Українці вибачилися перед поляками за трагедію на Волині
Українська громадськість звернулася до польського суспільства з листом покаяння та прощення.
Відкрите звернення до керівництва польської держави, духовних і культурних діячів та всього польського суспільства опубліковане у популярній польській газеті Gazeta Wyborcza, - передає 24 канал.
У листі йдеться про наближення «днів пам’яті за загиблими синами і доньками наших народів».
Особливим болем і для України, і для Польщі залишається трагедія Волині і польсько-українського конфлікту в роки Другої Світової війни, в проваллі якого було знищено тисячі невинних братів і сестер, – йдеться у зверненні.
«Просимо прощення і рівною мірою прощаємо злочини і кривди, вчинені щодо нас – це єдина духовна формула, що повинна бути мотивом кожного українського і польського серця, яке прагне миру й порозуміння. Доки житимуть наші народи, доти нам болітимуть рани історії. Але житимуть наші народи лише тоді, якщо, попри минуле, навчимося ставитися один до одного як рівні побратими», — закликають польський народ українці.
Під зверненням підписалися екс-президенти Леонід Кравчук і Віктор Ющенко, патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет, верховний архієпископ Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук, інші відомі політики, письменники та митці: В’ячеслав Брюховецький, Іван Васюник, Іван Дзюба, Данило Лубківський, Дмитро Павличко, Мирослав Попович, Ігор Юхновський, Володимир Панченко.
Довідка:
Волинська трагедія — обопільні етнічні чистки українського і польського населення, здійснені селянськими загонами самооборони з обох боків, Українською Повстанською aрмією та польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту та радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 18
А
Показати IP
5 Червня 2016 14:31
А чому вони за всіх українців розписуються? Не робили цього, коли були президентами? Черговий раз нагадати про себе?
волиняка
Показати IP
5 Червня 2016 15:24
ДЕБ*ЛИ!!! Більше нема про що говорити.
Роман
Показати IP
5 Червня 2016 16:05
Я вважаю, що молодці. То треба було зробити вже давно. Треба визнати, що були така біда між нашими народами. Але то ж історія - зробили висновки, попросили пробачення, пробачили самі -і живемо далі.
Анатоль_ до Роман
Показати IP
5 Червня 2016 17:55
не все так просто, Романе
SS до Роман
Показати IP
6 Червня 2016 15:03
Яка біда? Не було нічого все видумки за що вибачатись? Не було ніякої різні була просто війна з її законами, війни були, є і будуть завжди
я
Показати IP
5 Червня 2016 17:43
ТА які ж вони президенти? ВН публікуйте правдиві новини!
1234
Показати IP
5 Червня 2016 17:51
dobre e
Кориш
Показати IP
5 Червня 2016 18:01
Все вірно. Тільки сильні вибачаються першими. А нездари слабкі духом ниці люди не вибачаються ніколи.
Анатолій
Показати IP
5 Червня 2016 18:34
Де текст звернення або хоча б посилання? В самому тексті (знайшов, прочитав), попри його безумовну потрібність і актуальність, знову досить багато самовиправдовування. Потрібно речі називати своїми іменами: не волинська трагедія, а етноцид, масові вбивства. Тільки після цього можна просити прощення.
Олександр
Показати IP
5 Червня 2016 18:46
Що вибачилися - правильно, але хай ще й поляки вибачаться, бо якби не їхня національна політики, не було б цього усього. Та й вони крові нашої пролили не менше. Одна Сагринь чого варта.
Лучанка до Олександр
Показати IP
5 Червня 2016 19:36
І Бересть
волиняка
Показати IP
5 Червня 2016 18:49
Різними методами гнемо свої спини,(але ж це не ми) перед польською шляхтою,а наші "ВЕЛЕТИ!"Кожного року в Пляшевій відмічаються роковини розгрому Б.Хмельницького поляками і кожний рік на ці роковини запрошують поляків.Ще потрібно щось коментувати?Ці бездарі не згадують,що поляки першими почали різанину наших на наших же етнічних землях:Холмщина,Підляшшя,Надсяння,Лемківщина,Бойківщина.Все простили полякам і поцілували їх в сраку своїм прощенням.Не тільки поляки будуть і дальше називати бидлом і дзядами,а і вся Європа.До речі і так видно,які ми є "дорогі" для Європи.На більше не хватає слів від злості,за таких "гуманітаріїв".
Ая
Показати IP
5 Червня 2016 21:16
Шокований рівнем патріотизму і свідомости так званої Української верхівки. Час вивчити історію подій які вчинили ті, хто виліз з 150 літньої неволі і почав знущатись над УКРАЇНЦЯМИ. Вже у вересні 1930 року, організував на Західних землях ПАЦІФІКАЦІЮ. А у 1938 вздовж східнього кордону знищив-розтягуючи військовими кінними загонами понад 180 церков, на одвічній прадідівській українській землі. Інформації про ці злочини можна знайти в інтернеті.
Про те що після 1.ХІ.1939 Західню Україну залила 400 тисячна маса цивільного населення і розбита 350 тисячна польська армія, яка на українській землі переродилась, без жодної зовнішньої помочі в 370 тисячну Армію крайову, яку нині Польща убожнює і визанє героями. Мало того, АК співпрацбвала з КРАСНИМИ ПАРТИЗАНАМИ які дуже часто переодягнувшись в однострої УПА нападала на польськіх і українськіх селян.
Після 17.ІХ,1939 московський окупант вивозить понад один мільон поляків у Сибір. Після війни Польща ніколи не споминала про ці жертви, крім того, що у 1950-тих була хвиля репатріяції з СССР. Чи вернуло 50% вивезених треба сумніватись. Натомість віриться, ці жертви приписуються українцям....
Всі вони були голодні і босі. Жодна форма допомоги втікачам, чи війську не входила в рахубу. В той час на тих теренах вже існувала німецька адміністрація в якій працювали поляки, які мали досвід в знущанні над українцями можна сказати історичний. Але вертаймось на Волинь, чи хтось буде дивуватись коли почує, що людина яку грабують і вдень і вночі, бере вили, косу чи сокиру і стараєтся прогнати геть загарбника? Початково селяни захищали самі себе так як могли але і зрозуміли, що самі не в силах захистити себе. Тоді першими виникають загони самозахисту Боровця які з часом Х.1942 переростають в УПА. Хтось бо мусить захищати земляків перед ворогом. Щоб зрозуміти ці події треба прочитати книжку "На вічну ганьбу Польщі" видану у Празі 1931 року, Проводом Українських Націоналістів.
Злочини польського війська і поліції на українцях того часу , нині поляки приписують українцям і УПА. Якщо це правда, то... вчились наші захисникі від окупантів!
Не від речі буде згадати і те
реаліст.
Показати IP
5 Червня 2016 21:30
Я призабув, а це випадково не Полльща окуповала Західну Україну на початку 20-го ст.??? Не вони планомірно почали знищувати українців ,як народ ? Для тих хто не знає, то хочу повідомити , що українці на своїй землі тоді отримували навіть атестати про закінчення школи польського зразка і лише на польській мові.Переваги надавалися лише "панам" , а ось до нас - українців, ставлення було зневажливим як за часів польського короля Яна Казимира.
Якщо хтось думає,що звільнити свої землі можна було без застосування військової сили той глибоко помиляється.Нинішній стан справ в Україні тому підтвердження.Ще хочу "доброзичливцям"порекомендувати ознайомитися із статистикою переселенців - українців ,котрі попали жити в Польщу по результатам операції "Вісла".Скільки українців силою перегнали в Польщу і скільки українців зараз зареєстровано.Різниця буде вражаюча в сторону зменшення.А заодно ознайомитися із тлумаченням слова - асиміляція.Це поляки дуже вміло застосували проти українців.
Тим хто привик вибачатися не варто цьго робити від імені всього народу, їм самим потрібно вибачитися перед цим народом та й ще відседіти так по років 20 з конфіскацією всього майна.
Одним словом ,ГАНЬБА !!!!
І це я ще не пишу за катування українців "панами" ,а в моєму архіві є спогади вояка АК котрий детально описав ці звірства .Такий документ мені передав українець котрий проживав в Польщі ,працював в прокуратурі і лише перед смертю признався своїм дітям та дружині, що він етнічний українець.Вони від нього відразу ж і відмовилися.
Ая
Показати IP
5 Червня 2016 22:16
Бачу, що вже один лях не погоджуєтся з рахунковими даними не виссаними з пальця.Ось так творять ляхи свою фальшиву історію. Докази які підтверджують польській шовінізм відразу перекидають на українців. Часами відноситься враження, що ІІ світова викликана не німцями не москалями а українцями....
,
ірина
Показати IP
6 Червня 2016 07:53
Люди, невже мало вам біди і війни на українській землі? Простіть самі, попросіть прощення в інших та будуйте свою краіну сильною та багатою! Щоб ні москалю ні ляху не було повадно.
Н.
Показати IP
6 Червня 2016 11:38
Прочитала новину, як від імені українського народу просять вибачення за волинську трагедію в 40-их роках ХХст. Ті остолопи зовсім не волиняни і не знають історії. Вибачення доцільне до тих трагічних подій з обох сторін, причому, Польща першою повиннаподати українцям руку, або принаймні одночасно з українцями. що ж ви такі недолугі, Кравчуку, Ющенко, Поповичу, Юхновськтий приєднався та інші, – чи не вважаєте себе вищою кастою в порівнянні з народом, який не поважали при своїй владі і не поважаєте досі?! Прочитайте останні дослідження про ті самі події в книзі Надії Корнійчук з Луцька "Ой, ти розрив-трава", з м.Луцька, видану в 2015р. Там широкі ( наскільки дозволив формат) дослідження і висновки. Без образ поляків і з почуттям гідності й честі рідного народу. Як не соромно таким мужам, як підписались в листі-"покаянні" так принижуватись і повзати на колінах перед Польщею ( хоя нині інші часи, я за дружбу й співробітництво), не знаючи достеменно тих подій.. Ольховський, Сергійчук, Вятрович, Пущук та інші теж об'єк4тивні дослідники цієї теми. Українські невігласи, де ви взялись на нашу голову?!!
32
Показати IP
6 Червня 2016 22:01
Нехай ці холопи Кравчуки та Ющенки почитають коментарі та зрозуміють, що не вони мають вибачатись а іх вибачення це черговий лизун причому односторонній, ляхи не вибачатимуться. То куди ви лізете ??
Біля Сицилії знайшли затонулий римський корабель віком понад 2000 років із сотнями амфор на борту
Сьогодні 00:37
Сьогодні 00:37
Виверження Етни зупинило авіарейси: хмара вулканічного попелу закрила небо над Сицилією
Сьогодні 00:16
Сьогодні 00:16
В Україні продовжили на два роки проєкт «Шлюб онлайн»
10 Серпня 2026 23:38