USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

У Луцьку можуть перейменувати вулицю Крилова

26 Лютого 2016 14:51
Одну з вулиць у центрі міста пропонують назвати на честь видатного польського письменника, прихильника України Юзефа Лободовського.

Про це йшлося під час засідання міської ради з питань впорядкування назв вулиць міста Луцька 26 лютого.

Автор звернення щодо перейменування вулиці Крилова Василь Федчук розповів, що Юзеф Лободовський усе життя боровся проти більшовизму та комунізму, у 1943 році виїхав в Іспанію, де готував цикли радіопередач, у яких йшлося про відродження Польщі та про зміцнення зв’язків з Україною.

Очільник Товариства польської культури імені Еви Фелінської Валентин Ваколюк зазначив, що нині варто знайти те, що поєднує Україну та Польщу, а ім’я Юзефа Лободовського було б доречним для відтворення історичних горизонтів.

Своєю чергою, начальник відділу охорони культурної спадщини управління культури міської ради Петро Троневич зауважив, що вулиця забудовувалася у 1920-30-их роках, коли Юзеф Лободовський діяв у Луцьку. Отже, перейменування вулиці доречне у контексті надання історичних назв вулицям.

Члени комісії підтримали ініціативу перейменування вулиці.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 23
123 Показати IP 26 Лютого 2016 15:50
Чи ті люди вже зовсім подуріли з тими перейменуваннями вулиць, чи не мають більше чим зайнятися ??? Вулиця С.Бандери доречна для відтворення історичних горизонтів, поєднує Україну і Польщу та зміцнює зв’язки з Україною.
студент Показати IP 26 Лютого 2016 15:54
Цікаво чи є вулиця нашого короля Данила в Холмі? Напишіть як наші сусіди вшановують нашу історичну память, не будьмо холопами...
викладач до студент Показати IP 26 Лютого 2016 23:38
У Холмі є вул. Волинська
Дід Ярема до викладач Показати IP 27 Лютого 2016 10:36
Одна вулиця в Холмі????? Там ніде ніхто не згадує про Данила. Перед ким ви бісер метаєте????? В усій польщі не набереться стільки українських вулиць як в одному Луцьку. То чого ви лізете в одне місце без мила то одним господам то другим панам? Українці ОДУМАЙТЕСЯ не будьте кінченими холуями!!!! Дивіться як нас шанують так і їх шануйте!!!! Пясецький скоро і Волинь переіменує у воєводство це теж біде історично правильно.
нехолоп до студент Показати IP 27 Лютого 2016 23:43
Думаю, що те, наскільки нас сьогодні морально і матеріально підтримуюють поляки, теж багато значить
дембель Показати IP 26 Лютого 2016 15:57
Какой маразм. У Крылова.на эту тему даже басни наверное нету. Провинился поэт, что не боролся с большевиками и москалями, а просто высмеивал человеческие пороки. Бред торжествует в Луцке. "Село" побеждает
123 до дембель Показати IP 26 Лютого 2016 16:30
В точку. Там половина переименователей по ходу даже не знают кто такой Крылов, не то что басни .
хвілолог до 123 Показати IP 26 Лютого 2016 16:54
І хто такий Крілов? Плагіатор Лафонтена? Іван Андрійович Крилов (рос. Ива́н Андре́евич Крыло́в) (2 (13) лютого 1768, Москва — 9 (2) листопада 1849, Санкт-Петербург) — російський байкар-перекладач. Відомий завдяки перекладам російською мовою байок французького поета Жана де Лафонтена.
Хлоп до хвілолог Показати IP 26 Лютого 2016 21:14
Значение Лафонтена для истории литературы заключается в том, что он создал новый жанр, заимствуя внешнюю фабулу у древних авторов (в первую очередь — Эзопа и Федра; кроме того, Лафонтен черпал из «Панчатантры» и некоторых итальянских и латинских авторов Возрождения). В 1668 году появились первые шесть книг басен, под скромным заглавием: «Басни Эзопа, переложенные на стихи г-ном де Лафонтеном» (Fables d’Esope, mises en vers par M. de La Fontaine). I хто такий Лафонтен?)) Плагiавтор Езопа?
Лучанин Показати IP 26 Лютого 2016 16:02
А в нас немає на що більше витрачати народні кошти( кошти платників податків), при перейменуванні вулиці , мешканці вулиць змушені та субєкти підприємницької діяльності, що там розташовані будуть витрачати кошти з власної кишені та свій час. В умовах кризи це сама болючіша проблема.Крім того, що зробив Крилов поганого для України. Чи цікавився хтось думкою мешканців.Якщо хочете назвати, то називаєте де будуються нові мікрорайони.
нхя не смішно Показати IP 26 Лютого 2016 16:28
Правильно, і не звертайте уваги на совкодрочерів і прикацаплених.
Пся крев Показати IP 26 Лютого 2016 16:58
Те товариство "Єви Фелінської" давно потрібно закритвати разом з тим Вакулюком. Деруть гроші за навчання і нічого не вчать ті "носії" мови. Прикриваються великими словами, а самі лише вирішують свої справи. На екскурсії до Польщі лише "окремих " обирають. Соромно!! А бідний Крилов, хай простить оцих мудрагелів, що думаю, що вступлять в українську (луцьку) історію...
ВОВК Показати IP 26 Лютого 2016 17:05
Крилова в шию назвем вул. Яценюка- видатний економіст. Щоб знали хїто зробив жебраками.
Кацапт Показати IP 26 Лютого 2016 17:49
Крилов був шовіністом,ніколи нічого доброго про українців не сказав,для чого у Луцьку вулиця цього московського віслюка?
Книгочей до Кацапт Показати IP 26 Лютого 2016 18:15
Я так розумію, що російський письменник для Вас не може бути не шовіністом? Тільки тому, що він належить до російської літератури? А це вже для ВАс, як бику червона шмата.
Книгочей Показати IP 26 Лютого 2016 18:12
Саме таку людську дурість і висміював Крилов...Перейменувачі, почитайте байки Івана Андрійовича! Може себе впізнаєте...
Книгочей Показати IP 26 Лютого 2016 18:17
А взагалі сумно це все...Незабаром багаття з російських книжок запалають...Чує моє серце..Куди ми котимося, панове?
до Вовк Показати IP 26 Лютого 2016 18:54
а ще є кернес добкін.черновецкий.ківалов янукович....вулиць не хватить!
Хлоп Показати IP 26 Лютого 2016 20:28
Ну перейменуете, полегшае?)) та i казав вiн про украiнцiв " а вы, друзья, как не садитесь..." Друзями називав))
Андрій Показати IP 26 Лютого 2016 21:54
Вчора відвідав столицю нашої держави України місто Київ. Відвідав бізнес-центр, два кафе та декілька магазинів, в тому числі президентський Рошен. Семінар на російській мові. До продавців в магазинах принципово звертався на державній мові. Ні одна ско..ина не відповіла українською. А ви ще на Крилова бочку котите. Не там копаєте, шановні.
)))))) до Андрій Показати IP 27 Лютого 2016 00:51
шановні копають там, де бабло уплачено.
ПЕТР I Показати IP 26 Лютого 2016 22:13
Треба перейменувати на вул. Тягнибока !!!
Дід Ярема Показати IP 29 Лютого 2016 10:26
Пане Вакулюк будь обєктивним напиши но скільки поляки вул. назвали в Холмі, Любліні... іменами українців що мали відношення до Польщі. Українці будьте уважні не будьте хохлами!!!!! Польська і російська колоніальна політика в усі віки не відрізнялася нічим, БУДЬТЕ УВАЖНІ. У 20 роки поляки закрили усі українські школи на Волині памятайте хоч ми і "брати".