USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

28 листопада: події, факти, дні народження

28 Листопада 2013 00:01
28 листопада день народження святкують президент ВАТ «Корпорація «Аверс» Олег Величко (на фото), журналіст Кость Гарбарчук, директор ВКФ «Черевички» Ольга Копецька та директор луцького дошкільного навчального закладу №32 Мирослава Шевчик.

«ВН» вітають іменинників зі святом та зичать щастя, успіхів та наснаги.

День ангела сьогодні відзначають Дмитро та Назар.

Народилися:

28 листопада народилися російський композитор, піаніст, диригент, засновник першої російської консерваторії Антон Рубінштейн («Дмитрій Донський» «Демон», «Купець Калашников»), американський винахідник, який разом із братом створив целулоїд, Джон Хайят, російський філолог, перекладач Дмитро Лихачов, український мовознавець, член-засновник і президент різних українських і канадських наукових та культурних товариств Ярослав-Богдан Рудницький, американська акторка Глорія Грем («Перехресний вогонь», «Це чудове життя»), український шоумен, підприємець і педагог, ректор Київського національного університету культури і мистецтв Михайло Поплавський, американський кіноактор Ед Гарріс («Безодня», «Скеля», «Аполлон 13»), український дитячий поет, прозаїк та казкар Олександр Дерманський, український театральний режисер, директор Міжнародного театрального фестивалю «Мистецьке березілля» Сергій Проскурня, американська фотомодель і акторка Анна Ніколь Сміт («Голий пістолет», «Еллі Макбіл»), український футболіст, срібний призер Літніх Паралімпійських ігор 2000 та 2012 років Андрій Цуканов.

Сталося:

1520 — Перший європеєць Фернан Магеллан проплив із Атлантичного океану в Тихий.

1654 — Почалася героїчна оборона козацької фортеці Буша (на Поділлі) від польських військ (30 листопада оборонці підірвали себе разом з фортецею; цей епізод описаний М. Старицьким у повісті «Оборона Буші»).

1917 — Уряд більшовицької Росії направив послам Великої Британії, Франції, США та ряду інших країн ноту з пропозицією про оголошення перемир'я на всіх фронтах і початку переговорів про мир. Не отримавши відповіді, більшовики оголосили про підготовку до сепаратних мирних переговорів з Німеччиною.

1918 — Румунський Генеральний конгрес Буковини в Чернівцях проголосив об'єднання краю з Румунією.

1918 — Естонія зазнала військового нападу зі сторони Радянської Росії, почалась Визвольна війна естонського народу (1918—1920).

1921 — Всеукраїнський центральний виконавчий комітет ухвалив постанову про приєднання Радянської України до міжнародної конвенції Червоного Хреста.

1943 — У Тегерані відкрилась перша конференція керівників трьох держав антигітлерівської коаліції — Й.Сталіна (СРСР), Ф.Рузвельта (США) і Вінстона Черчілля (Велика Британія).

1970 — італійська ліво-терористична організація «Червоні бригади» провела свою першу операцію — серію вибухів на заводі «Піреллі».

1974 — У нью-йоркському концертному залі «Медісон Сквер Гарден» екс-бітл Джон Леннон виступив зі сцени востаннє.

1983 — Вперше за історію американських космічних польотів у складі американського екіпажу був іноземний громадянин — західнонімецький фізик Ульф Мербольд (був на борту космічного корабля «Спейс Шаттл-9 Колумбія-6»).

1994 — Перша спроба федеральних сил Росії штурмувати столицю Чечні — місто Грозний під час Першої Чеченської війни.

2000 — Початок касетного скандалу в Україні. Олександр Мороз оприлюднив аудіокасети з записами розмов у кабінеті Л.Кучми стосовно вбивства Георгія Гонгадзе.

2004 — У місті Сєвєродонецьку Луганської області відбувся «Всеукраїнський з'їзд народних депутатів». У ньому взяли участь переважно представники Партії регіонів східних та південних областей України, прем'єр-міністр України В.Янукович та мер Москви Ю.Лужков. «Ідеї, які висловили керівники місцевих органів державної влади, не відповідають ні Конституції, ні українському законодавству», — прокоментував ці події Президент Л.Кучма.

2006 — Верховна Рада України визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу.

2008 — за рішенням Черкаського міськвиконкому демонтовано пам'ятник В.Леніну на центральній площі міста. 2 серпня 2012 Київський апеляційний суд зобов'язав Черкаську мерію відновити пам'ятник «на попередньому місці та в попередньому стані».

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus