USD 27.9 28.05
  • USD 27.9 28.05
  • EUR 32.15 32.4
  • PLN 7.4 7.55

Волинь шукає інвесторів для вирощування енергетичних культур

На Волині інвесторам пропонують понад 15 тисяч гектарів землі для вирощування енергетичних культур.

Енергозбереження та використання альтернативних видів палива замість природного газу – нині актуальне питання для економіки та енергетичного сектора України. Відтак, постійно збільшується попит на твердопаливні котли, які можуть використовувати у своїй роботі солому, тирсу, деревину, пелети, енергетичні культури.

Оскільки є попит, є і пропозиція – Волинська область стала привабливим для інвесторів краєм, де можна вирощувати енергетичні культури, такі як міскантус, сорго, енергетична верба.

Волинські земельники, розуміючи перспективу такого виду бізнесу, а також – важливість залучення інвестицій в економіку краю, спрацювали на випередження, - повідомляють у прес-службі ГУ Держгеокадастру у Волинській області.

«Аби створити потенційним інвесторам усі умови для роботи, в області здійснили моніторинг непридатних для ведення сільського господарства земель, однак які придатні для вирощування енергетичних культур. Вони абсолютно невибагливі до ґрунтових умов і нею можна засаджувати землі, на яких інші культури вирощувати не дозволено»,
- розповідає перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру в області Світлана Богута.

«Нині у європейських країнах, зауважують фахівці, 8 із 11% поновлюваної енергетики – біоенергетика. Це – виробництво електроенергії з біомаси, тобто відходів деревини, соломи, лушпиння, енергетичної лози, міскантусу», - наголошує вона.

Відтак, у Волинській області визначили 15,9 тисячі гектара земель, які можуть використовуватися для вирощування енергетичних культур і які будуть пропонуватися інвесторам.

«Біля кожного села можна знайти землі, що непридатні для традиційного обробітку, але можуть з подвійною користю використовуватись у біопаливних проектах. Частина мешканців отримає додатковий заробіток і місцевість отримає додаткову енергію завдяки відновлювальним джерелам сировини», - акцентувала Світлана Богута.

До слова, нині в області під енергетичні культури вже відвели 7,5 тисячі гектара, 1,5 тисячі з яких вже дають «урожай».

Таку важливу роботу вдалося втілити завдяки роботі першої в Україні розширеної обласної комісії з інвентаризації земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення в межах та за межами населених пунктів, яка працює на теренах регіону вже півроку та має на меті створити цілісну картину земель краю та ефективності їх використання.
Загрузка...
Коментарів: 10
зробіть за нас Показати IP 21 Травня 2015 13:08
В багатьох країнах на пісках і камінні вирощують с/г культури .... А ми бідненькі і дурненькі з чорноземами. Ця країна приречена ! Не вміємо нормально і вирощувати і переробляти с/г продукцію і зберігати її . В Україні з кожним роком і старші і молоді і малі все менше хочуть працювати! Спати, їсти, горілочки попити, інтернет поганяти і тоді відпочити після цієї важкої праці маємо .
ооо до зробіть за нас Показати IP 21 Травня 2015 14:15
о трудяга невидимого фронту. В нашій країні працювати це всеодно що воду в ступі молотити, працюєш працюєеш і нічого не маєш , краще ніде не працювати і бути бідняком ніж бути працюючим бідняком, коли не працювати як віл за копійки то хоч здоровя не надірвеш.;)) і взагалі людям потрібно цінити свою працю а не продаватись за 3 копійки
бандеровець до ооо Показати IP 21 Травня 2015 20:20
він щось не так написав? де це ти так прац.єш бідненький? треба просто хотіти працювати а не насилувати землю і все буде родити! Зробіть за нас повністю правильно написав
гии до зробіть за нас Показати IP 21 Травня 2015 15:28
ти, трудяга, напевно, виорав 50 соток, накормив корову, качок, гусей, корову пригнав з паші, сів тако на 5 хвилин за компютер, і відкрив нам усім очі, ділок мля...
Такі да! до зробіть за нас Показати IP 21 Травня 2015 16:47
Да, я саме такий.
Інвестиції Показати IP 21 Травня 2015 15:05
Перелік потенційних інвесторів для цього розміщено тут: http://www.investservice.org.ua/?cat=152
Інвестор до Інвестиції Показати IP 21 Травня 2015 15:07
Наприклад: "Венгерская компания «Silvanus Forestry» может рассматриваться как потенциальный инвестор в биоэнергетику Украины. Венгерская компания может выступать генеральным поставщиком сырья для создания в Украине плантаций по выращиванию энергетических растений. После их переработки, они могут использоваться как альтернативное промышленное топливо. Данное сырье является возобновляемым, в отличие от нефти или газа." http://www.investservice.org.ua/?p=1692
Інфєстор Показати IP 21 Травня 2015 16:06
Ти, Сашко, звичайно молодчинка, що цікавишся, але мушу тебе розчарувати - різниця між твоїми рожевими мріями та реальним станом справ дуже велика.. На території рідної моєму серцю Волині (як і взагалі у державі) склалася дуже несприятлива інвестиційна атмосфера. Як може здаватися на перший погляд - війна головна проблема - та ні. Як показує досвід в інших країнах, що перманентно перебувають у стані військового конфлікту (Ізраїль і т.д.) в таких умовах можна успішно розвиватися. Але ж ні... Це не про нас. На території Волинської області середній та великий бізнес має кланово-олігархічну структуру. І мова йде зовсім не про заїжджені Коломоські, Ахмєтки і т.д. а про наших, місцевих, які помаленьку вбралися в шкуру помісних панів, а населення успішно приміряє ланцюги сучасних кріпаків. Я про Єрьомок, Івашків на Ковельщині, Серйожок Мартиняків на Локачинсько-Горохівському напрямі.. Про Чорнухів, Романюків та інших у Луцьку.. Список досить великий, до речі. Та до чого я веду?! Зайти на територію Волині із середньо-великим бізнесом стає все більш важко, а у деякі сфери й узагалі поготів! Прикрий досвід Кроноспанів, які ледве пережили групку Яника, що міцно поклала на них око; які пережили відміну вільної економічної зони Нововолинськ - лише один з багатьох, хто реально знає, як воно - працювати на Волині. А таких прикладів добрих декілька десятків. Сьогоденна влада в області - то взагалі біда.. У помаранчевих були пчоли в голові і Бондар головою, який вас у зад поцілує, язиком підлиже, а потім ще й вкусить за ****, у ригіаналів на місцях було всьо чотко (коштує стільки і стільки і молися, же би ти не сподобався якомусь Льовачкіну).. А зараз - то бракує слів - влада номінальна.. Дойшло до того, що працівники ОДА відверто кепкують із своєї роботи і кажуть - було всяко, але ТАКОГО ще не було... Ото тобі, Сашко, мікроклімат. Рецепту виходу із цієї ситуації я не знаю, але речі треба називати своїми іменами та об"єктивно дивитися на реальний стан справ
1234 до Інфєстор Показати IP 22 Травня 2015 09:46
Рецепт виходу з цієї ситуації 50 років. Коли наші внуки в першу чергу будуть поважати себе, свою націю, землю, працю і думати хоча б про наступне покоління. Цьому поколінню це не дано: воно кладе під себе (після мене хоч потоп), спите, 1\3 сидівших і т.д. Хазяїн батраку сказав за 1 тис.грн. будеш працювати 10год, потім 12, 14, а той гривою маше і паше. Стадо баранів. Зато область одна з ведучих в експорті дупомийок (можна зрозуміти, матері треба кормити дітей). На це потрібен час, не одна нація проходила трансформаційний процес, до прикладу поляки в 90х. Щодо інвестора, то нехай приходять хто може з будь-якими інвестиціями, щоб хоч якось розбавити олігархічну монополію.
Кирило Показати IP 27 Травня 2015 07:23
Я так розумію, що взяти в оренду землю під вирощування енергетичних культур на Волині не можна? бо там є група підприємців які нікого не пускають?