USD 39.70 40.10
  • USD 39.70 40.10
  • EUR 39.90 40.40
  • PLN 9.75 9.98

У школах Полісся - засилля російської мови

26 Вересня 2014 11:51
Активно запроваджують вивчення російської мови у школі Любешівського району, - повідомляють в облраді.

Про це йшлося під час 30-ї сесії Волиньради 26 вересня.

Депутатський запит голові ОДА Володимиру Гунчику озвучив Перший заступник голови облради Олександр Пирожик. До нього звернулася вчитель ЗОШ 1-3 ступенів села Ветли Любешівського району Лідія Мартинюк із приводу неправомірних дій, зловживань та використання службового становища у власних інтересах директора школи Лариси Юхимук.

Заявниця стверджує, що директор чинить тиск на вчителів, які не згодні з її позицією щодо розподілу годин, зокрема на громадянку Лідію Мартинюк, намагаючись звільнити вчительку з роботи. Заявниця повідомила, що у школі недостатню увагу присвячують вивченню предметів, із яких відбувається ЗНО, водночас для учнів 7-9 класів двічі на тиждень запроваджені уроки російської мови, до того ж, мову факультативно вивчають у 5-6 та 10-11 класах. Зі слів вчительки, це відбувається внаслідок того, що директор школи – вчителька російської мови. Як повідомила заявниця, Лариса Юхимук стверджує, що у неї « в районі все схвалено, за все заплачено», а «якщо не допоможе район, я підключу важку артилерію – депутата Верховної Ради від Партії комуністів Адама Мартинюка».

Ситуацію Олександр Пирожик назвав ненормальною, адже, через мову, з його слів, впроваджується світобачення, «русскій мір». На його думку, якщо з проблемою не може розібратися управління освіти, на це повинен звернути увагу голова ОДА. Також він повідомив, що посилення вивчення російської відбувається у школах Луцька. На це депутат Святослав Кравчук попросив його навести факти у конкретних школах. Той відповів, що зробить це письмово.

Депутати підтримали запит Олександра Пирожика.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 39
Задовбали полішуки г Показати IP 26 Вересня 2014 11:56
Може хватить, полішуки за гроші все просир...и
поліщук Показати IP 26 Вересня 2014 12:01
Причина в вивченні російськой мови досить проста. Батькам ніколи сидіти з дитиною і вчити другу англійську, німецьку чи французьку, тому і вибирають найлегший варіант.
Дончанин до поліщук Показати IP 26 Вересня 2014 12:28
Переведи на украинский язык два предложения: "Окружность - это ..." и "Круг - это..." и поймешь, почему знание русского языка помогает умственному развитию людей, а особенно детей.
поліщук до Дончанин Показати IP 26 Вересня 2014 12:36
“Сравни” - так срав чи ні???
ЛУЧАНКА до поліщук Показати IP 26 Вересня 2014 13:38
ПЕРЕКЛАДІТЬ НА РОСІЙСЬКУ МОВУ "Я ПЕРЕМОЖУ" І Я ПОБАЧУ ВАШІ ЗНАННЯ
Анонім до ЛУЧАНКА Показати IP 26 Вересня 2014 13:45
Я побидю!!!!
МАРІЯ до ЛУЧАНКА Показати IP 26 Вересня 2014 15:41
Я ОДОЛЕЮ! ))ХОЧА ПІСЛЯ ВСІХ ЦИХ ОБСТАВИН, Я ОСОБИСТО НЕНАВИДЖУ РОСІЙСЬКУ МОВУ,, ЯКУ КОЛИСЬ любила...
поліщук до Дончанин Показати IP 26 Вересня 2014 12:44
Щоб правильно перекласти, треба бачити текст в якому ці слова використовуються. Адже, визначень може бути багато. А так: Окружность - окружність Круг - коло.
666 до Дончанин Показати IP 26 Вересня 2014 12:58
вивчи українську і зможеш перекласти
Анонім Показати IP 26 Вересня 2014 12:02
стидоба! вже Пирожик години вчителям ділить! займіться нарешті чимось серйозним, руководітєлі!
Анонім Показати IP 26 Вересня 2014 12:12
Хай вчать російську мову, а ще краще китайську. За нею майбутнє, а не за європейськими мовами
Пеця Показати IP 26 Вересня 2014 12:18
Геть з глузду з"iхали, ще в ООН поскажiться ! За копiйку готовi вдавитися!!!
Анонім до Пеця Показати IP 26 Вересня 2014 12:22
А тим поліщукам однаково. яку мову вивчати: українську, білоруську чи російську - там такий суржик! Може, вони переплутали російську з українською?
Пеця до Анонім Показати IP 26 Вересня 2014 12:55
Саме так, добродiю- полiшуки це навiть не третiй сотр, а взагалi не люди...
Дмитро Показати IP 26 Вересня 2014 12:40
Вивчення мови - ще ніколи не мішало в житті. Правду кажуть - "Ти людина стільки разів, скільки мов ти знаєш". Абсурдна стаття і позиція обурених людей. Пушкін, Достоєвський, Лермонтов - достойні вивчення школярами, це класика, при чому світова. Ленін і Сталін - теж достойні вивчення, щоб діти бачили які цінності мають негативні герої. Не плутайте Російську мову та літературу - із путінським режимом. Звичайно, якщо у батьків шолярів немає голови на плечах, щоб допомогти відфільтрувати дятм отримну інформацію, то ми завжди будемо втікати від проблеми а не боротися з нею.
поліщук до Дмитро Показати IP 26 Вересня 2014 13:11
Особисто я важаю, що для полущуків вивчати російську мову в школі - це абсурд. Наприклад, мої діти в школі не учать російську, але завдяки нашому ТВ і пресі прекрасно її розуміють, хоча говорити навряд чи зможуть, але з другої сторони воно їм і не треба. До Росіїї далеко і заробітки там рано чи пізно закінчаться (та і незабаром, на території Росіїї треба буде знати китайську а не російську), тому на Волині краще і перспективніше вивчати польську.
Анонім Показати IP 26 Вересня 2014 12:41
Треба з!брати до купи вс! роскниги та й спалити разом з вчителькою
ВОНО до Анонім Показати IP 26 Вересня 2014 13:19
і обовязково покликати журнашлюшку з каналу *расея24*,шоб мала шо показати зомбакам-вяликоросам
Анонім до ВОНО Показати IP 26 Вересня 2014 15:01
коментар було видалено
rjyjdu Показати IP 26 Вересня 2014 14:25
Треба вивчати російську, тому що це мова ворога, а його треба розуміти. По англійські росіяни не говорять.
Мв Показати IP 26 Вересня 2014 14:59
треба навчитися поважати опонента і будь-яку людину( незважаючи на її мову) і тоді , коли ми досягнемо цього ... то буде мир і злагода в державі, а головне злість та ненависть пропаде у наших людей!!
Анонім до Мв Показати IP 26 Вересня 2014 16:05
ОПТИМІСТИЧНО!!!
Іван Показати IP 26 Вересня 2014 16:23
Знову вчительохи години не поділили!!! завжди були і будуть ті, кому не вистачає...
Серж Показати IP 26 Вересня 2014 16:36
Хай вивчають. Скоро їх Мартинюк в московію з собою забере:)
До журналістів Показати IP 26 Вересня 2014 18:10
"...для учнів 7-9 класів двічі на тиждень запроваджені уроки російської мови..." - "це засилля"? Знову текст не відповідає назві! У школі навчання на росіській мові, забороняють говорити українською чи діловодство на російській? От такі "новини" і викликають злобу та ненависть читачів один до одного.
Робін Гуд Показати IP 26 Вересня 2014 20:55
Це так звана Лідія Яківна лякає дітей і ображає різними словами ( баран, тупий). Діти бояться її. Вона має улюбленців, хоча каже, що відноситься до всіх однаково. Захотіла на посаду директора, щоб всі діти пішли зі школи? Не допустіть цього! Лариса Григорівна дуже добре відноситься до учнів, і вчителів, і батьків учнів. І не заставляє учнів вивчати Російську мову.
Правда Показати IP 26 Вересня 2014 21:28
Кравчук - лайно собаче ,як не збреше жити - не може. Інженер вже 20 років керує освітою ,медециною ,культурою. Не дивно що ми в гі..ні.
Гідність Показати IP 26 Вересня 2014 21:30
Кравчуку люстрацію
ну-ну Показати IP 26 Вересня 2014 23:07
Сколько же все-таки на Западенщине тупого, недалекого населения, которое к тому же еще и гордится своей тупостью. Не хотите учить русский язык, да ради Бога, не учите - русскому языку от этого хуже не станет. А "національно свідоме" быдло так и останется быдлом
Меррі Показати IP 26 Вересня 2014 23:43
Лідія Яківна найкраща вчителька в селі Ветли,і те шо пише якийсь так званий Робін Гуд це просто якісь слова людини яка дуже любить підлизати директору Ларисі Григорівні.....це може кожен підтвердити....якби Лідія Яківна так називала дітей як написано вище..то бдо неї не просились учні і їх батьки позайматись навчити і підготувати дитину до вступу у вищий навчальний заклад....а нехай так звана директор похвалиться своїми досягненнями яких немає і не буде....бо вона крадійка,брехуха і велика хабарниця!!!!
Так званий Робін Гуд до Меррі Показати IP 27 Вересня 2014 10:02
Вибачте, але я знаю, що пишу. І це було на власному досвіді. Але, хто як хоче бачити людину. Це вам вирішувати. І я не нав"язую чвоєї думки нікому!!!
І чужому научайтесь. Показати IP 29 Вересня 2014 08:58
Скільки можна загострювати і без того непросту ситуацію в суспільстві? Скільки російськомовних українців гинуть в зоні АТО? А скільки біженців та їх дітей будуть почуватись комфортно в нашому гостинному регіоні після прочитання таких "новин"? Адже вони поки що практично не володіють українською мовою і уроки російської у школі хоч трохи допоможуть їм адаптуватись. Шановним депутатам немає що робити - усі нагальні кризові проблеми сьогодення уже вирішено? (опалення, дороги...) А давайте насправді проявляти ті людські якості, які ми останнім часом так любимо декларувати: толерантність, вихованість, повагу одне до одного, терпимість. Російська мова вивчається у школах виключно за бажанням батьків. А останнім часом вона взагалі зникає з навчальних планів шкіл. Жаль. На уроках педагоги навчають літературної мови , розуміння вершинних культурних явищ. А щодо того, як розмовляють наші діти після перегляду "російських каналів", то коментарі зайві - це просто жах... Щодо інших навчальних предметів - а давайте вилучати усі, з яких не здається ЗНО? Здається, що ключова фраза публікації - "перерозподіл годин" (образили вчителя, недодали годин...). Ось і почалась ця брудна "баталія". Негарно.... і сумно. Мова не винна.
Мері Показати IP 1 Жовтня 2014 03:49
я передумала хімічка справді страшна як людина просто просить піарити
Меррі Показати IP 1 Жовтня 2014 16:16
як не стидно писати від чужого імені всякі гадості.....))))якшо ви про мене,то я ні про шо ніколи не передумаю......Лідія Яківна була,є,і буде найкращою.......Страшна і тупа людина це Щелепа-думаю ясно про кого йде мова!!!
Робін Гуд до Меррі Показати IP 2 Жовтня 2014 18:15
Як не стидно ображати людину і писати про неї всяку гадость!? По ваших словах видно, що ви дуже низька та жалюгідна людина! Мені вас щиро жаль!
Меррі Показати IP 2 Жовтня 2014 20:20
Ооо даа!!!я низька і жалюгідна людина......я розумію шо правда в очі ріже,але ж навчіться сприймати все таким яким воно є......мене жаліти не треба,себе пожалійте,і подивіться на себе в дзеркало)))
Робін Гуд до Меррі Показати IP 3 Жовтня 2014 22:25
Не можу зрозуміти на що ви натякаєте... Це ви перечитайте будь ласка свої коментарі і подивіться, що пишете , ви, не в тему!!!
Робін Гуд до Меррі Показати IP 3 Жовтня 2014 22:27
І ще, Меррі, ви мене знаєте, чи екстрасенс, що знаєте яка я?
Аполон Показати IP 18 Жовтня 2014 02:07
Гиргорівна-Єремеївська під...лка!!