USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Ременями безпеки в Луцьку пристібаються 26% водіїв

12 Грудня 2019 16:54
Менше чверті українських водіїв пристібаються ременями безпеки – про це свідчить всеукраїнське дослідження, яке провели ГО «Vision Zero» та Центр демократії та верховенства права в рамках Кампанії «За безпечні дороги» восени 2019 року. Так, ременями користуються 24,4% водіїв, що майже ідентично результатам минулорічного дослідження, пише Авто24.

За словами експертів Кампанії, для того, щоб покращити ситуацію потрібні підвищити відповідальність за ігнорування ременів безпеки, яка сьогодні становить всього лише 51 грн, посилити контроль зі сторони поліції та проводити систематичні інформаційно-просвітницькі кампанії.

Кампанія «За безпечні дороги» проводила дослідження упродовж осені 2019 року у 22 обласних центрах, а також Сєвєродонецьку та Маріуполі. Учасники кампанії перевірили 31 501 водіїв. Його метою було визначити, який відсоток водіїв в Україні насправді користується ременями безпеки та чи змінився він за попередній рік. Таке дослідження Кампанія «За безпечні дороги» проводить щорічно з 2017 року за однаковою методологією, відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, – методом спостереження.

За даними дослідження, лідером рейтингу став Київ – у столиці ременями безпеки користуються 51% водіїв. До топ-5 також увійшли Черкаси (40%), Львів (37%), Чернівці (34%) та Чернігів (33%). У Луцьку, згідно з даними за 2019 рік, пристібаються 26% водіїв, проти 20% у 2018 році.

Однак у більшості досліджених міст рівень пристібання є вкрай низьким і не досягає навіть 30%. Найгіршими є показники у Маріуполі, Сєвєродонецьку та Кропивницькому – тут ремені безпеки ігнорують понад 85% водіїв.

«Рівень користування ременями безпеки не змінився у порівнянні з минулим роком через те, що штраф й досі залишається 51 гривень. Депутати минулого скликання двічі провалили законопроект про підвищення штрафу, спочатку у грудні 2018-го і потім у червні 2019-го. Розраховуємо, що новий парламент, виправить цю помилку та ухвалить зміни в законодавстві, які дозволять зберегти життя та здоров’я українців», – наголошує Тарас Шевченко, директор Центру демократії та верховенства права.

За даними Кампанії «За безпечні дороги», рівень користування ременями в Україні лишається найнижчим серед європейських країн.

«Якщо подивитись звіт ВООЗ від 2018 року, рівень користування ременями в Україні й близько не стоїть з країнами-сусідами. Жодна країна на Європейському континенті не має таких низьких показників дотримання законодавства у частині застосування ременів безпеки. Тому цілком логічно, що Україна має один з найвищих показників дорожньої смертності», – відзначив Віктор Загреба, керівник дослідження та засновник ГО «Vision Zero».

Причинами ігнорування ременів безпеки є необізнаність водіїв про їх важливість та вкрай низький штраф, який є найменшим у Європі. Для громадян він стає сигналом, що користування ременями є необов’язковим і формальним. Тож у водіїв не формується стала звичка пристібатися. При цьому, за даними ВООЗ, застебнутий ремінь безпеки міг би врятувати 50% жертв ДТП зі смертельним наслідком.

Водночас, рівень користування ременями у досліджених малих містах є значно нижчим, ніж у обласних центрах. Кампанія «За безпечні дороги» провела пробний підрахунок у Мелітополі, Дрогобичі, Знам’янці та Ізмаїлі. За його результатами середній рівень пристібання у них склав лише 18%.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 8
лучанка Показати IP 12 Грудня 2019 17:11
Ремінь безпеки-то суто моя проблема, бо моє життя-моя відповідальність.. А п"янство за кермом ,перевищення швидкості і всі інші порушення ПДР-суспільно небезпечні. Тому введіть такі штрафи за їх порушення, щоб мало не здавалося А від мене і мого ременя відчепіться
Луцьк Показати IP 12 Грудня 2019 17:22
Підтримую Лучанка. Розберіться з блатними порушниками.при зіткненні лоб в лоб не поможе ніщо.
Лампочки Показати IP 12 Грудня 2019 17:32
Заставте використовувати нормальні лампочки у фарах, а не ті що сліплять. І фари повинні бути правильно відрегульвані!!!!!!!
Дед до Лампочки Показати IP 12 Грудня 2019 19:08
И таких много! За ремни говорят, а техсостояние машины, влияющее на безпеку, ДО ЛАМПОЧКИ.
А шоб знали ! Показати IP 12 Грудня 2019 18:48
Порушникам ПДД, які не пристібаються ременями безпеки, треба намертво приварювати електрозваркою ті ремені і нехай такий воділа ходить на роботу, спить, миється в бані разом з водійським автокріслом !
Анонім до А шоб знали ! Показати IP 13 Грудня 2019 07:08
Не треба їх чіпати. Розібралися б краще з алкашами та їм подібними за кермом, від яких погано всім.
Олександр Показати IP 12 Грудня 2019 21:03
Це нормально пристибатися,і це потрібно робити!Сам колись був таким 'ДУРАКОМ',тому що це було "ПРЕСТИЖНО".,на даний момент "ПРЕСТИЖНО" бути цілим,але не Тим,над Ким Священник проповідує...
Анонім до Олександр Показати IP 13 Грудня 2019 07:07
Що ти стелиш, яке престижно? Не користуються пасками, бо корито все одно зімнеться як туалетний папір при серйозному дтп. При цьому іншим від від не використання цих пасків ні тепло, ні холодно.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus