USD 27.85 28.05
  • USD 27.85 28.05
  • EUR 32.6 32.9
  • PLN 7.5 7.65

Олександр Башкаленко: «Людей не цікавить партійність. Їм треба вирішення проблем»

Передвиборча кампанія добігає кінця, втім, після виборів життя не закінчується. Про оновлення життя та перспективи краю - наша розмова з головою обласної організації Партії регіонів, першим заступником голови ОДА, Олександром Башкаленком.

- Ви періодично виїжджаєте у райони на прийоми громадян. Пішов поголос про ефективність такої практики. Люди переконуються в тому, що влада може не лише обіцяти. Чи маєте намір продовжувати цю традицію?

- Правду кажучи, не вбачаю жодного зв’язку між виборами і прийомом громадян. Питання, з якими до мене звертаються, я вирішую тому, що я - посадовець і держава довірила мені цю місію. До моїх службових обов’язків входить допомога громаді, тому, звичайно, виїзні прийоми громадян триватимуть і надалі, незалежно від виборчих процесів.

- Що ви можете сказати про ставлення до Партії регіонів в районах?

- Можу сказати, що відвідуючи райони і спілкуючись з людьми, я не відчув жодного негативу. Більше того, для себе зробив висновок – сьогодні мало кого цікавить, якою є партійна приналежність. Сьогодні люди хочуть, щоб вирішувались їхні проблеми – дороги, газ, освітлення вулиць. Іноді буває, що на прийом приходять громадяни і починають з того, якої вони партійної приналежності. Я відразу зупиняю їх і прошу перейти до суті. Для мене це немає жодного значення. Партійною роботою я займаюся у позаробочий час. На прийомі я - представник влади, а не партії.

- Нинішні вибори будуть проходити за змішаною системою, пропорційно-мажоритарною. Чи знайомі Ви з кандидатами в районах, які йдуть по мажоритарних виборчих округах?

- Майже з усіма кандидатами я знайомий особисто. Це - достойні особистості. Протягом останніх років нашої активної партійної діяльності до лав партії приєднувалися надійні люди. Решта, хто не хотів дотримуватися партійної дисципліни або ж не поділяв принципових моментів нашої політичної сили, відійшли або відсторонені. Президентські вибори 2010 року внесли свої корективи і допомогли відібрати справді надійних та порядних людей. Єдине, що хотів би додати з цього питання, це те, що ми будемо дуже ретельно спостерігати за діяльністю кандидатів, які йдуть на вибори від нашої політичної сили. Адже ми несемо за них відповідальність перед громадянами, а тому будемо вимагати відповідності слів і справ.

- Якими критеріями керувалися відбираючи ці кандидатури. Відомо, що далеко не кожен бажаючий міг стати кандидатом від Партії регіонів?

- Однозначно, це - не будь-хто. Партійна організація дослідила рейтинги партійців, визначила їх участь в партійному будівництві, участі у виборчих кампаніях ну і, безперечно, прислухалися до думки громадян місцевості, де вони проживають.

- Що ви можете сказати про імідж керівника владної структури, яким він повинен бути? Адже ви уже понад півроку на посаді першого заступника?

- Це широке питання. За час свого перебування я чітко зрозумів, що стиль керівництва у системі влади потрібно змінювати. Я був військовим, тому звик до конкретики. Сказав «зроблю», відповідай за сказане. Інших варіантів немає. Часто під час засідань-нарад я слухаю керівників управлінь, вони доповідають, звітують, ініціюють приписи та доручення. Але коли я питаю про терміни виконання цих доручень, то відповідь «найближчим часом» мене не влаштовує. Мені потрібні конкретна дата і конкретний виконавець, щоб було з кого спитати. У владі не повинно бути подібної абстрактності, лише конкретика. Я дуже не люблю порожніх балачок.

- Володимир Матвєєв, зараз балотується в мери Ковеля. Як Ви оцінюєте його, як людину і кандидата?

- Особисто я пишаюся, що колись доля звела мене з цим чоловіком. Якщо б бодай 50 відсотків людей були такі, як Матвєєв, у нас був би порядок. Я можу його охарактеризувати як людину принципову. Він ніколи не продасть своїх. Він знає ціну дружбі, порядним людським стосункам. На жаль. у більшості наших політиків цих якостей немає. Як керівник він зуміє згуртувати навколо себе надійну команду.

- Переглядаючи списки від Партії регіонів, не можна не відзначити значну кількість військових. Це чимось зумовлено, чи просто так склалося? До того ж багато нових прізвищ, які до цього не були помічені у політиці?

- Такого конкретного наміру не було. Цих людей делегувала громада того чи іншого району. Очевидно, що дисциплінованість та конкретність кандидатів їм імпонує. А військова служба глибоко закладає такі якості. А щодо нових прізвищ, то я повинен сказати, що «незамуленим оком» іноді краще видно проблему. До нас приєдналися люди, які, можливо, не були політиками, але є фахівцями. При вирішенні реальних проблем така характеристика значно важливіша, чи не так?

- Як тривають роботи у Зимненському монастирі, і чому Ви вирішили взятися саме за цей монастир, адже зараз є багато церков, які потребують допомоги, в тому числі й пам’ятки архітектури?
- Роботи проводяться за усіма стандартами і в максимально швидкому темпі. Адже святиню такого значення потрібно оберігати, що б не сталося. Уряд виділив і спрямував кошти на усунення аварійної ситуації у Зимненському монастирі, пов’язаної із зсувом ґрунту. Цей монастир - найдавніший в Україні. Коли я буваю тут , щораз відчуваю якийсь трепет. Це – воістину святе місце намолене сотнями тисяч людей. Аварійно-реставраційні роботи я контролюю особисто. Під моїм контролем рівно ж і процес розбудови об’єктів соціальної сфери – дитячі садочки, школи, монастирі та лікарні А підстави для пильного контролю, як засвідчив минулий досвід, є. Закривати очі на те, що відбувається в країні не можна. Якщо виділили гроші, а половину з них вкрали, хіба це нормально? Повірте, якщо практику пріоритету власної кишені викорінити, то ми стали б заможною державою. Власне ми і йдемо на місцеві вибори, щоб нарешті змінити статус бюджету, який тривалий час виконував роль дійної корови, і, нарешті, спрямувати кошти на користь громади!
Розмовляла Лариса КУЗНЄЦОВА
Загрузка...
Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.