USD 39.75 40.05
  • USD 39.75 40.05
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.96

На Волині розкопали поховання дітей. ФОТО

22 Серпня 2013 09:07
Під час розкопок у Володимирі-Волинському, було виявлено дев’ять археологічних об’єктів і два поховання – дитячі безінвентарні скелети, інформує Слово Волині.
У Володимирі-Волинському, у сквері біля історичного музею, на місці зведення дерев’яної церкви святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії (УПЦ КП) завершились археологічні розкопки.
Розкопки тривали двадцять днів, під час яких було виявлено дев’ять археологічних об’єктів і два поховання – дитячі безінвентарні скелети. Тобто такі, при яких немає жодних предметів.



Про це повідомив молодший науковий співробітник державного підприємства «Волинські старожитності»Тарас Верба.
«Трупи дітей до трьох років закопані у материкову глину, причому слідів могил немає. Час поховання – приблизно 16-18 століття. Захоронення орієнтовані головами на захід, що дає підставу вважати їх християнськими. У 17-18 столітті тут функціонував монастир монахів капуцинів. Можливо, це якісь підкинуті діти, каліки, юродиві», - сказав науковець.
Зі слів науковця археологічні об’єкти – житлові і господарські споруди 16-18 століть, що повністю досліджені і більше не становлять історичної цінності. Ймовірно, це залишки господарського двору монастиря капуцинів.
«Ділянка придатна для будівництва. Отець Євген Рябець, настоятель майбутнього храму, вже отримав усі необхідні дозвільні документи від ДП «Волинські старожитності». Раді, що у зв’язку зі зведенням храму мали змогу здійснити розкопки у самому центрі Володимира. На сьогодні це велика рідкість - через щільну забудову сучасних міст», - поділився думками Тарас Верба, прямуючи на вали володимирського городища, де розпочався черговий етап дослідження та екзгумації останків жертв розстрілу у колишній тюрмі НКВС.
Крім того, у 2009 році, досліджуючи залишки замку Казимира III, посеред валів володимирського городища, волинські археологи випадково натрапили на масове поховання часів Другої світової війни. До середини жовтня було відкрито значну частину поховання – 367 осіб. Минулорічний етап до листопада 2012 року, тоді виявили ще дві траншеї із загиблими, по 514 і 234 особи в кожній, разом 748.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
волинський Показати IP 22 Серпня 2013 11:00
Цю церкву у Володимирі- Волинському планують будувати на єврейському цвинтарі !!! І дитячі поховання тому підтвердження, а археологи побоялися дальше досліджувати і обмежилися тільки 18 століттям
волинянин Показати IP 22 Серпня 2013 19:15
не добре будувати церкву на людських дитячих кістках

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus