USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

На Волині буде центр підготовки вояків

2 Червня 2014 14:40
Процес створення навчально-тренувальної бази для добровольців та призовників, які вирушатимуть у зону антитерористичної операції, починають на Волині.

Про це стало відомо під час прес-конференції Самооборони Майдану Волині 2 червня.

Однією з причин, яка призвела до проблем 51-ї механізованої бригади, стала відсутність бойового та психологічного вишколу бійців. Як повідомив координатор Самооборони Майдану на Волині Андрій Хведчак, Товариство сприяння оборони України спільно з МВС та СБУ створило Центр військової підготовки, до якого залучені кращі військові фахівці країни. Для вишколу тих, хто прямує у зону АТО, вони зібрали базовий комплекс з усього сучасного мистецтва війни. З його слів, троє волинян пройшли атестацію в якості інструкторів, їхній рівень підготовки визнали достатнім для організації навчально-тренувальної бази на Волині. Для її створення вже навіть знайшли приміщення.

Як пояснив самооборонцівець Андрій Булига, який планує очолити цю базу, принципи ведення військових дій сьогодні змінилися, тому колишні військові, офіцери та солдати, які приїздять на вишкіл, бачать, що насправді практично нічого не вміють, оскільки досі і українській армії більшу увагу присвячували стройовій підготовці. Наразі інструктори оцінюють рівень підготовки армії як дуже низький. Оскільки усіх охочих відправляти на вишкіл у Київ неможливо, вирішили створити навчально-тренувальну базу на Волині. Там готуватимуть добровольців та тих, кого призвали у Збройні Сили України. Інструкторами у новоствореному центрі будуть ветерани розвідки, представники організації ветеранів ВДВ «Ніхто, крім нас» тощо.



Протягом тижневого вишколу обіцяють серйозно готувати бійців для бойових завдань у рамках антитерористичної операції.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 23
Ирина Показати IP 2 Червня 2014 14:58
Не догоняю- когда уже эти самозванцы свалят, наконец, на восток повоевать?! Кого и чему они тут вечно поучают?! Климчук и хведчак- молодые и здоровые мужики, а толку- ноль! Позорище! Агитаторы хреновы! Только, вибачте, п...деть умеют, а ехать воевать на самом деле не хотят, памперсы еще меняют ежедневно!
буква закону Показати IP 2 Червня 2014 15:13
Коли вже в цій державі порядок наведуть? Як це - якісь самозванці будуть військовому ділу вчити, як воювати...? Це все поза законом і може називатись бандформуванням!!! Роботи і заняття не можуть знайти, то всякою хе...ю займаються!!!
Волинянин Показати IP 2 Червня 2014 15:19
А чому Хведчак ще на Волині, він же мав їхати з хлопцями на схід! Горе - патріоти, через таких і чорна біда прийшла! Розвалили країну, людей кинули на виживання, скільки загинуло хлопців наших, за що, щоб окремі прийшли до корита, на них клейма нема де ставити!
Вільна Волинь Показати IP 2 Червня 2014 15:25
Ось що буває з психікою тих, хто один раз одягнув на себе бронежилет =) Побігали кілька днів, покидали каміння в мєнтів і відчули себе ВІЙСЬКОВИМИ СТРАТЕГАМИ і АНАЛІТИКАМИ. Можу поспорити, що від почутого пострілу у себе за спиною, обісрались би в ту ж мить, навіть не взнавши, що стрільнула звичайна хлопавка. Де ж на тих "аналітиків" знайдеться якийсь нормальний вояка, який пошле їх з їхніми порадами в жопу!
лучани Показати IP 2 Червня 2014 15:26
ВН ,для чого ви дозволяєте засмічувати коментарі проплаченими антиукраїнськими тролями? Явно видно заказні коментарі та плюсювання по декілька разів. Редакція УКРАЇНСЬКОГО видання не повинна підігрувати ворогам України.
Луцький до лучани Показати IP 2 Червня 2014 15:28
А краще бути такими як ВП? Вкинути брехню і коменти видаляти або взагалі не дозволяти? Демократи пля...
Вільна Волинь до Луцький Показати IP 2 Червня 2014 15:30
Та ВолиньПост - це взагалі фабрика брехні і цензури на коментаторів.
Вільна Волинь до лучани Показати IP 2 Червня 2014 15:28
А хто тут троль? Для чого ці люди збираються там і коментують? Нехай на ділі покажуть своє знання військової справи! Тут, як то кажуть: "Пиз**ть не мешки ворочать!"
тиц до лучани Показати IP 2 Червня 2014 15:29
ти тут за лучан не розписуйся "вояка"
Вільна Волинь Показати IP 2 Червня 2014 15:38
От ви мені поясніть, як за тиждень можна навчитись тому, чим вороги займаються ледь не все життя (кажу, наприклад, про чеченців). Взагалі, очевидно, що ця війна комусь вигідна. Ви ніколи не задавались запитанням, чому у тій мясорубці знаходяться молоді-зелені, ненавчані бойовій тактиці юнаки, а не навчані спец.призначеннці, які могли б цю всю шушару розігнати за тиждень-два! Де "Альфа", "Грифон", "Багіра"? Де ці люди, які все життя вчаться вбивати і вирішувати подібні проблеми?
Ирина Показати IP 2 Червня 2014 15:41
Про будні 51-ої механізованої бригади розповів запорізький журналіст. Геннадій Волков побував разом із кортежем волинських нардепів у місці розташування 51-ї бригади. Текст репортажу подаємо без змін, лише переклавши: "Довелось нещодавно побувати на "східному фронті", в розташуванні 51-ї механізованої бригади української армії. З поїздки привіз в основному гнітючі враження. Бригада кількістю більше 4000 чоловіків укомплектована представниками західних регіонів, переважно жителями Волині. Логіка зрозуміла: "западенцям" простіше стріляти в ментально чужих "східняків". Але це - на перший погляд. Все трохи складніше. На блокпостах солдати службу несуть дуууже уважно. Нещодавня трагедія під Волновахою краще від усяких нотацій дала зрозуміти військовим, що статути писані кров'ю і їхні життя - тільки в їхніх руках. Пильність на блокпостах - слово з великої літери. Але, як зізналися в неформальній бесіді бійці, за великим рахунком ці блокпости до одного місця: сепаратисти прекрасно об'їжджають їх польовими грунтовками і їдуть, куди їм треба. "Ми самі себе охороняємо". Наш кортеж, який вели джипи з волинськими нардепами, які привезли своїм землякам військовим бронежилети і корисні гаджети типу тепловізорів та біноклів нічного бачення, супроводжувала вантажівка з охороною: солдати й офіцер. Як виявилося, ніхто з військових противника ще не бачив. "Обстріляним" виявився їхній командир, причому обстріляли його свої ж. За його словами, справа була так: групу військових послали зустріти якогось заблукалого на УАЗі полковника. У місці, де він, імовірно, міг бути, пошукова група дійсно побачила, що стоїть на узбіччі армійський позашляховик. Але тут раптово з придорожніх заростей з'явилися люди в чорних масках, камуфляжах і з автоматами. Пошукова група, прийнявши їх за сепаратистів, дала по газах. А ті, в свою чергу, дали з автоматів по машині. Підсумок: водій убитий, один солдат поранений, а люди в масках виявилися представниками батальйону місцевої оборони. На місце події приїхав п'яний прокурор, менти взагалі відморозилися. Ніякого покарання ніхто не поніс. Ось так воювати в однаковій формі без знаків і з однаковою зброєю. До речі, про форму. Навіть одягнути солдатів в української армії немає можливості. Бійці на блокпостах виглядають чи то мексиканськими повстанцями, чи то кавказькими моджахедами. Коротше, таким собі напіввійськовим формуванням у формі, що складається з камуфляжів всіх армій світу і цивільних шмоток. У багатьох форма зношена і давно не прана. Я не збираюся нагнітати, але з пісні слова не викинеш, а солдати попросили мене передати в інтернет: "Нас тут тримають всупереч нашій волі в скотинячих умовах, ми обмануті усіма". По-перше, жодного добровольця серед військових немає. Всі мобілізовані, причому відчуття, що хапали всіх без розбору. Питаю у волинського пацанчика з ментівським АКСУ (а озброєні всі без винятку): "Як тебе мобілізували?" - "Викликали до військкомату, сфотографували, за 1 день зробили військовий квиток, потім в поїзд - і у війська. Видали автомат, патрони - і ось я тут. Навіть стрельнути з нього не дали". - "Стоп, що означає "не стріляв?" Ти строкову служив?" - "Ні, не служив, я взагалі в армії не був!" Людина автомат Калашникова і службу тільки в кіно бачила, а його хвать за шкірку - і в окопи Сталінграду! Ось воно, гарматне м'ясо незалежної України 21 століття, яким заткнули дірку на "східному фронті". Це якийсь сюр, вивих реальності! Новий 1941-й. Загребли навіть студентів, які не встигли закінчити ВНЗ, селян, які стогнуть про кинутих полях, які нікому обробляти. До речі, механізованою ця бригада може вважатися швидше умовно. Якщо вірити солдатам, величезна кількість бронетехніки, яку привезли і вивалили в чистому донецькому полі, в основному несправна й не здатна пересуватися. У це легко повірити, дивлячись на БМП, які останній раз фарбували, напевно, ще до польоту Гагаріна. Умови, в яких змушені 2 місяці жити ці нещасні люди, напевно, підпадають під статтю Женевської конвенції про жорстоке поводження з військовополоненими. Головна проблема - страшний дефіцит води. Щодня солдати виконують важку фізичну роботу, але помитися, попрати - тупо ніде і немає в чому. Яка там польова лазня, про що ви! Їм навіть пити нічого. Добре, хоч яка-ніяка жратва є. Але польових кухонь, які ми звикли бачити на міських заходах, - немає жодної! Їжу готують на вогнищах або на буржуйках зразка 30-40 років. Стародавні брезентові намети протікають, як решето. Місце для відпочинку солдата - кинутий на голу землю брудний матрац. Яка там постільна білизна, які там спальники! Приблизно так ночують бомжі в підвалах. Якби була зима, то в таких умовах і до тифозних вошей недалеко. Обіцяної зарплати контрактників - немає. Дали по 1300 грн за квітень, але ці гроші солдати вже витратили в магазинах навколишніх сіл на воду і хавчик. Виручає тільки "підігрів" із дому грошима і продуктами. В цілому, мобілізовані і їхні родичі вже самі витратилися на своє перебування в армії. А якщо врахувати, що багато були єдиними годувальниками своїх непрацюючих дружин з дітьми - то можете самі уявити їх моральний стан і бойовий дух. Тому не дивно, що серед солдатів - масове пияцтво. Ми потрапили в розташування бригади під вечір, провели там декілька годин, і у мене буквально на очах зростала кількість бухих людей в камуфляжах. У кожного з яких, нагадаю, автомат з боєкомплектом. Офіцери це прекрасно бачать, але "бз*ять" навіть робити зауваження, та й взагалі воліють не чіпати бійців без особливої ​​необхідності. На щастя, нетверезі воїни не агресивні, бо п'ють не для куражу, а від туги і безвиході" Если написанное на ВолыньПост правда, то грош цена армии и ато, и нашему военкомату, и пис.ец стране. уйдет восток, и не поморщится. Кстати, знаю давно, еще в первую мобилизацию, как везли новобранцев в автобусе в часть во Владимир-Волынский- водитель автобуса не успевал останавливаться возле каждого генделика- водку жрали по дороге, дрались и потом на полигоне тоже , как ненормальные.
Вільна Волинь до Ирина Показати IP 2 Червня 2014 15:49
Нажаль, це правда. Розповім те, що чув на власні вуха від знайомого:"Позвозили усіх! Алкашів, психів, наркоманів... всіх згрібли. Вночі спати страшно, бо хто зна, кому-що в голову прийде. На Пасху матері понапередавали передач з алкоголем та іншими принадами. *** По п'яні було дуже багато розборок. Умов немає навіть мінімальних. Спимо по 80 чоловік в наметах, які призначені для 40 чоловік. Матраців теж не вистачає. Питну воду беремо в сусідніх селах. Словом, бардак!"
Анонім до Вільна Волинь Показати IP 2 Червня 2014 17:37
коментар було видалено
Анонім до Вільна Волинь Показати IP 3 Червня 2014 11:42
хтось має відповісти за цей бардак. Воємкоми які так спритно справились зі своєю роботою відправити на схід. Бо мають такі животи, що за стола встати не можуть. Хай поживуть в таких умовах в яких живуть наші чоловіки.
Анонім до Ирина Показати IP 2 Червня 2014 16:07
коментар було видалено
Анонім до Анонім Показати IP 2 Червня 2014 16:30
Це сподобалося: "4000 человек с боевым оружием, с офицерами и не может заставить свою власть уважать себя? Эй, свидомые, а точно россияне - потомственные рабы и ватники целующие в зад Путина?" І ніхто цього не чує і не розуміє, навіть якби було сказано українською. Прикро!
титушко до Ирина Показати IP 2 Червня 2014 16:14
коментар було видалено
Патрік Показати IP 2 Червня 2014 15:46
коментар було видалено
титушко Показати IP 2 Червня 2014 17:16
http://www.youtube.com/watch?v=bDkASKEwnuo-відео 51 бригади під час приїзду депутатів ВР
Читайте Показати IP 2 Червня 2014 17:16
коментар було видалено
петро Показати IP 2 Червня 2014 22:20
Тут якийсь панічний вереск. А ви хотіли,щоб бандло з автоматами приперлося на Волинь і повбивало тих нещасних 18-19річних ''невинних'',погвалтували іх матерів,сестер,спалили домівку? Ви чого скиглите? А як же боронити свою сім'ю,Батьківщину? Так Батьківщина була тихо окупована Путіним і продана Януковичем,так багато зрадників,так розлад в державі. А ви хочете,щоб вона геть зникла та Украіна?Ті 18-19 річні ВВВ виграли,служили в Радянській Арміі і добре служили. 18-19 річні''дітки'',коли п'яні в дупель вивалюють з дискотек,то хай сховаються усі терористи,ну,то дайте жару тим чеченцям,бандюкам,терористам-рятуйте матерів і сестер,своіх коханих,майбутніх дітей. Рятуйте,а не скигліть. Вчіться стріляти, виживати,захищати. А то ховались засранці від служби за маминими спідницями,а тепер не можуть попрати,помитися,поісти,стрільнути з автомата. А іх,що на курорт посилали? Мій батько на фронті під час ВВВ і голодний,і холодний,і неодягнутий,і обісраний,і обісцяний воював з окупантом на смерть,я ,на китайському кордоні мусив мочитися в галіфе,бо не могли ми виходити з засідки ,мусіли лежати і тільки лежати, бо ТАК БУЛО НАКАЗАНО І ТРЕБА. Армія і демократія несумісні. Мені аж соромно за нащадків великих вояків УПА. Героям слава,а скиглунам і маминим синкам-СОРОМ. Коли під хату підходить злодіяка,то й п'ятирічний хлопчина стае героем,а якщо такого не трапляеться,то погана та мама,що так виховувала дітей,на дідька той народ,який виховуе синів,які не можуть захистити той народ. Ще й мами почали скиглити,під військові частини,до Міноборони пхаються ''діточок'' рятувати. Треба було тих діточок гарно вчити,в патріотичних почуттях до Батьківщини,не ховати від арміі,майбутніх мужчин і захисників виховувати,а не сюсюкатися з п'яничками і неуками. Тоді б,може,і воювати не треба було,бо ж були б сильні чоловіки,які і державу,і матерів,і народ,і всю Украіну охороняли б і від Януковича ,і від тарористів,і від войовничих сусідів. А то давайте захисникам курорт на війні влаштуемо. Щоб на це сказала мати вояка УПА?
Вільна Волинь до петро Показати IP 3 Червня 2014 10:34
Є підозра, що ти теж не зі Сходу пишеш, херой! Піди но, сьорбни того гімна, а тоді приїзди і "лікуй" тут всіх.
Анонім до петро Показати IP 3 Червня 2014 11:38
якщо це війна , то мають воювати всі, як колись 1941 р., а то найшли тисячу волинян, щоб захищали Україну. Колиб ви були справжнім патріотом, тоб не сиділи за компом і строчили коментарі, а були там де зараз наші чоловіки.