USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

26 травня: події, факти, дні народження

26 Травня 2013 00:01
День народження 26 травня відзначають український актор і телеведучий Богдан Бенюк (на фото), український музикант, лідер і вокаліст гурту «Друга ріка» Валерій Харчишин.
Хроніка «ВН»:
2011 року голова обласної ради Володимир Войтович під час пленарного засідання сесії повідомив про створення нової депутатської групи «Старовижівщина».
26 травня 2010 року «ВН» інформували, що луцьке комунальне підприємство «АвтоПаркСервіс» очолив Олександр Кралюк – колишній директор служби таксі «Морячок».

А 26 травня 2009-го стало відомо, що на Волині перекрили міжнародний канал контрабанди наркотиків.
Цього дня у 2008 році екс-мера Луцька Богдана Шибу партбюро облорганізації ВО «Батьківщина» таки позбавило партквитка.
Народилися:
Цього дня також народилися французький письменник, старший із братів Гонкурів Едмон Де Гонкур, американська балерина, одна з основоположниць танцю модерн, дружина поета Єсеніна Айседора Дункан, український радянський фізик, син українського поета-демократа Павла Грабовського, творець радянської електронної системи передачі рухомого зображення на відстань Борис Грабовський, радянський льотчик Георгій Байдуков, американський лікар, прибічник евтаназії Джек Кеворкян (умертвляв безнадійно хворих пацієнтів за їхнім бажанням), російський телевізійний цілитель Алан Чумак, радянський, український і російський письменник, публіцист, головний редактор перебудовного «Огонька», журналів «Ранок», «Всесвіт», газети «Бульвар» Віталій Коротич, радянський кінорежисер Олександр Павловський («Трест, який луснув», «Зелений фургон», «І чорт із нами»), російська естрадна співачка, уродженка Львова Анжеліка (Марія) Варум, український політик і журналіст, член Партії регіонів, народний депутат V-VI скликань Олена Бондаренко.
Сталося:
164815-тисячна козацька армія Богдана Хмельницького розгромила 18-тисячну польську армію Миколая Потоцького в битві під Корсунем.

Битва між військами Речі Посполитої з одного боку і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками з другого під Корсунем в ході національно-визвольної війни 1648 — 1654 років увійшла до підручників з історії як одна із найбільш блискучих козацьких звитяг.

На світанку під захистом табору з возів, військо Речі Посполитої рушило з-під Корсуня по Богуславському шляху. Козаки і татари пропустили його, однак супроводжуючи, тиснули з флангів і тилу. Кілька разів зчинялася перестрілка. Опівдні урядові війська, зазнавши відчутних втрат, увійшли у балку, густо зарослу лісом і чагарником. Там командири урядових військ сподівалися зменшити перевагу татарської кавалерії і уберегти себе від стріл та куль.
Але поляки потрапили в засідку. Козаки, які засіли в заздалегідь викопаних шанцях, вдарили спереду і з флангів. Раптовий вогонь гармат і самопалів спричинив паніку у ворожому війську. З тилу противника атакували козаки самого Хмельницького і татари Тугай-бея. За чотири години армія Речі Посполитої була розгромлена.

1924розпочалися регулярні польоти пасажирських літаків в Україні.
1995урочисто знято кордони між Росією й Білорусією.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus