USD 28.30 28.60
  • USD 28.30 28.60
  • EUR 32.00 32.40
  • PLN 6.95 7.12

Суд над бійцями 51 ОМБ: новий прокурор і нове обвинувачення

Судове засідання у справі 21-ого бійця 51-ої бригади, яким інкримінують відмову від несення обов’язків військової служби в бойовій обстановці за попередньою змовою групи осіб, відбулося сьогодні у Володимирі-Волинському.

Нагадаємо, суд над бійцями 51 бригади тягнеться вже упродовж року. Сьогодні стало відомо, що у справі з'явився новий прокурор - Владислав Зубко з запорізького гарнізону військової прокуратури. Новому прокурору адвокати відвід не заявили. Також до справи додали обвинувачення ще по одному бійцю Юрію Шицю, який разом з іншими хлопцями 25 липня залишив опорний пункт та вирушив у напрямку Свердловська, після чого потрапив в полон - його переправили через кордон до Російської Федерації. Йому молодшому сержанту теж інкримінують відмову від несення військового обов’язку в бойовій обстановці.

Юрій сам родом з селища Люблинець Ковельського району і своєї вини не визнає. Раніше в Запоріжжі він під тиском військових прокурорі та слідчих визнав свою вину, але тепер готовий у суді відстоювати власну честь, тому його справу додали до справи хлопців.

Загалом справа має 27 томів. По першому тому, де прокуратура надає доказом телефонне повідомлення про, нібито самовільне залишення місця служби, адвокати і хлопці виступили проти долучення цього доказу, адже номера телефону, з якого надійшло повідомлення, не має.

Окрім того, під час розгляду документів, виявили кричущу підробку деяких документів, зокрема, листа-відповіді командира військової частини А 2167 про бойову обстановку. Адвокати виявили, що цей документ не містить мокрої печатки, а надрукований, швидше за все, на кольоровому принтері.

Також з’ясувалася, що останній наказ хлопці, яких судять, отримали за місяць до подій, коли вони змушені були перейти кордон з Росією. Зі слів адвокатів, це означає, що звинувачення про те, що хлопці ухилилися від виконання наказу саме в бойовій обстановці - нічим не підтверджено, отже й статтю їм інкримінують надуману.

Наступний розгляд справи відбудеться 10 листопада 2015 року об 11 годині.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Редакція сайту прийняла рішення тимчасово закрити коментування під новинами, які стосуються військових подій на сході.
В Україні триває війна, зокрема інформаційна. Таким чином, ми не можемо допустити, щоб ресурс Інформаційного агентства Волинські Новини використовували як майданчик для дестабілізації ситуації.


Утім нам важлива думка нашого читача, тож запрошуємо до обговорення публікацій на сторінках агентства в соціальних мережах.
Loading...
Система Orphus