USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Україні не загрожує холера, – експерт

1 Червня 2011 10:12
Україні не загрожує епідемія холери, тому що ймовірний шлях розповсюдження холерного вібріону у Маріуполі швидше за все харчовий, а він не є таким масовим, як наприклад водний.
Про це в ефірі 5 каналу розповів завідувач кафедри дитячих інфекцій національного медичного університету імені Богомольця Сергій Крамарєв.
«Я думаю на сьогоднішній день про епідемію в нашій країні говорити не треба. Пандемії виникають, коли є водний шлях розповсюдження, тобто масове розповсюдження. Якщо говорити про Маріуполь, то скоріше за все – це харчовий шлях розповсюдження, який обмежується поодинокими випадками, може до десятка, але не багато», – розповів експерт.

Разом з тим Крамарєв зазначив, що найбільш небезпечними з точки зору розповсюдження холерного вібріону все ж є південні регіони.

«Завжди небезпечними районами були південні райони, тому що там є природні і кліматичні умови, тобто тепло – холерний вібріон любить тепло і є можливості для його розмноження», - зазначив фахівець.
За його словами, північні регіони можуть також залучатися, якщо є якийсь спалах, але це може бути тільки тоді, коли погані санітарні умови в цих регіонах і коли завезений вібріон уже з півдня.
«Тому найбільш небезпечніше південні райони», - констатував він.
Крамарєв зауважив, що хоч зафіксований у Маріуполі різновид холерного вібріону Ельтор більш безпечний, ніж Класичний різновид, проте також може призвести до сумних наслідків, якщо вчасно не буде надана кваліфікована медична допомога.

«Сьогодні відомі два різновиди холерного вібріону – це Класичний і Ельтор. Класичний, він в нашій країні не зустрічається і він найбільш небезпечний, тому що він викликає найбільш тяжкі і смертельні випадки захворювання, - зауважив експерт. - Холерний вібріон Ельтор – саме той, який знайшли на сьогодні в Маріуполі, є більш безпечний. Він викликає більш легкі форми захворювання, але якщо людина вчасно не звертається до лікаря, у неї дуже швидко може розвинутись зневоднення, а це порушення функції багатьох органів не звертається, або пізно звертається – це може сумно закінчитись».

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus