратнівському та Горохівському районах закликають пришвидшити процес знищення виявлених отрутохімікатів.

Про це стало відомо жовтня під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Луцьку.

Члени комісії розглянули питання про ситуацію щодо утилізації непридатних до використання хімікатів, які виявили на території Горохівського та Ратнівського районів.

Як повідомив начальник Державної екологічної інспекції у Волинській області Олександр Ткачук, питання утилізації хімічних відходів досі не вирішується. З метою зменшення негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людей, інспекція 30 травня направила листи до ОТГ, селищних рад та РДА, щоб вони надали інформацію у сфері поводження з побутовими відходами, трупами тварин, а також про небезпечні хімічні відходи на їхній території та роботу постійно діючих комісій з поводження з безгосподарними відходами. Такі комісії, зі слів посадовця, повинні працювати у кожному районі.

Зі слів Олександра Ткачука, відповіді дали не всі, але Горохівська райдержадміністрація повідомила, що ніяких небезпечних відходів на земельних ділянках сільських рад виявлено не було, хоча на той час у районі мешканці Бужан вже знайшли такі відходи. Ратнівська РДА також дала відповідь, що на території району буцімто відсутні небезпечні відходи. Натомість чиновник наголосив, що у серпні комісія встановила факт захоронення отрутохімікатів на території господарського двору у селі Бужани, які досі ніяк не утилізували. 27 вересня Держеконіспекція повторно направила листи в Горохівську та Ратнівську РДА з проханням надати інформацію про те, що було зроблено з відходами. У відповідях йшлося про засідання відповідної комісії при Горохівській РДА, де вирішили доручити начальнику Горохівського РВ ДСНС України у Волинській області вивчити питання утилізації відходів.

Чиновник зауважив, що для покращення якості питної води, забрудненої отрутохімікатами, у селі Бужани нічого не робиться і процес виїмки відходів з землі наразі не відбувся.

Щодо Ратнівського району, РДА дала відповідь про засідання комісії і Заболоттівському сільському голові доручили звернутися з листом до Держпродспоживслужби з проханням зробити аналізи землі і води. Відтак, у РДА 11 вересня утворили тимчасову комісію із цього питання. Посадовець зауважив, що в райдержадміністрації, вочевидь, не знають своїх повноважень та алгоритму дій, адже для таких питань працює комісія щодо поводження з безгосподарними відходами. Потрібно, мовляв, шукати підприємство, яке має ліцензію на виїмку цих відходів та утилізовувати їх. Нині відходи тимчасово перезахоронили у поліетиленові пакети і шукають можливість їх знищити. Втім, немає інформації про те, де ці відходи зберігаються.

Посадовець просив облдержадміністрацію зобов’язати РДА вжити заходи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Зі слів заступника голови ОДА Сергія Кошарука, у Ратнівському районі вже визначили, яке підприємство утилізовуватиме відходи. Вартість цієї процедури становитиме 65 тисяч гривень, які планує виділити Заболоттівська ОТГ.

Начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Дмитро Новохатський поінформував, що з метою реагування на факти виявлення невідомих речовин у Ратнівському та Горохівському районах створили робочу групу. Члени робочої групи оглянули місце захоронення отрутохімікатів у селі Бужани, відібрали проби ґрунту і за результатами аналізів встановили перевищення вмісту нітратів та органічних пестицидів від 51 до 96 разів. ГУ Держпродспоживслужби рекомендувало сільському голові припинити вживання питної води населенням та вирішити питання ізоляції небезпечних речовин у ємкостях. Наразі в ДНЗ та школу у селі питну воду привозять автобусом.

Члени комісії рекомендували Горохівській РДА укласти угоду з підприємством, яке займається утилізацією відходів та оцінити обсяги завданих збитків у двотижневий термін, а Ратнівській РДА – продовжити розпочаті роботи.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus