USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.71 9.93

16 серпня: події, факти, дні народження

16 Серпня 2013 00:01
День народження 16 серпня відзначають перший заступник голови Верховної Ради волинянин Адам Мартинюк (на фото), головний лікар приватного підприємства «Діагностичний центр», голова асоціації підприємців в галузі медицини та фармації Волинської області Микола Цюх, журналіст і фотограф Ірина Мельник, журналіст Тетяна Урбан.

«ВН» вітають іменинників зі святом, бажають міцного здоров’я, злагоди, успіхів у роботі.

Сьогодні святкують іменини Антон, Іван, Кузьма, Лаврентій, Серена.

Хроніка «ВН»:

Торік «ВН» інформували про те, як ремонтують Ляльковий театр у Луцьку.

Цього дня два роки тому львівські «Карпати» забрали у луцької «Волині» півзахисника Самсона Годвіна.

А три роки тому на Волині створили митний пост «Ковель».

16 серпня 2009 «ВН» розповідали про велосипед, який можна вмістити у рюкзак.

А 2008 волинську міліцію вчили протидіяти торгівлі людьми.

Народилися:

Цього дня народилися український хоровий диригент, художній керівник і гендиректор Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Верьовки Анатолій Авдієвський, французький кіноактор-комік і режисер П'єр Рішар (Дефей), український військовий діяч, віце-адмірал, заступник міністра оборони – командувач Військово-морських сил України у 1993-1996 роках Володимир Безкоровайний, українська журналістка, політичний оглядач Тетяна (Євгенія) Коробова, американський кінорежисер Джеймс Кемерон («Титанік», «Термінатор», «Чужі», «Аватар»), американська поп-співачка, кіноакторка, танцівниця Мадонна (Мадонна Луїза «Вероніка» Чикконе), французький велогонщик Лоран Фіньон, український прозаїк, поет, культуролог Юрій Іздрик, український спортсмен Ігор Коробчинський, російська кіноакторка, телеведуча Юлія Висоцька, український телеведучий Костянтин Стогній, американський письменник Чарлз Буковскі («Поштамт», «Фактотум»), англійський футболіст, захисник клубу «Манчестер Сіті» Джолеон Лескотт.

Сталося:

1804 — в Булонському лісі пройшло перше нагородження орденом Почесного легіону.

Нагорода заснована за наказом Першого Консула Франції Наполеона Бонапарта 19 травня 1802 за прикладом лицарських орденів. Оскільки після Французької революції усі нагороди королівства були відмінені, було вирішено започаткувати новий орден для нагороди як військових, так і цивільних громадян. Ідея ордену була запозичена від римського легіону, де усі члени мали певні звання: від легіонерів, офіцерів, командирів та усі разом нагадували лицарський орден. Орден був поділений на 16 когорт — по регіонам країни. Керівники когорт складали велику раду ордену, на чолі якої стояв перший консул — Наполеон.

До речі, нагороду отримали 13 українців. Серед них: політики Сергій Тігіпко та Анатолій Зленко, науковці Василь Вернандський та Мирослав Попович, військовий лікар Ярослав Окуневський та інші.

1925 — відбулася прем'єра фільму Чарлі Чапліна «Золота лихоманка».

Це німа пригодницька комедія, поставлена Чарлі Чапліном, який також виступив автором сценарію, продюсером, композитором та зіграв одну з головних ролей. В цій стрічці герой Чапліна, Бродяга, відправляється на пошуки золотокопень Аляски, де як завжди на нього чекають нескінченні пригоди та безліч комічних ситуацій. Чаплін кілька разів зазначав, що хотів би, аби його найбільше пам'ятали саме за цим фільмом.

Фільм - єдина німа комедія Чапліна, знята за заздалегідь готовим сценарієм. А на один знімальний день спеціально найняли 2500 бродяг, які зіграли золотошукачів.

Цікаво, що Чаплін 27 разів перемонтував стрічку, до того як дійти остаточного варіанту.

1945 — у Москві був підписаний «Договір між СРСР і Польською Республікою про радянсько-польський державний кордон».

Документ юридично зафіксував перехід Західної України від Польщі до СРСР. Лінія кордону пройшла на захід від «лінії Керзона» — згідно з рішенням Люблінської угоди, Ялтинської конференції (січень 1945 р.).

Хоча цей договір укладався без участі представників населення українських територій, але з нього випливає, що уряд СРСР фактично визнав, що плебісцит 1939 р. у Західній Україні (так звані «Народні Збори Західної України») був фікцією. А це означає, що українці Західної України до 5 лютого 1946 р. (навіть ті, яким видали радянські паспорти) громадянами СРСР не були і ніяких зобов'язань перед урядом СРСР не мали, отже мали право збройною силою чинити опір насильствам окупаційних радянських властей як негромадяни СРСР.

В результаті договору Україні перейшли такі сучасні області: Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Волинська, Рівненська.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus