USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Обмороження: як уберегтися

15 Січня 2017 18:32
Зима – час свят та прогулянок на морозі. Однак, крім приємних емоцій, вони можуть принести проблеми. Тривале перебування на холоді може стати причиною обмороження.

Про це йдеться на сторінках щотижневої газети Волинські Новини (№ 49).

Поверхневе

Відбувається спазм кровоносних судин, через що уражена ділянка шкіри стає блідою або, навпаки, червоніє. Це може супроводжуватися легким відчуттям оніміння, болю, поколювання або пощипування ураженої ділянки. Структура шкіри при цьому не змінюється, зберігається чутливість. Якщо відігріти уражену шкіру, то всі перераховані вище симптоми зникнуть. У дітей поверхневе обмороження настає швидше, ніж у дорослих. Найчастіше уражаються відкриті частини тіла: вуха, ніс, щоки, пальці рук та ніг.

Легке

Відчуття при легкому ураженні шкіри неприємні, однак лякатися не варто. Це легко піддається лікуванню. Шкіра втрачає чутливість, стає білою або сіро-жовтою, вкривається червоними плямами, твердне, набрякає, болить та пульсує. Протягом доби можуть утворюватися пухирі, наповнені прозорою рідиною, але тканини при цьому не відмирають.

Важке

Нескладно здогадатися, що це найбільш небезпечний ступінь обмороження. Шкіра блідне, твердне і навіть починає чимось нагадувати віск. Людина може відчувати втрату чутливості або оніміння ураженої ділянки. Іноді при важкому ступені обмороження на шкірі утворюються пухирі, наповнені кров’яною рідиною, або ж з’являються змертвілі ділянки сіро-чорного кольору. При найважчому обмороженні уражаються м’язи та кістки, шкіра і тканини відмирають.

Лікування

Ніколи не розтирайте обморожені ділянки

Якщо помітили обмороження, відразу ж зайдіть у тепле приміщення та постарайтеся зігріти уражені ділянки тіла: сховайте обморожені руки під пахви або одягніть сухі рукавички. У жодному разі не допускайте повторного ураження та не розтирайте шкіру.

Прийміть знеболювальне

Якщо у вас важке обмороження, то процес відігрівання ураженої ділянки може викликати больові відчуття. Аби зменшити біль, випийте знеболювальне. Фахівці не рекомендують приймати аспірин, він може перешкоджати відновленню уражених тканин.

Не вживайте алкоголь

Спиртні напої значно знижують відчуття холоду і не дозволять вчасно відчути, наскільки ви змерзли. До того ж, це може перешкодити контролю над процесом загоєння: у міру зігрівання має з’явитися відчуття поколювання і печіння.

Відігрійте обморожені ділянки у теплій воді

Оптимальна температура води має бути не вищою, ніж 40-42° С, щоб запобігти опікам. По можливості додайте у воду антибактеріальне мило, аби уникнути небезпечних інфекцій. Опустіть уражену ділянку тіла у воду на 15-30 хвилин (при важкому обмороженні – на годину). Не грійтеся біля вогнища або за допомогою спеціальних приладів, адже тоді не можна контролювати процес зігрівання уражених ділянок.

Зверніться до лікаря

Якщо уражені ділянки тіла не приходять в норму протягом доби, терміново зверніться по кваліфіковану медичну допомогу.

Аби уникнути обмороження, одягайте багато шарів одягу (бажано, щоб він був виготовлений з водонепроникних і теплоізоляційних матеріалів), подвійні рукавиці, кілька светрів та шкарпеток. Не забувайте про шапку та шарф.

Перед виходом на вулицю доб­ре поїжте. Недостатнє харчування і втома можуть стати причиною обмороження та послабити захисні функції організму.

Не куріть на морозі

Під час куріння кровоносні судини звужуються, кров погано надходить до кінцівок. Тому саме курці ризикують обморозити шкіру.

Не використовуйте креми

Як відомо, мороз сушить шкіру. Однак перед виходом на вулицю не можна користуватися зволожувальним кремом. Краще замінити його на живильний і нанести не пізніше, ніж за годину до прогулянки.

Галина ТЕРНОВА
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus