USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.94

Яке житло українців не підпадає під оподаткування

6 Січня 2015 22:22
Законодавчо визначено, що не підлягають оподаткуванню квартири до 60 кв. м, при цьому середня площа всіх квартир в Україні - 56,6 кв. м.

Про це заявив заступник міністра фінансів Денис Фудашкін сьогодні під час брифінгу, передає Еспресо.TV з посиланням на прес-службу Кабміну.

"Верховною Радою не встановлюються ставки оподаткування нерухомості, а встановлюється виключно верхня межа, за якою може оподатковуватися нерухомість. Фактично Верховною Радою передані всі повноваження щодо встановлення ставок, залежно від типів об'єктів, від зон розташування, від зональності, виключно до повноважень місцевим громадам", - зазначив Фудашкін.

З його слів, саме місцеві громади приймають рішення: чи потрібен їм податок на нерухомість чи ні, яка ставка такого податку буде застосовуватися. Кошти від сплати цього податку залишатимуться в місцевих бюджетах і направлятися на вирішення нагальних проблем: ремонт шкіл, будівництво доріг тощо.

Парламент, прийнявши відповідний закон, встановив верхню межу оподаткування - 2% від мінімальної заробітної плати, або 24 гривні. Тобто, місцеві громади можуть встановлювати ставку від нуля до 24 гривень. Також законодавець визначив, що не підлягають оподаткуванню квартири до 60 кв. м і будинки - до 120 кв. м. Тобто, буде обкладатися тільки площа, яка перевищує цю межу.

Наприклад, якщо квартира становить 65 кв. м, то податок буде сплачуватися тільки за 5 кв. м. При цьому місцева громада під час сесії може прийняти рішення не оподатковувати квартири до 70 кв. м. і т.д. Податок сплачується раз на рік.

Як зазначив Фудашкін, середня площа всіх квартир в Україні - 56,6 кв. м. таким чином, більшість об'єктів нерухомості не буде підпадати під оподаткування.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 48
О.К. Показати IP 6 Січня 2015 22:27
Квартира 70 кв.м. у квартирі проживає 4 осіб, і люди ще мають більше 1000 грн в рік платити! Йдемо правильний напрямком в Європу.
Податкова до О.К. Показати IP 6 Січня 2015 22:37
У Вас з математикою погано? 70кв-60кв=10*24(це якщо по максимуму)=240грн в рік(цю сумму сплачує власник житла).
пенсіонер до О.К. Показати IP 7 Січня 2015 11:12
Я пенсіонер маю пенсію 5000 гривень,квартири від держави не отримав побудував будинок взявни кредит ще по курсу 5 гривень вже переплатив таку ж саму в гривнях що брав по курсу який навязала Юля , залишилось ще погасити 20000 доларів. В доларах кредит нвязала держава. Сьгодні держава мене поставила на грань виживання. Я і так не міг собі позволити нічого лишнього. Сьгодні вимушений гасити кредит, платити податок на будинок який побудував своїм горбом, пенсія більше 3600 підлягає оподаткуванню, за газ з заяв Яценюка я буду платити по ринкових цінах з розрахунку 380 доларів, так як переобладнання опалення на тверде паливо потребує нових кредитів. Мені не привикати жити в постійному нгестатку, але я хотівби, щоб в таких умовах були і ці бездарні реформатори які щоб досягнути своєй кроисної мети в черговий раз обманули нас. Я згідний, раді досягнення миру, достатку, ще потерпіти, але при умові одинакових умов для всіх.
Штефан, Луцьк Показати IP 6 Січня 2015 22:36
Раз державі треба, значить треба буде платити ту 1000 грн. податку! нічого не поробиш!
Tapac до Штефан, Луцьк Показати IP 6 Січня 2015 22:48
ще один "ура-патріот", хочеш платити, плати а від мене вони отримають велуку дулю кстаті не хочеш мені перекинути 1000 грн раз в тебе вже є лишні грожі держава у вигляді моєї кишені потребує
кстаті до Tapac Показати IP 6 Січня 2015 23:11
Навчись спочатку кстаті писати, а уже потім роздавай дулі
Tapac до кстаті Показати IP 7 Січня 2015 13:29
ой, пше прошем, до речі
вася до Tapac Показати IP 7 Січня 2015 07:29
Будеш платити як МІЛЄНЬКІЙ, хіба що ти "бомж"........... Всі, хто мав за що КУПИТИ, ПОБУДУВАТИ - поділяться краденим. А квартири в 65-70кв м, взагалі, НА ХАЛЯВУ більшість отримала. Так що тепер хай НЕ ПЛАЧУТЬСЯ.
вася до вася Показати IP 7 Січня 2015 07:55
ну що тобі ще сказати одним словом ти пожизні ВАСЯ!ніхто не плачеться,але коли прості люди колись отримали квартиру біль ніж 70кв а зараз вони на пенсіі то я не думаю що вних є зайві гроші на цей ще податок,багато зїсть опалення!!а ті що вкрали це друга тема,але ти вася всіх в один ряд ставиш то що тобі дальше обясняти!!
Василько до вася Показати IP 7 Січня 2015 08:54
купляв - платив податки, ремонтував - також платив податки, будував - також податки ( в ціни послуг і товарів закладені і можливо сплачені податки) - і знову - раз ти живеш - знову плати . Получається , що державність придумали, щоб з простих кріпаків і не тільки, доїти гроші, використовувавти їх розум і руки, для збагачення обраних. Скрізь лишень і чути - держава, народ, незалежність і т.д., а де слова про людей, про сім'ю (не ту сім'ю, що біля корита), чому ніхто не ставить за першочергове окремо взяту людину. Подивіться як живе природа навколо нас, там в основі всього лежить в першу чергу окремо взятий індивідум, його оточення. А в нас як колись в Римі - "хлеба и зрелищ". Хлеба у нас - х*я, а зрелищ - на будь якому каналі , від клоунів до бойовиків............ особливо у верховній раді
Tapac до вася Показати IP 7 Січня 2015 13:30
не буду, не тривожся - я на неї по заробітках заробляв, грижу заробив, поки ти тут на зарплаті сидів - а тепер у мене є хата а в тебе нема і то є моєю провиною? геть шкура! не бачити вам моїх грошей!
Tapac до вася Показати IP 7 Січня 2015 13:37
і тобі дуля, ділитись з гопотою і босяками? на заробки їдь, і будеш мати те що і я
Куркуль до Tapac Показати IP 7 Січня 2015 16:06
Тарас,а Ви податки за заробіток платили? От нехай Вам і Ваш роботодавець пенсію платить...
Tapac до Куркуль Показати IP 7 Січня 2015 19:31
тю, недалекий, яка пенсія в цій державі? на ній ноги можна протягнути. ніколи не розраховував на неї, тим паче що зараз роблять реформу і пенсія буде накопичувальною... але ви на мене не дивіться, сидіть і далі с сподівайтесь на цю державу.
Куркуль до Tapac Показати IP 7 Січня 2015 20:21
Тарас, в цій державі теж можна заробляти, правда розум потрібен...
Анонім до Штефан, Луцьк Показати IP 6 Січня 2015 22:48
Давай, Штефан! Державі потрібна твоя дупа!
иван Показати IP 6 Січня 2015 22:50
Интересно,а дома принадлежащие юрлицам-олигархам тоже будут оькладать налогом
Кава до иван Показати IP 6 Січня 2015 22:51
вони недоторкані, їм не положено
Анонім Показати IP 6 Січня 2015 22:56
До речі, я маю квартиру 76 кв м, на яку я горбатився років з десять, і держава для цього ніц не зробила. То й я ще винен залишився?
Анонім до Анонім Показати IP 6 Січня 2015 22:58
На жаль, справи такі, що нам, простим людям, держава нічого не винна, а ми їй - винні до кінця життя
дуня до Анонім Показати IP 7 Січня 2015 07:36
Де факти, що ти ЧЕСНО горбатився? Так би всі чесні люди мали такі квартири..........
Tapac до дуня Показати IP 7 Січня 2015 13:33
не на зарплаті сиди, а в Польшу на заробки їдь, поспиш з десятком дригим люду в хибарках, будеш знати ціну грошей і квартир яких люди заробили своїм потом і кров'ю.
Куркуль до Tapac Показати IP 7 Січня 2015 16:10
На заробітки іздять безтолкові люди. Підіймати державу потрібно тут, а яблука та печериці й в нас є...
Tapac до Куркуль Показати IP 7 Січня 2015 19:34
Добре, запропонуєте таким як я роботу на місці і з такою оплатою? Ні. Ви ж бо хочете щоб ми працювали на вас за копійки. Недарма куркулем назвались.
Укр до Tapac Показати IP 7 Січня 2015 16:52
Будучи ніким і звавшись ніяк легше все кинути та поіхати на заробітки, аніж лікарю, вчителю і т.д. Як тоді підіймати економіку не працюючи в цій краіні? Живіть тоді в Польщі, чому повернулись, як Ви такий працьовитий чоловік?
Tapac до Укр Показати IP 7 Січня 2015 19:32
Була б змога там залишитись, ви думаєте я б повернувся? Ви смішні.
Tapac до Укр Показати IP 7 Січня 2015 19:33
Такі як ви Укр вже 20 років "розбудовують", а віз все там.
Укр до Tapac Показати IP 7 Січня 2015 20:26
Можливо Ви не помітили, але краіну і Ви будуете. Перш ніж запитувати що дала Вам держава, потрібно замислитись, що Ви для неі зробили.
Віталій до Укр Показати IP 8 Січня 2015 22:16
Заробітчани піднімають економіку України набагато більше. Вони в неї інвестують, а не проїдають
Анонім до дуня Показати IP 7 Січня 2015 21:41
дуня, ситуація в тому, що якщо нема фактів, що я горбатився НЕЧЕСНО, я не маю доводити протилежне. Це називається презумпція невинуватості. Далі, слово "горбатився" вже деяким чином виключає нечесний способ надбання власності. І на останнє, Тарас вже все сказав про таку ситуацію нижче.
троль Показати IP 6 Січня 2015 23:14
Ну де Ви, троляки?
Троляки до троль Показати IP 6 Січня 2015 23:17
спимо
троль до Троляки Показати IP 6 Січня 2015 23:19
Правильно, висипайтесь до скоро мобілізація...
Анонім до троль Показати IP 6 Січня 2015 23:41
Ну ти вже в окопах на передній лінії?
Військовий до Анонім Показати IP 7 Січня 2015 17:00
Ні, ми Вас чекаєм в військоматі.
Думки Показати IP 6 Січня 2015 23:47
Я мрію жити у державі якою керують мудрі люди а не повні дебіли і хапуги ,я думав що чим більші квартири тим держава багатша тим люди живуть краще тим нас поважають більше у цілому світі але у держ керівників не таке мислення вони хочуть зробити нас рабами а самі втекти так як дали втекти попередникам
Анонім Показати IP 6 Січня 2015 23:49
А в мене квартира 96 м і будиночок в селі 70 м ,всього 166. Якщо два різні об'єкти тоді мінус 180 м. Податок=0
Анонім до Анонім Показати IP 7 Січня 2015 07:38
ВСІ КУПЛЯЙТЕ БУДИНОЧКИ В СЕЛІ, терміново!
Будет харашо Показати IP 7 Січня 2015 00:05
Нас роблять бомжами але ми витримаємо і тоді бомжі будуть вони
Анонім Показати IP 7 Січня 2015 00:06
Скільки людей - стільки думок. Вже прочитав багато коментарів на цю тему і так і не зрозумів - 60 і 120 кв.м. - це з житлової чи загальної площі. Кожен трактує по-різному.
Вовк до Анонім Показати IP 7 Січня 2015 00:22
загальна
Штефан, Луцьк Показати IP 7 Січня 2015 00:11
Не треба турбуватися! З податкової вам пришлють папера із зазначеною сумою прям до вашої оселі!
не раб Показати IP 7 Січня 2015 12:18
Ви раби такої держави яку вибрали на майдані. Вам були ті ворюгі. але ті не брали кредитів, не підіймали комуналку, податок тільки на будинкі, трохи думали про простий люд. А зараз нам дали НАДІЮ, а надю треба тільки рухати, що вони з вами і роблять , а ви нахиляєтесь........ Ми цього варті......
222 Показати IP 7 Січня 2015 13:09
А у нас все буде скоро чк у казці про Чіпполіно! За повітря скоро будемо платити! Ура! Слава владі!
водитель Показати IP 7 Січня 2015 22:05
Неужеле не понятно, что с простых украинцев тянут последние жилы, придумали налоги с грузовых тз, новые гос. номера, которые сейчас очень нужны Украине, биометрические паспорта никому не нужные, а напрячь олигархов не могут потому что бз*ят своих покровителей. Как были в ж**е так и остались, только ещё с войной, разбором и грабежом.
Анонім Показати IP 7 Січня 2015 22:10
ви думаєте легко рабами управляти
Податковий Кодекс із Показати IP 8 Січня 2015 13:20
Пукнули - також потрібно заплатити "екологічний" податок ! Немає чого портити царям -олігархам повітря !
ПЕК до Податковий Кодекс із Показати IP 9 Січня 2015 18:24
Не бзди і не будеш податки платити