USD 37.10 37.25
  • USD 37.10 37.25
  • EUR 40.00 40.30
  • PLN 8.82 8.90

Грошове забезпечення і пільги для бійців-добровольців

21 Липня 2015 18:14
У кожному з’єднанні сил АТО виконують бойові завдання сотні добровольців, різних за віком, професією і соціальним статусом. Такі громадяни України відразу після призову на військову службу офіційно набувають статусу військовослужбовця.

Звичайно, що після призову доброволець як і всі військовослужбовці, підлягає грошовому забезпеченню і користується усіма пільгами, що передбачені чинним законодавством для військовослужбовців Збройних Сил України та інших законних військових формувань нашої держави. Про це розповів військовий комісар Луцького об’єднаного міського військового комісаріату підполковник Василь Худик.

ЧИТАТИ ЩЕ: МІЛІЦІОНЕРИ-ДОБРОВОЛЬЦІ З ВОЛИНІ ВИРУШИЛИ НА СХІД

Сьогодні військовим комісаріатам надано право здійснювати призов добровольців на військову службу незалежно від місць дислокації та підпорядкованості військових частин.

Таким чином, людина, яка добровільно звернулася до військового комісаріату з проханням бути призваним на військову службу, має пріоритетне право на вибір військової частини, де він має в подальшому проходити службу з відповідного переліку військових частин. Цей перелік не обмежується лише підрозділами Збройних Сил України, а й доповнений частинами Національної гвардії України, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту України. Слід зазначити, якщо доброволець має письмове клопотання командира тієї військової частини де він має бажання проходити службу, то цей громадянин направляється безпосередньо до конкретного місця служби!

ГРОШОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Грошове забезпечення військовослужбовців залежить від відповідного військового звання та посади, на яку військовослужбовця призначено у військовій частині. При нарахуванні розміру грошового забезпечення, також враховуються вислуга років. До прикладу, місячне грошове забезпечення щойно призваного до лав війська становитиме не менше 2340 гривень. Командир відділення — 2837 гривні; а командир взводу (лейтенант) — 3800 гривень.

Винагорода за безпосередню участь в АТО нараховується в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення. Розмір винагороди визначається, виходячи з розміру посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру, але він не має становити менше ніж 3000 гривень за повний місяць перебування в АТО. Якщо менше одного місяця — сума винагороди визначається пропорційно дням участі військовослужбовця, виходячи з розміру його місячного грошового забезпечення, але не менше 3000 гривень. Сьогодні грошове забезпечення військовослужбовця, який бере участь в АТО, має становити не менше 5700 гривень, командира відділення — 6780 гривень, командира взводу (лейтенант) — 9360 гривень, командира батальйону — 13917 гривень.

Крім того, у разі прийняття добровольця на військову службу за контрактом, для нього передбачена одноразова грошова допомога у наступному обсязі:

- особам рядового складу - вісім мінімальних заробітних плат;

- особам сержантського і старшинського складу - дев’ять мінімальних заробітних плат;

- особам офіцерського складу - десять мінімальних заробітних плат.

Нагадаємо, що мінімальна заробітна плата на сьогодні становить 1218 гривень.

Також, військовослужбовцям, які були призвані на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією та звільняються із служби після прийняття рішення про демобілізацію, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 4 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний місяць служби, але не менш як 25 відсотків місячного грошового забезпечення.

Відповідно до постанови Кабміну від 31 січня 2015 року №24 «Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій», яка набула чинності на початку лютого поточного року, учасникам АТО встановлені винагорода за безпосередню участь в АТО та додаткові винагороди. Додаткові винагороди виплачуються за успішне виконання бойового завдання на з’єднання, окрему військову частину або установу в розмірі від 61 до 365 тисяч гривень.

За безпосередню участь у бойових діях військовослужбовцям сплачується 1000 гривень за добу безпосередньої участі у вогневому зіткненні з противником. За знищення або захоплення бойової техніки противника винагорода виплачується на підрозділ, екіпаж або військовослужбовцю в розмірі від 12 до 243 тисяч гривень залежно від виду знищеної техніки тощо.

ГАРАНТІЇ СОЦІАЛЬНОГО І ПРАВОВОГО ЗАХИСТУ

Як згадувалося раніше, добровольці мають право використовувати весь комплекс гарантій соціального і правового захисту, встановлених законодавством як для військовослужбовців:

1.Час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

2. Держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне (продовольче, речове), грошове забезпечення (компенсацією за піднайом жилого приміщення), охорону здоров’я та безоплатне лікування.

3. За всіма громадянами, які призвані під час мобілізації на військову службу, гарантовано зберігаються місце роботи, посада, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності. Одночасно вони отримують грошове забезпечення як військовослужбовці.

4. Збережено право на підприємницьку діяльність для приватних підприємців, при їх призові на військову службу під час мобілізації. При цьому, державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців не припиняється.

5. Не припиняється виплата пенсій пенсіонерам, у разі призову їх на військову службу під час мобілізації, на особливий період на час такої служби.

6. Не допущено зменшення розміру пенсій офіцерам запасу, які призвані під час мобілізації. При демобілізації цим офіцерам пенсія буде збільшена з урахуванням нових посад, військових звань та додаткової вислуги років. Якщо ж новий розмір пенсії у офіцерів буде нижчим за розмір, який вони отримували в мирний час, виплата їм пенсії здійснюється у раніше встановленому розмірі.

7. Звільнення від нарахування штрафних санкцій військовослужбовців, з боку підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також фізичних осіб у зв’язку з несвоєчасною оплатою фінансових зобов’язань (кредитів, іпотек тощо) на особливий період. Крім того, відсотки за користування кредитом не нараховуються.

За рік військовими комісаріатами в Україні проведено вже 5 черг часткової мобілізації військовозобов’язаних громадян України. Накопичено досвід щодо здійснення процесу оповіщення та призову громадян. На наших очах українське військо постає з руїни, до якої призвело державне недбальство та недолуге «реформування» сектору національної безпеки. Сподіваємось, що спільними зусиллями ми зможемо створити армію нового типу та захистити нашу країну.

За відповідними роз’ясненнями просимо звертатися до військового комісаріату за місцем проживання.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 6
Анатоль_ Показати IP 21 Липня 2015 18:39
А волонтерам що?
До Анатоля Показати IP 21 Липня 2015 18:58
А волонтерам Наталія Семенівна на втіху. Одна на всіх.
МАМА Показати IP 21 Липня 2015 21:35
що він обманює??
Анонім до МАМА Показати IP 22 Липня 2015 00:27
Посада у нього така.
Солдат - Швейк Показати IP 22 Липня 2015 09:13
На запитання у військоматі де хочеш служити ? Відповідь мобілізованого - хочу служити в Генеральному штабі . Воєнком ти ,що - ДУРАК , мобілізований - а це обов'язково ...!
Анонім Показати IP 2 Лютого 2016 03:58
то всьо брєд

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus