USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Міліціонери хочуть, аби відбитки пальців здавали всі

20 Червня 2011 13:57
Аби підвищити відсоток розкриття злочинів, необхідно ввести обов’язкову здачу відбитків пальців при отриманні паспорта громадянина України, - вважає заступник начальника Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС у Волинській області Григорій Бендовський.

Про це йшлося 20 червня під час брифінгу в експертно-криміналістичному центрі при УМВС у Волинській області.

Начальник центру Олександр Малашко зазначив, що такий законопроект про таку норму існує протягом десяти років, проте ввести його в дію поки не вдалося.

Експерт каже, що хоча частка роботи лабораторії в розкритті злочинів не значна і становить лише два відсотки – введення обов’язкової дактилоскопії пришвидшить процес ідентифікації людей.

«Якщо взяти Російську Федерацію, то вони зробили таким чином: весь спецконтингент (військовослужбовців, правоохоронні органи, прокуратура) – підлягають дактилоскопії, так як на території країни часто ведуться бойові дії. Існування бази відбитків їм допомагає. Хоча в для такого контингенту громадян», - коментує Малашко.

«По-перше, це допоможе швидше знайти злодія. А друге дуже багато безвісти зниклих в україні. Це питання дуже нагальне. Всі ви бачите в кінці міліцейських передач перелік безвісти пропавши людей. І якби у нас було введено обов’язкове дактилоскопіювання вславлювати людей і їх шукати було б легше», - говорить Григорій Бендовський.

Крім того за словам експертів є безліч випадків, коли люди внаслідок травми чи хвороби просто забувають хто вони. Нині у базі волинських міліціонерів до 200 тисяч відбитків людей.

За словами Малашка обов’язковій здачі відбитків згідно з законодавством України підлягають підозрювані у злочині особи чи ті, які скоїли злочин або відбувають адмінарешт, а також люди, які ведуть бродяжницький спосіб життя.

Бендовський каже, що вже близько десяти років автоматична система, яка працює в Центрі, допомагає швидше знайти у теці відбитки. Однак комп’ютер все ж не залишається категоричним експертом і шукати співпадіння у відбитках доводиться і завдяки візуальному порівнянню - з допомогою лупи. Міліціонери кажуть, що при ідеальних умовах відбиток може зберігатися на різних поверхнях до десяти років.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
VSC Показати IP 20 Червня 2011 15:38
Угу, а также анализ крови, мочи, кала, клочок волос и лоскуток кожи.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus