USD 41.30 41.60
  • USD 41.30 41.60
  • EUR 41.30 41.70
  • PLN 10.40 10.60

У Камені-Каширському з’явиться довгоочікуваний басейн

7 Грудня 2015 14:00
Уже на початку літа 2016 року в Камені-Каширському з’явиться новий плавальний басейн. Його почали будувати разом зі школою ще понад 20 років тому. Гімназію завершили, а прибудова-довгобуд до сьогодні нагадує про плани радянських чиновників, яким так і не судилося збутися.

Рішення про відновлення довгобуду, що перебуває на балансі місцевої гімназії №2, прийняли під час візиту в район ще у вересні цього року засновника Фонду «Новий Луцьк» Ігоря Палиці. А нещодавно для визначення масштабу робіт та домовленостей із підрядниками камінь-каширську гімназію відвідав голова правління Фонду Олександр Товстенюк. Під час зустрічі з адміністрацією школи визначили перші кроки, які потрібно зробити для відновлення будівельних робіт на об’єкті.

Про це повідомили у прес-службі Фонду.

Нагадаємо, що 13 вересня, відкриваючи легкоатлетичний комплекс в Камінь-Каширському районі, засновник Фонду «Новий Луцьк» Ігор Палиця запевнив, що Фонд у співфінансуванні із районним бюджетом уже наступного року планує завершити роботи щодо відновлення басейну: «Принципи роботи Фонду, мої життєві принципи: я працюю не під вибори, і це ми довели своєю роботою в Луцьку. Ми працюємо на перспективу області. Ми хочемо довести, що Волинь буде найкраща в спорті, найкраща по здоров’ю, найкраща в науці».

Варто зауважити, що уже з першого січня Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк» змінює свою назву на «Тільки Разом». Це зумовлено тим, що змінюється географія діяльності Фонду. Відтепер вона поширюватиметься на всю область.

Розбудова спортивної інфраструктури - у переліку першочергових завдань команди Фонду.
«Завершення цього об’єкту - це обіцянка Ігоря Палиці. Він поставив за мету у найкоротші терміни реалізувати цей проект. Вартість добудови басейну коштуватиме 15-17 мільйонів гривень. Наступного тижня ми будемо мати чітке розуміння і кошторис цього об’єкту. Окрім того, ми й надалі продовжимо реалізацію проектів із будівництва спортивної інфраструктури в районах», – запевнив голова правління Фонду Олександр Товстенюк.
Як йдеться у повідомленні Фонду, камінь-каширська спортивна команда з плавання займає в районі не останні місця. Діти показують результат, хоч не мають для цього необхідних умов. Басейн почали будувати разом зі школою понад 20 років тому. Гімназію завершили, а прибудова-довгобуд досьогодні нагадує про плани радянських чиновників, яким так і не судилося збутися.

Закономірно, що тему піднімали під час виборчих кампаній. Кандидати, які балотувалися по округу, навіть проводили якусь частину робіт, аби продемонструвати, що обіцянки й справді реальні. Втім, після оголошення результатів, про обіцяне знову забували.

Кілька років тому адміністрація гімназії прийняла рішення огородити територію довгобуду парканом, аби запобігти можливому травмуванню учнів, і на цьому роботи припинилися.
Для дітей і батьків наявність басейну має важливе значення. Педагоги впевнені, що заняття плаванням в найкоротші терміни покращить здоров’я школярів.

«Найперше, про що мріють усі учні нашого міста, – це басейн. Спортивно-оздоровча робота у нас проводиться на високому рівні. У школі - багато дітей з чорнобильської зони. Вони мають в більшості ослаблений імунітет та здоров’я. У багатьох діагностований сколіоз та серцеві захворювання. Тому басейн це не лише розвага – це спосіб для покращення загального рівня здоров’я учнів. А здорові діти – це мудрі і талановиті діти. По-друге, це підвищить рівень спортивної підготовки учнів», – розповідає директор школи Ганна Куницька.
Попередньо проектувальники, які приїжджали оглядати будівлю, запевняли, що вигідніше побудувати басейн на новому місці. Але директор школи наполягала на своєму, адже саме через довгобуд пролягають усі шкільні комунікації, що, своєю чергою, несе значні тепловтрати для школи, яку опалюють газом. Зрештою, після того, як район відвідав Ігор Палиця, ці аргументи почули і вже цього тижня роботи відновляться.

Плавальний басейн стане ще одним спортивним об’єктом, який збудують в районі за сприяння Фонду. У вересні у Камені-Каширському завершили будівництво футбольного міні-поля з легкоатлетичними доріжками та майданчиком для занять волейболом.

Уже тепер новостворена спортивна інфраструктура дає можливість проводити у місті змагання міжрайонного та обласного рівнів. Після завершення будівництва басейном зможуть користуватися не лише жителі Каменя-Каширського, а й мешканці довколишніх сіл.

«Команді Фонду, яка взялася відновлювати басейн, я вірю. Впевнений, що їм вдасться це зробити. Я знаю, що Ігор Палиця та голова правління Олександр Товстенюк захоплюються спортом, тому мають особистий інтерес в тому, щоб залучити до цього молодь. Такий об’єкт в місті – це радість для дітей, а дітей у нас дуже багато, оскільки народжуваність - одна з найвищих не лише в області, а й в країні. В районі є жінки, які мають уже по 11 дітей», – розповів міський голова Каменя-Каширського Василь Бондар.

Разом із Олександром Товстенюком оцінити технічний стан об’єкта прибули спеціалісти-будівельники, які найближчими днями мають визначити кошторисну вартість проекту та скласти план робіт. Завдання оцінюють як непросте, тривалий час приміщення під впливом атмосферних умов руйнувалося, але запевняють, що в терміни вкладуться.

Своєю чергою, заступник директора підприємства "Західелектромонтаж" Віктор Кобринчук розповів, що найперше потрібно укріпити стіни будівлі, провести технічну інспекцію та визначити першочергові кроки: «Ми сьогодні бачимо лише голі стіни, які потребують ремонту, є фундамент і більше немає нічого. Повністю відсутні комунікації, нема середини будівельної частини. Але в цьому немає нічого страшного і басейн цілком реально запустити у визначені терміни».

Уже до літа наступного року школа отримає новий плавальний басейн на шість доріжок, довжиною 25 метрів, з душовими та роздягальнями, а також додатковим міні-басейном для наймолодших.

Під час зустрічі з адміністрацією камінь-каширської гімназії Олександр Товстенюк також ознайомився зі здобутками та напрацюваннями навчального закладу. Він переконався, що в освітньому закладі створені чи не всі умови для розвитку та виховання місцевих школярів. І, на його думку, новозбудований басейн суттєво підвищить рівень гімназії та сприятиме фізичному розвитку учнів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
Анонім Показати IP 7 Грудня 2015 16:36
А чому написано,що цей довгобуд нагадує про плани радянських чиновників? У нас вже 24 роки незалежна Україна.Править п'ятий президент і що?Це ще раз доказує,що владі і державній,і місцевій наплювати на простий народ. Ті хоч мали плани,а ці ,,клали,,на людей.
1 Показати IP 7 Грудня 2015 21:29
Що це за новий будівельник появився| олександр кобринчук , читаю його рекомендаціі і плакати хочеться,..... укріпити стіни, провести технічну інспекцію
Тарас Чурило Показати IP 7 Грудня 2015 22:03
Молодці. Починають працювати не тільки в Луцьку, а й в області
Сергій Станіславович Показати IP 8 Грудня 2015 02:46
Про будівництво басейнів в м.Ківерці заявлялось неодноразово. За часів мого проживання в цьому містечку вперше про басейн я прочитав в газеті "Радянська Волинь" на початку 1970-х. років. Стаття присвячувалась закладенню фундаменту нової СШ-№4. ..... в сучасній школі, розрахованій на 1500 учнів в одну зміну буде збудовано великий спортивний зал, віробничі майстерні, стрілецький тир, теплиця, пришкільний стадіон, БАСЕЙН, ....... Приблизно так описувалась нова сучасна школа в Ківерцях. Школу здали в експлуатацію в 1974 році, але без басейну і тиру. Потім через декілька років господарсько-диктаторським методом тодішній директор Євницький Зіновій Маркович збудував тир і учбовий автокомбінат. Працювали над його спорудженням батьки учнів, вчителі, техпрацівниці, учні, підшевні підприємства, колгоспи, військові частини. Батьки, що обіймали керівні посади в районі надавали техніку і будматеріали, а в знак вдячності їх діти отримували хороші атастати, мадалі за відмінне закінчення школи. Але БАСЕЙНУ при школі так і немає. Слідуючий прожект про будівництво БАСЕЙНУ в м.Ківерці прогримів в 1975році ........ в Ківерцях закладено фундамет нової спортивної школи. В ДЮСШ будуть функціонувати секції:-легкої та важкої атлетики,-боротьби,-боксу. -баскетболу, -волейболу, -гімнастики,-гандболу,- фехтування, -плавання, ...перерахувавши всі секції, які тільки збрели в голову автору статті про нову спортивну школу, автор статті описав як буде виглядати сама споруда, де поруч зі стадіоном "Колос" буде знаходитись БАСЕЙН. Ще пам'ятаю, що вказувався термін здачі школи в експлуатацію і приурочувався він Олімпіаді-80. Школу таки в далекому 1980р. відкрили, але без БАСЕЙНУ і такого розмаїття секцій як писала про неї "Радянська Волинь" в честь закладення фундамету. Потім ще були якісь прожекти про БАСЕЙН в Ківерцях, але реалізовано нічого так і не було. Сьогодення диктує інші потреби та й інша мораль в умовах ринкової економіки. Якщо в далекі 70-і в Ківерцівському районі було всього три аптеки (в Ківерцях, Олиці і Цумані), то зараз вони на кожному кроці. "Генделиків" в місті взагалі важко порахувати, а куди поділась велобаза, що знаходилась в міському парку, секції лижного спорту? і багато іншого, при тодішньому ДТСААФ працювали секції мотокросу, мотоболу, радіоспорту. Проходячи по місту рідко побачиш якесь оголошення про спортивні міроприємства: -футбольний матч, чи якісь інші змагання в міському парку чи на стадіоні. А ось в радянські часи все, що стосувалось фізичної культури і спорту виглядало зовсім по іншому. Кому потрібні здорові, тверезі люди в Україні?
ківерчанин Показати IP 9 Грудня 2015 21:46
Подумки аплодую викладеному
ківерчанин Показати IP 9 Грудня 2015 21:52
Ще потрібно добавити що і бані немає в ківерцях.я вперше побував у парилці на пугачова і в басейні у 1973 році, коли нас пацанів із велосекціі спартака возив боря смірнов, з того часу басейн та парилка в житті поза конкуренцією бо це здоровя.жаль що молоді ківерчуки позбавлені цього всього.бо в них немає ні спортшколи ні борі смірнова
СПОСТЕРЕЖЛИВИЙ Показати IP 10 Грудня 2015 13:02
. ОГО-ТОВСТЕНЮК СТАВ ОСВОЮВАТИ ТРИ ПОЛІСЬКІ РАЙОНИ З ПРИЦІЛОМ ПІТИ У ВЕРХОВНУ РАДУ ЗАМІСТЬ ПОМЕРЛОГО ЕРЕМЕЕВА.За грошики ПАЛИЦІ став купляти полішуків.ДЕ ВАША честь і гідність--шукайте свого розумного кандидата.ДОСИТЬ надіятись на ва-ря-гів.....
маневичанин Показати IP 10 Грудня 2015 13:16
БРАВО пане СПОСТЕРЕЖЛИВИЙ...ТИ влучив прямо в ДЕСЯТКУ.Буду пропонувати свою кандидатуру у ВЕРХОВНУ РАДУ.
ГРИГОРІЙ Показати IP 10 Грудня 2015 22:31
Е-хлопці так не піде.У ВЕРХОВНІЙ РАДІ від ЛЮБЕШОВА вже був МАРТИНЮК.Від МАНЕВИЧ-БУТЕЙКО а от від нашого КАМЕНЯ З МІСЦЕВИХ--здаеться НІХТО.То треба шукати нам свого нардепа.АЛЕ де знайти грошовитого ЧЕСНОГО.Ось тут заковика.Й розумного треба.
ВИБОРЕЦЬ Показати IP 21 Грудня 2015 21:45
ЧОМУ ДЕПУТАТИ від ВОЛИНІ не ставлять питання про вибори на окрузі трьох поліських районів де був обраний свого часу ЄРЕМЄЄВ.Чекають на новий склад ЦВК 7 ................................................
лучанин Показати IP 2 Січня 2016 15:49
ГЕЙ ХЛОПЦІ ІЗ ПОЛІССЯ ДОСИТЬ СПАТИ--ПОЧИНАЙТЕ ШУКАТИ СВОГО ДОСТОЙНОГО КАНДИДАТА НА ПОСТ НАРДЕПА У ВЕРХОВНУ РАДУ Досить вам варяга Розкручуйте його імя у ЗМІ бо потім буде пізно.......З НОВИМ РОКОМ зНОВИМИ ПЕРЕМОГАМИ 111
володимир Показати IP 24 Лютого 2016 09:07
Виберіть мене,я наведу порядок на Волині.А то ліс вирізали що й грибів і ягід ніде збирати уже!А буртин перекупляють якісь донецькі і рівненські мафіозі!Невже влада в Луцьку не може налагодити потік бурштину в місцевий бюджет,щоб гроші йшли на благо волинян?!А що на границі твориться,все корумпіровано!А проституція в Луцьку у чиновників під носом,біля облдуми-це як називається?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus