USD 40.70 41.10
  • USD 40.70 41.10
  • EUR 40.80 41.10
  • PLN 10.15 10.30

Як «розвести» державу: досвід Володимира Пащенка

11 Жовтня 2017 14:31
Попри публічний статус та декларовану активну громадянську позицію, основне джерело доходів сім'ї Пащенків - зовсім не ресторан чи медіа-проекти. Як виявилось, гроші на ці "хобі" та дороговартісні авто, відпочинок за кордоном та предмети розкоші, здобуті завдяки брокерській діяльності, яка неодноразово потрапляла в поле зору правоохоронців.

Про те, як Пащенкам вдається довгий час дурити державу на гроші, заробляючи на "вирішенні" брокерських питань, розповів на своїй сторінці у Фейсбуці журналіст телепроектів «Українські сенсації» та «Гроші» Тарас Середич, пише Під прицілом.

Випадок, пов'язаний із підпалом влітку готельно-ресторанного комплексу «Patio di Fiori», і фактичне створення олігархічною групою «Континіум» медіахолдінгу навколо оновленого каналу Степана Івахіва «Слово Волині», вкотре нагадало волинянам про Володимира Пащенка.

Непересічна особистість самого ресторатора, тенісиста і медіамагната поставила перед лучанами питання про те, звідки у Володимира Митрофановича вистачає на це все стільки енергії і часу, а головне - грошей. Машини VIP-класу, якими пересуваються Пащенки, фешенебельна комерційна нерухомість та її утримання і постійні відпочинки за кордоном усією сім'єю завжди коштували дуже дорого.

Усім теперішнім бізнесом родини Пащенків опікується його дружина - Олена Пащенко (Лєонова) і умовно його можна поділити на кілька галузей. Найприбутковіша складова – брокерська.

«Мутний» митний бізнес Олени Лєонової

В ніч з 14 на 15 листопада 2011 року на митному посту «Луцьк» СБУ та ГПУ затримали співробітників митного органу. «Маски-шоу» виявили, як працювала вертикальна корупційна схема, що дозволяла працівникам митного посту протизаконно отримували в середньому від 20 до 30 тис. грн. хабарів щодня.

У службових кабінетах і квартирах затриманих працівників МП вилучили 150 тис. дол. США і майже 30 тис. грн, незаконно одержаних від суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності лише за кілька останніх днів (!). Хабарі митники брали за безперешкодне і швидке здійснення митного оформлення товарів. Купюри були розділені і обгорнуті аркушами паперу, на яких зазначалась назва фірми, суму хабара та прізвище митника, який отримував гроші.

У матеріалах справи, яка потрапила до суду, із 8 фірм, які систематично давали хабарі митникам одразу 2 - «Вітмарк Україна» та ПП «Тріада» фактично належали дружині радника Луцького міського голови Володимира Пащенка - Олені Лєоновій. Саме останнє підприємство було найбільш «жирним» шматочком корупційного пирога. З матеріалів справи стало відомо, що представник ПП «Тріада» неодноразово подавала головному інспектору сектору митного оформлення МП «Луцьк» імпортну вантажно-митну декларацію (далі – ВМД) на товар, що прибув на адресу їхнього клієнта - ТзОВ «Доше», а той на власний розсуд визначив мінімум завдань для митного контролю і зареєструвавши декларацію в Єдиній автоматизованій інформаційній системі завершував «на папері» процедуру розмитнення. Таким чином завізована декларація дозволяла вільний обіг товару на території України.

30 квітня 2012 року між прокурором Волинської області Володимиром Лисюком та інспекторами МП «Луцьк» була укладена угода про визнання винуватості, яку суд таки вирішив затвердити.

Ніхто з затриманих митників за грати не потрапив. Усі вони відбулися легким переляком – умовним відбуванням покарання навіть без конфіскації майна із позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на три роки та з позбавленням спеціального звання «радник митної служби 3 рангу». Окрім цього з них було стягнуто в дохід держави судові витрати по справі за проведення двох судово-почеркознавчих експертиз в загальній сумі 2917,8 грн., а саме по 1458,90 з кожного.

Незрозумілим у вироку було те, чому у справі скрізь фігурували мізерні гривневі суми і куди зникли десятки тисяч доларів, про які говорили у прокуратурі та СБУ. Нагадаємо, що під час затримання у митників вилучили 150 тис. дол. США і майже 30 тис. грн. про що, свідчить оперативне відео СБУ, де чітко видно, як було знайдено декілька пачок так званих «котлет».
Під час допитів у прокуратурі митні брокери переконували слідчих у тому, що гроші з них ніби вимагали, і вони були змушені давати хабарі з власної кишені, а не з кишені замовників. Мовляв, не хотіли втрачати перед грошовитими клієнтами репутацію. В той же час ніхто не спробував з’ясувати, чи вистачає у пересічного працівника брокерської компанії зарплатні, аби «загладжувати» процес розмитнення вантажів для всіх клієнтів, тицяючи гостинці на кожному кроці.

І хоча двом працівницям ПП «Тріада», прізвища яких числились у таємних списках митників, інкримінували сприяння у врученні хабара, що автоматично робило їх співучасниками злочину - кримінальної справи проти них так і не порушили… Усі довго говорили, що без втручання серйозної «лапи», такі питання не вирішуються та доказів особливо ніхто й не шукав, бо діяльність «митної мафії» усіх влаштовувала. Варто зауважити, що й сама брокерська компанія, якою керує подружжя Пащенків носить дуже символічну назву, оскільки «Тріада» - назва китайського мафіозного синдикату.

Як подейкували у бізнесових колах, послуги ця брокерська компанія надавала виключно «перевіреним» клієнтам – тим, у кого не виникне проблем після перевірок контролюючих чи правоохоронних органів.

Під час телефонної розмови із керівництвом корпорації Nestlé в Україні, на питання, чи повідомляла брокерська фірма їм, як замовникам послуг про свою, так звану «пришвидшену» процедуру розмитнення, яка передбачає дачу хабаря, воно так і не дало відповідей і взагалі відмовилось від будь-яких коментарів стосовно випадку з провальним хабарем, в якому замішані представники ПП «Тріади».

У пошуках феномену стрімкого фінансового зростання доходів Олени Лєонової видання проаналізувало фінансові звіти підконтрольних і пов'язаних з нею підприємств, починаючи з 2011 року і до сьогодні. У ході дослідження з'ясувалося – підприємства ПП «Вітмарк Україна», ПП «Тріада», ТОВ «Тріада», які надавали послуги з розмитнення на Ягодинській митниці високоліквідних груп товарів показували доволі незначні, але стабільні прибутки лише в часи «злочинної влади Януковича».
“Ми не можемо собі дозволити утримувати дешевих митників — для нашого суспільства це занадто велика розкіш. Цим самим ми даємо їм право на хабарі. Нам багато чого треба реформувати. І чесна митна служба може нам в цьому допомогти — віднайти кошти на майбутні реформи”, - скаже Володимир Пащенко через деякий час.

Та найдивніше тут те, що брокерська компанія «Тріада» після серії скандалів на митниці не тільки не втратила клієнтів, а навіть навпаки - вийшла на новий рівень співпраці з потужними компаніями і дозволивши оновити сімейний автопарк елітними автівками: PORSCHE CAYENNE, TOYOTA LAND CRUISER 200, MERSEDES-BENZ CL 500, MERSEDES-BENZ S 350, та розпочати будівництво найдорожчого в майбутньому ресторану міста Луцька «Patio di Fiori».

Старі схеми чи «жертви революції»?

Наступний скандал стосовно митного бізнесу Пащенків розгорівся через заяву, що надійшла до слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Волинській області 12 грудня 2013 року від директора одного з волинських ТзОВ. Із повідомлення випливало, що службові особи ПП «Тріада» діючи умисно, шляхом не відображення в бухгалтерському та податковому обліках підприємства отриманого доходу від надання послуг при розмитненні товарів протягом 2012-2013 років ухилились від сплати податків в сумі понад 800 тисяч гривень, - проінформували у прес-службі ГУ Міндоходів у Волинській області.

ПП «Вітмарк Україна» звинувачували ще й у не відображенні у податковому та фінансовому обліках доходів від здійснення господарської діяльності пов'язаної з виготовленням твердого біопалива.

Крім того, у заяві було вказано, що службовими особами ПП «Тріада» упродовж 2012-2013 років вчинено службове підроблення з метою приховування від митного контролю та заниження митної вартості високоліквідних товарів.

Одразу керівник «Тріади» Олена Лєонова і її чоловік Володимир Пащенко та тодішній депутат міськради Сергій Григоренко заявили, що влада «увімкнула механізм переслідувань» на повну і стала тиснути на бізнес тих, хто підтримує Євромайдан.

Після надання розголосу через підконтрольний сім'ї Пащенків інтернет-ресурс «Волиньпост», у слідчому управлінні фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Волинській області одразу запевнили, що про замовний характер слідства чи тиск на директора ПП «Тріада» у зв’язку з політичними подіями не йдеться.

«Контролери не просто демонструють зневагу до законодавства України, а й підривають репутацію компанії «Тріада», яка за більш як 10 років роботи не знала нарікань з боку клієнтів», - зазначила Олена Лєонова.

Згодом 21 лютого – у день, коли в Києві прощалися з убитими на Майдані, старший слідчий з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів в області капітан податкової міліції Тарас Михалко під тиском активістів луцького Євромайдану закрив кримінальне провадження щодо брокерської діяльності «тріад».

А вже 28 червня 2014 року, коли Революція Гідності завершилась, дружині Володимира Пащенка Олені Лєоновій спалили дороговартісний позашляховик Lexus RX 350. Тоді, як і у випадку з підпалом готельно-ресторанного комплексу Patio di Fiori, сім’я Пащенків заявила про тиск на них через громадську та політичну позицію чоловіка, замовчуючи, що насправді це може бути пов’язано як з перерозподілом сфер впливу через руйнування «схем Калетника» («смотрящого від Януковича» за сірими фінансовими потоками на митниці) так і «тіньової» діяльності ПП «Вітмарк Україна».

Це призвело не тільки до жорстокої боротьби за місце «під сонцем», а й конкуренції за клієнта у брокерському бізнесі. Та про ці версії можливого підпалу позашляховика конкурентами чи обманутими інвесторами Пащенки навіть не обмовилися.

Тодішня версія власниці ПП «Вітмарк Україна», що підприємство не ухиляється від сплати податків та не виготовляє тверде біопаливо через несправну виробничу лінію не зовсім відповідає формі 1ДФ гр. Пащенко О.В. (Лєонової) наведеною нижче і твердженнями працівників Цуманського ДЛГ, які розповідають, що «дробилки» почали працювати тут ще у кінці 2011 року. Місцеві мешканці цей прибутковий бізнес пов'язували з колишнім головним лісником Волині Богданом Колісником, екс-губернатором, а нині заступником Державної агенції лісових ресурсів Володимиром Бондарем та регіоналом Олегом Чикидою.
У таблиці за 2012-2014 роки відображені її доходи, як фізичної особи у вигляді заробітної плати, дивідендів, фінансової допомоги. Після побачених цифр при середній заробітній платі у 1500-2000 гривень на той час - починаєш сумніватися в тому чи порушена кримінальна справ проти дружини Володимира Пащенка була сфабрикованою, як проти «майданівців» чи дійсно мали місце факти за ознаками кримінального злочину.

Після Революції Гідності дотичні до родини Пащенків брокерські «тріади» продемонстрували сумну картину – усі ледве зводили кінці з кінцями і декларували збитковість.

Детально вивчивши інформацію останніх років про фінансово-господарську діяльність клієнтів підприємств родини Пащенків і фінансову звітність фірм медіа-магната, можна стверджувати, що їхні брокерські фірми дійсно могли бути співучасниками в ухиленні від сплати податків та митних платежів підприємствами-імпортерами.

Але те, як сім’ї Пащенків вдається жити у розкоші, коли їх фірми на папері заледве животіють, надаючи послуги з митного декларування і як працюють схеми мінімізації митних платежів під час розмитнення високоліквідних товарів у їх виконанні – у наступній частині розслідування.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 23
Є така професія Показати IP 11 Жовтня 2017 14:39
Медіамагнат, ресторатор? Ба?ига обична і що тут ще скажеш.
лучани Показати IP 11 Жовтня 2017 14:52
Сьогодні вранці мікроавтобус Т5 "нового луцького канал"у був запаркований з порушенням на самісянському повороті ,на зустрічній стороні, на перехрестку Коперніка-Чехова. Горе-журналіст водій, не знає ПДР.
Олександр Анатолійов до лучани Показати IP 11 Жовтня 2017 15:26
А їм всьо можна - така настанова із сааамого верху!
Знаю Показати IP 11 Жовтня 2017 15:16
Вова догрався в політику!!! Тепер лови!!!
а що тепер.... Показати IP 11 Жовтня 2017 15:19
Ая-яй!!!! А так кричали, так кричали, що "активісту" мстять, палять і т.д. І сам "активіст" репетував "не забуду, не прощу".... Боже, скільки л...й...на випливло на світ останнім часом і корчить з себе праведних і чесних.....
Люди Показати IP 11 Жовтня 2017 15:22
Коли вже ці зажрані люди відповідять коли вже буде кара ? Чому одні виживають платять справно останні гроші а інші хитро-пі живуть за рахунок чесних людей ?
обережно до Люди Показати IP 11 Жовтня 2017 15:54
це переслідування режимом опозиціонера і активіста. Куди дивиться громадськість? Караул!
123 Показати IP 11 Жовтня 2017 15:24
Ну и если вы такие умные и все знаете.почему он еще не сидит?
Суддя Дреддд Показати IP 11 Жовтня 2017 15:25
а де взяли дані із фінансової звітності та звіту 1 дф..., якщо вони є лише у податковій....?
ДПС до Суддя Дреддд Показати IP 11 Жовтня 2017 15:43
Ну так там і надали. Все ок. Володько, знайомства є у всіх.
У нас тут Показати IP 11 Жовтня 2017 15:31
В місті виросла ціла плеяда професійних активістів: Пащенко, Григоренко, Бондар, Шелеп, Рижков.... довго перечисляти цих многочестивих осіб. А бажання одне - до кормушки дорватися
Семен до У нас тут Показати IP 12 Жовтня 2017 12:45
Альо! Вову Бондара не трогайте - він вже перший зам міністра Лісагентства і любий друг!
Я бачив Показати IP 11 Жовтня 2017 15:39
Так мікроавтобуси Т5 "нового луцького (к)аналу" постійно порушують ПДР. Всі бажаючі можуть запаркуватись навпроти новобудови на Набережній (де сулі гулі), а точніше перед переходом 3 школи , і спостерігати, як систематично порушують правила (проїзд через подвійну суцільну) машини того аналу.
Вася Показати IP 11 Жовтня 2017 15:40
нуууу ніхто і не сумнівався....Великих грошей честно не заробиш - Великі гроші можна тільки вкрасти...вкрасти в держави! Пащенко - злодій?
1100 Показати IP 11 Жовтня 2017 16:12
А Володьков наш - альфонс.
Ека Павлова Показати IP 11 Жовтня 2017 16:51
Ну, 12 каналу важко буде зняти сюжет спростування цієї теми, адже більшість журналісток цього аналу молоді (ну, Володя таких любить, пані Леонова то вже не юнка давно)... але окрім того, що молоді -- ще й тугі і не всі знають, що воно таке взагалі "брокерська діяльність" ))))))
Майкл Показати IP 11 Жовтня 2017 19:08
Немає в цьому світі безмежного добра... є тільки злії люди із пафосу та зла... (с)
Совість Показати IP 12 Жовтня 2017 07:44
Смерть злодіям і маргіналам.
Нася Показати IP 12 Жовтня 2017 10:05
Лєонова не юнка, а Пащенко що молодий? Дури молоді ведуться на гроші чи на що там ще можна? Якби молоді на старих не звертали уваги то не було б того стр-йс-тва
вася Показати IP 12 Жовтня 2017 15:10
ресторатор-медіамагнат, чим збираєшся парирувати?)
Батько Показати IP 12 Жовтня 2017 16:05
Кара прийде
ввв Показати IP 12 Жовтня 2017 21:24
Так історично склалося, що в нас, рано чи пізно, таких "активістів" будуть "закопувати" і не завжди в переносному значенні.Так що, Пащенко читай історію , особливо козацький період.
Віталій Показати IP 13 Жовтня 2017 20:21
стаття ні про що! якість старі злочини, одні заздрощі і злісні соплі. от є прізвище слідчого його й запитуйте, чому герой в погонах не розібрався у законності бізнесової діяльності. а так , ля-ля тополя...

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus