USD 28.40 28.50
  • USD 28.40 28.50
  • EUR 33.20 33.40
  • PLN 7.15 7.30

У луцьких барах зневажають некурців?

У близько 15 % луцьких закладах громадського харчування не дотримані права людей, які не палять – стверджують у Луцькій міській раді.

Про це заявила 21 червня під час засідання координаційної ради з питань профілактики ВІЛ, СНІДу, вживання тютюну та алкоголю заступника начальника відділу з питань торгівлі та сфери послуг Луцькради Наталії Рибай.

За її словами 15% закладів, що ведуть господарську діяльність в сфері ресторанного бізнесу, не мають спеціальних місць для некурців.

Переважно це стосується кафетеріїв та закусочних на Центральному та Завокзальному ринках, - повідомила чиновник.

Хоча, згідно з рішенням ради від 2006 року усі заклади ресторанного типу повинні половину площі віддавати саме некурцям. Там, де це зробити не можливо через малу площу – заклад повинні повністю бути повністю вільні від куріння.

Довідково:

Згідно з рішенням Луцькради від 29.06.2010 з 01 серпня 2010 року у Луцьку повинні були бути спеціальні окремо розташовані ізольовані місця для паління, що не принижують гідності курців, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, відмежовані так, щоб дим не потрапляв на іншу частину приміщення, а також, розмістити інформацію про розташування таких місць та про шкоду, якої завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, або визначити власними розпорядчими документами споруди та приміщення такими, в яких заборонено палити взагалі.

Вільними від куріння зонами з 1 серпня 2010 року стали:

- приміщення та прилеглі до них території закладів охорони здоров'я, навчальних та освітньо-виховних закладів (включаючи дитячі садки, загальноосвітні заклади, вищі навчальні заклади, заклади позашкільної освіти), закладів культури, закритих та відкритих спортивних споруд (100-метрова зона навколо них);

- приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;

- 10-ти метрова зона навколо входу до будь-якого приміщення;

- зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них;

- ліфти, будинкові сходи та під‘їзди багатоповерхових житлових будинків, балкони житлових будинків, підвальні приміщення;

- дитячі майданчики, місця дитячого відпочинку (включаючи ігротеки, комп’ютерні клуби, кінотеатри, внутрішньо-дворові дитячі площадки) та прилегла до них територія;

- офісні приміщення підприємств, установ, організацій, суб’єктів підприємницької діяльності;

- заклади торгівлі (включаючи території торгових рядів, ринків, ярмарок, оптових та дрібнооптових баз, кіоски, магазини);

- зони відпочинку (включаючи парки, пляжі, сквери);

- культові споруди та прилеглі до них території;

- центральну частину міста (100-метрова зона навколо Театрального та Київського майданів, майдану Грушевського, пр. Волі, вул. Богдана Хмельницького, вул. Лесі Українки, вул. Винниченка);

- місця постійного та тимчасового скупчення людей (в тому числі під час проведення масових заходів)
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Реклама
Loading...
Коментарів: 22
Не курець Показати IP 21 Червня 2011 14:03
Закон про заборону паління в громадських місцях в Україні датується вереснем 2005 року, а рішення міської ради з 2006 року. Чи багато лучан знають про ці документи? Як палили, так і палять. особливо на зупинках. запитуєш людину чи вона знає, що тут заборонено курити - дивиться на тебе так, ніби ти з Місяця звалився. Люди не знають про такі рішення, тому продовжують мами з дітками вдихати дим, що випускають здоровенні дядьки на зупинках. А ситуація в ліфтах, в підїздах будинків? Дим стоїть коромислом хоч протигаз одягай! Мій знайомий почепив в ліфті напис: "в ліфті курять тільки підараси", то каже що менше стали курити, хоча першого написа здерли за вечір. Досі не можу отримати відповідь на питання - чому в Україні закон не працює? можливо він нікому не потрібен?
yav Показати IP 21 Червня 2011 14:07
В чому проблема? Хай некурці не ходять туди, де немає місць для некурців. Курці ж не ходять в кафе для некурців, а коли ходять, то при цьому не палять і не завжди комфортно себе почувають.. але то їх вибір, і в кожного мають бути рівні права, а то виходить - якщо людина не курить, вона якась правильніша і їй більше прав треба? мене он в маршрутках мужики з бодуна, які поснідали часником більше турбують!
Микола до yav Показати IP 21 Червня 2011 14:14
Я зібрався з друзями піти у кафе. Чи дівчину туди запросив. Прийшов. Сів. Зробив замовлення. І тут за сусідній столик приходите ви, і починаєте курити. Я кажу - загасіть будь ласка. А ви мені: НЕ НРАВИЦЯ - ВАЛИ АТСЮДА!!!! Приблизно так ваша логіка виглядає.
yav Показати IP 21 Червня 2011 14:08
до речі, я тільки про бари, стосовно підїздів, ліфтів, зупинок, базару - я сама категорична, ніколи не курю тут і інших лаю за це
Василий Показати IP 21 Червня 2011 14:17
to yav: "Хай некурці не ходять туди, де немає місць для некурців". Это как выходит? Если я хочу пойти в клевый кабак, я немогу этого сделать, потому что там одни идиоты курят, а дркгие забыли норму закона о местах для некурящих? Вы в своем уме????
yav до Василий Показати IP 21 Червня 2011 15:00
не через те, що там ідіоти курять, а через те, що там дим, який Вам не до вподоби, а відтак цей кабак ну ніяк не повинен потрапити в Ваше розуміння слова "кльовий"
Василий до yav Показати IP 21 Червня 2011 16:27
Только дым в кабаке не может сделать его неклевым. А вот тупорылость отдельных посетителей, которых мама не научила уважать окружающих, вместе с неумением этого кабака грамотно и законно строить бизнес - могут
Гарзуб Показати IP 21 Червня 2011 14:20
Створювати у барах, де курять, "місця для некурящих" - це те саме, що створювати у барах, де їдять горох, місця для тих, хто його не їсть. Іншими словами ОДИН ХРЄН - ВОНЯЄ
yav Показати IP 21 Червня 2011 14:59
я не можу зрозуміти, чого існує поняття "права курців", говорять тільки про "права некурців".. я за те, щоб власник кафе чи бару визначився для кого саме він хоче працювати, от і все... бо місця для некурців в закладі, де за 1 метр поряд вже курять - брєд... і хай кожен вибирає, куди йому йти
Гарзуб до yav Показати IP 21 Червня 2011 16:29
Тому що курці порушують права некурців, а не навпаки. Вкурили?
VSC Показати IP 21 Червня 2011 15:23
Об эту проблему Европа уже споткнулась.
begalolegalo Показати IP 21 Червня 2011 15:47
СИГАРЕТА - ПРИЗНАК НЕУДАЧНИКА! ))) Это - аксиома, правильность которой курильщики осознают лишь когда их здоровью УЖЕ нанесен непоправимый удар. Возможно, кому-то из курящих нравится нездоровый серый землистый цвет лица, желтые как у лошади зубы, вонючий запах из рта, ощущение того, что на они каждый день помогают материально не себе, а табачным наркодиллерам - ну так это их личное дело. Вопрос лишь в одном - ПОЧЕМУ кто те ещё должен травиться вместе с ними, более того - почему для долбодятлов-курильщиков должны создавать отдельные места в ЛЮБЫХ массовых заведениях???
VSC до begalolegalo Показати IP 21 Червня 2011 16:04
Потому что их значительное количество. А, если говорить о барах, то посетители баров в большинстве своем курильщики.
yav Показати IP 21 Червня 2011 16:25
а чого курців обзивають? долбодятли, невдахи, ідіоти... не подобається - не куріть, для чого інших ображати? я не пропагую куріння, курити, звісно, шкідливо, але в наших реаліях, даруйте, і дихати повітрям шкідливо
Vfymzr Показати IP 21 Червня 2011 16:32
Чого, бля, ніхто не говорить про права наркоманів? Алкоголіків? Педофілів? Так наркокомани менш соціально небезпечні - бо вбивають тільки себе!!! А уроди-курильщики кончені, які ніх....я не думають про інших, труять людей! Ну вдумайтеся!!!!
ліберал2 Показати IP 21 Червня 2011 17:11
А про тотальну дискримінацію курців в Україні і не тільки барах чомусь усі мовчать. Скоро курцям будуть на лобі тату ставити, як єврям в гетто..
begalolegalo до ліберал2 Показати IP 21 Червня 2011 18:28
поедь в Польшу - покури на остановке - получи штраф в 200 гривен и расскажи про дискриминацию...
Борис Показати IP 21 Червня 2011 18:52
Куріння - шкідливо, але все залежить від людини. Хочеш -кури,але в спеціально відведених місцях. А як вам те, що дівчатка -продавці курять і беруть у руки продукти і віддають покупцям. А руки вони не миють через кожні 15-20 хв. І як?
АРМАДА Показати IP 21 Червня 2011 20:09
В Европі курців ізолюють в кімнатки 2на 3 де вони можуть перекурити. Там вони тихо себе вбивають без шкоди для оточуючих. Аеропорти, вокзали, готелі
Турист до АРМАДА Показати IP 22 Червня 2011 10:11
АРМАДА, це ти якийсь Освенцім описала а не Європу ))) Ти впевнена що тебе саме в Європу возили?
SET Показати IP 22 Червня 2011 07:47
begalolegalo +1 ПОВІНСТЮ ПІДТРИМУЮ!!!
ліберал2 Показати IP 22 Червня 2011 10:06
Якщо вже про Польщу говорити, то чому Ви про дороги, охорону здоров"я, рівень зп.п мовчите.? А то то таке враження щоб жити як в ЄС мало з тільки з курцями боротися і ціну на акцизи постійно піднімати!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.