USD 39.75 40.09
  • USD 39.75 40.09
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.72 9.92

Із хворим на сказ котом контактували шестеро волинян

11 Жовтня 2016 10:21
Хворого на сказ безпритульного кота виявили у селі Мительно Ківерцівського району. Встановлено, що контакт з хворою твариною мали шестеро осіб, їх направили на консультацію до лікаря-рабіолога.

Про це повідомила виконувач обов’язків начальника Ківерцівської районної державної лікарні ветеринарної медицини Марта Гнатів, - пише Ківерцівський районний інформаційний портал.

Згідно з повідомленням, 10 жовтня 2016 року відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при районній державній адміністрації. Голова державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації Таранчук Ю.В. акцентував увагу членів комісії та запрошених на виникненні вогнища захворювання тварин на сказ в селищі Мительно Олицької селищної ради. Комісія розробила та затвердила план дій при цьому захворюванні. При розслідуванні встановили, що джерелом інфекції був хворий на сказ безпритульний кіт.

Під час розслідування встановлено 6 осіб, які мали контакт з хворою на сказ твариною. Дані особи направлені на консультацію до лікаря- рабіолога. Проводяться подвірні обходи з метою виявлення покушених чи ослинених людей та тварин хворим на сказ котом. Голова Олицької селищної ради Кашинська О.І. рішенням ДНПК зобов’язана провести заходи щодо ліквідації безпритульних тварин.

Сказ - особливо небезпечна інфекційна хвороба всіх теплокровних тварин і людини, що характеризується ураженням центральної нервової системи та майже завжди закінчується смертю. Щорічно від сказу у світі гинуть десятки тисяч людей та мільйон тварин, і Україна нажаль не є виключенням.

Збудник хвороби – вірус знаходиться в мозковій тканині та слині хворих тварин, зараження відбувається при покусах, ослиненнях та при прямому контакті з хворою твариною, також можливе зараження через речі, змочені слиною хворої тварини, якщо слина попадає на шкіру, де є подряпини, чи на слизові оболонки. Відомі випадки коли людина захворіла внаслідок того, що тримала ланцюг в руках ,на якому залишилась слина хворої на сказ собаки.

Найбільшу небезпеку представляють лисиці, коти, собаки, вовки, які хворіють, як в буйній так і паралітичній формі, а також в розповсюдженні вірусу сказу приймають участь кровососні комахи та гризуни. Віруси летючих мишей також можуть викликати в людини смертельне захворювання.

Незвичайна чи агресивна поведінка тварин, як домашніх, так і хижих, завжди повинна насторожити.

Щоб не заразитися сказом, потрібно:

- при покусах тваринами чи попаданні слини хворої тварини на шкіру чи слизові оболонки, слід негайно промити рану проточною водою з господарським милом та терміново звернутися до лікаря;

- коли тварина, що покусала людину, має господарів ,то найкраще її ізолювати та тримати ізольованою для того, щоб спеціалісти ветеринарної медицини могли спостерігати за станом її здоров’я протягом 10 діб з моменту покусу. Якщо тварина залишається здоровою та живою, лікування людям не призначається;

- не можна в гніві убивати тварину чи виганяти, або завозити в іншу місцевість, після того, як вона нанесла покуси;

- мисливці на полюванні повинні діяти дуже обережно, шкіру забитих тварин потрібно знімати в захисних рукавицях;

- однак, якщо тварина, яка покусала людину невідома, хижа чи загинула, то необхідно звернутися до лікарів за призначенням антирабічних щеплень. Щеплення повинні проводитися якомога раніше та коли лікар призначить щеплення проводити їх регулярно, не допускати самовільної відмови та їх перерви. На період щеплень необхідно додержуватися режиму та вимог, що пропонують медики;

- для захисту від сказу необхідно правильно утримувати домашніх тварин. Сторожових собак – в установах, підприємствах та організаціях тримати на ланцюгах, в спеціально відведеному для цього місці. Щорічно проводити їм щеплення проти сказу, виводити на вулицю в намордниках. Забороняється вигулювати собак на територіях лікувально-профілактичних закладів, шкіл, дитячих навчальних закладів, закладів інтернатного типу, в парках та скверах, приводити їх з собою на ринки, в магазини та нацьковувати на людей;

- державні установи ветеринарної медицини району проводять вакцинацію котів та собак проти сказу безкоштовно. Звертатись по місцю розташування ветеринарних установ.

Пам’ятайте, ефективної терапії сказу не розроблено. Тільки своєчасна вакцинація домашніх собак та котів з профілактичною метою проти сказу захистить ваших улюбленців та, головне, вас від цієї смертельної хвороби.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
кіт Показати IP 11 Жовтня 2016 14:58
Це я мав контакт з ними і вони мене заразили!
Неначе люди подуріли Показати IP 11 Жовтня 2016 15:03
і поводяться агресивно... Таке враження , що всі люди на планеті -Земля хворі на сказ...

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus