USD 39.40 39.70
  • USD 39.40 39.70
  • EUR 39.50 40.00
  • PLN 9.70 9.86

«Чорний» день для влади Волині. ФОТОРЕПОРТАЖ

24 Січня 2014 21:07
Заявами про відставку голови облдержадміністрації та звільнення голови облради завершився мітинг під стінами будівлі Волинської обласної ради.

Тисячі лучан взяли участь у пікетуванні Волиньради 24 січня. Протестувальники вимагали негайної відставки голови облдержадміністрації Бориса Клімчука та голови облради Володимира Войтовича. Чимало лучан одягли маски на знак протесту проти «драконівських» законів. Частина радикально налаштованих учасників мітингу у певні моменти була готова штурмувати будівлю. Вхід у облраду блокували десятки правоохоронців, у дворі будівлі очікували бійці спецпідрозділів. Всередині можна було побачити правоохоронців у шоломах та зі спецзасобами, а також чимало працівників міліції у цивільному.

Перед початком мітингу працівники міліції за допомогою гучномовця запевнили мітингувальників, що не перешкоджатимуть мирній акції протесту. Невдовзі група активістів разом із представниками засобів масової інформації пройшла у кабінет голови облдержадміністрації. Від Бориса Клімчука вимагали написати заяву про відставку та навіть вручили аркуш паперу. На аркуші голова облдержадміністрації написав «служу Україні», після чого активісти зіжмакали папір та нагадали йому, що кров загиблих у Києві – на його Партії регіонів та на Президентові.

«Для Клімчука кар’єра вже завершена, для Клімчука крісло – це не головне. Я, на щастя, дожив до того віку і часу, коли кар’єра, це не головне. Це моя робота, it is a job, або, як кажуть американці, business everyday», - запевняв присутніх губернатор, проте написати заяву не наважувався. У підсумку, він попрохав годину на роздуми. Погодившись, активісти вирушили до голови облради Володимира Войтовича. Після нетривалої дискусії він написав заяву, у якій просить облраду розглянути можливість свого звільнення. Заяву про складення із себе повноважень «для нормалізації ситуації та миру на Волинській землі» написав і його перший заступник Юрій Лобач.

Повернувшись до Бориса Клімчука, активісти почули, що він не має наміру писати заяву. Лідери луцького Євромайдану застерігали губернатора, що їм складно стримувати людей, які вже тривалий час перебувають на морозі та готові штурмувати приміщення облради.

Виникали інциденти із чоловіками, які називали себе охоронцями голови облдержадміністрації, проте посвідчення показувати відмовлялися. До того ж з’явилася інформація, що у приміщенні присутні переодягнені у цивільне бійці спецпідрозділу «Альфа».

Через деякий час Борис Клімчук вийшов до мітингувальників, які зустріли його вигуками «ганьба». Протестувальники вимагали, щоб він написав заяву негайно просто на майдані. Борис Клімчук пообіцяв написати заяву, проте мітингувальники хотіли заблокувати йому вихід з майдану. Голові облдержадміністрації все ж вдалося повернутися у приміщення, де у його кабінеті розпочалися перемовини губернатора та лідерів луцького Євромайдану. Депутат Верховної Ради України Євген Мельник виходив до журналістів під час перемовин та повідомляв, що опиратися написанню заяви Бориса Клімчука змушує Олександр Башкаленко, який маніпулює головою облдержадміністрації.

У будівлю облради пройшло декілька десятків мітингувальників. Між ними та Олександром Башкаленком виник конфлікт. Так, жінки намагалися силоміць вивести першого заступника голови облдержадміністрації на майдан, щоб він пояснив свою позицію протестувальникам.

Після тривалих переговорів Борис Клімчук вийшов із кабінету та оголосив, що написав заяву про відставку.

«Я аргументував цю заяву дуже простими і зрозумілими для вас словами, про які ми сьогодні говоримо і вчора говорили – з метою недопущення можливого силового протистояння, з метою недопущення можливого, Господи, спаси нас, кровопролиття тут і далі прісно і во віки віків на Волині я прийняв це рішення. Заради всіх нас, заради спокою в області, заради нашої України», - розповів Борис Клімчук.

На скандування присутніх «молодець» він відповів: «Як кажуть у нашому селі, молодець супротив овець, а насупроти молодця і сам овца. Я цього не писав в заяві».

Також він повідомив, що домовився з лідерами опозиційних сил про те, що вони проситимуть волинську громаду зберігати спокій, діяти винятково в законний спосіб, проводити винятково мирні маніфестації.

І хоча присутні у приміщенні мітингувальники вимагали аналогічної заяви від Олександра Башкаленка, їм оголосили, що наразі свої цілі протестувальники досягли, а долю першого заступника голови облдержадміністрації вирішать депутати обласної ради.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 37
Ігор Показати IP 24 Січня 2014 21:12
У вас голова на плечах є? Який чорний день. Ці всі заяви - фікція. Янукович не прийме відставку Клімчука, а Волинська облрада, яка контролюється Клімчуком не прийме відставку Войтовича.
і шо до Ігор Показати IP 24 Січня 2014 21:20
клімчук дальше розміренно очолить виборчий штаб колись на волині?не так це все тролю..сам знаєш чого не так.а про Войтовича я взагалі мовчу..бойца найшов
пенсіоненр, лікар? Показати IP 24 Січня 2014 21:37
Шановні колеги, і чого ви добились? 1.поки Клімчука не зніме президент він губернатор!!! А, якщо зніме то губернатор Башкаленко=100% 2.Лідери майдану, що рвуть глотки у м. Луцьку= 2004 рік (смішно правда) 3.99.9% державного управління вирішується в Києві ( до чого тут Луцьк крім переконань псевдо патріотів Гузя, Бондара і т.д). 4. Блокуванням обл.держ. (вчителі, лікарі, бюджетники) затримують самі собі зарплати, пенсії , соц. виплати, (по народжинню дитини, і т.д) ви нормльні? а потім будете плакати ЗМІ, ТЕлебаченню що вам не платять? ( потрібно не продаватись на виборах "своло=чі" за 200 грн. а, бути Українцем.) Чому Лікарі , Вчителі сидять на зарплату в 800-1200 грн. бо ВАМ так Вигідно, без 20-300 грн до вАС в кабінет не зайдеш ( це звісно не про всіх, але про більшість) робіть висновкі. 5. Хто Вами керує? Той хто керував, і накерувався з 2004?????? найбільша проблема в самих людях, які дозволяють владі так діяти,,,,,,,,,,,,, Ви, хто там стояв(половина то точно) Ви працюєте або нелегально, або за мінімалку, решту отримуєте в конвертах ви достойні називатись УКРАЇНЦЕМ, КЛЯТІ ЯНИЧАРИ, ПОЧНІТЬ З СЕБЕ, БО ПРИ ВЛАДІ СТОЇТЬ ВАШЕ ДЗЕРКАЛЬНЕ ВІДОБРАЖЕННЯ
хай апуть аби не бил до пенсіоненр, лікар? Показати IP 24 Січня 2014 21:49
що ти верзеш?хто забезпечує надходження коштів з області (різних) в тому числі офіційної прибуткової частини бюджету?хто очолював і очолює всі виборчі компанії пр..зідента?що таке фонд "будуєм нову волинь"?хто забиває полішукам баки що добре що є 2200-бо й того не буде без нього?а свою філософію про винуватих всіх і вся крім твого патрона розказуй на "канторі"- так те місце сьогодні назвав бк по вт.вже ви в тігіпків вірили.економісти хрєнові.а зараз розказуєш про ідеальне суспільство-філософ.пока тебе хочуть в клітку ще вужчу загнати мрієш про вищі матерії добровільно йдучи в ту скотобойню...
Гуцул до хай апуть аби не бил Показати IP 24 Січня 2014 22:00
Ти що туп**? чи ти в танку, ні ти просто 100 гривневий політикан малоліт,,,,ка-ка))) Вчи конституцію, закони, а потім щось говори, бажано тверезий))))
твої до Гуцул Показати IP 24 Січня 2014 22:12
речі йдуть з брежнівської епохи.зараз їх активно використовує "володзя усскій".це як би в підсвідомій памяті кожного радянського громадянина мало залишитись.без кпсс та її генсєка-война.розруха,голод.або люди після войни і того не мали.і т.д.прості лозунги до людей які взагалі не знають та не знали про елементарні засади суспільного устрою цивілізованного світу.вам до цьої пори вигідно експлуатувати ці речі..добавили нові слова-бюджет,демократія ,бізнес,економіка..а зробили з них фікцію.все той же розподіл матеріальних благ вибірково в ручному режимі по вертикалі влади.кпсс...це "еуропа" для лоха..вадік калісніченка юрист.і олійник юрист.улибнуло?єслі нєт то ти уже ілі єщьо савєтскій чловєк
тут про вас до пенсіоненр, лікар? Показати IP 24 Січня 2014 21:55
http://www.youtube.com/watch?v=Bvybbp_8UdY#t=35
лучанин до тут про вас Показати IP 24 Січня 2014 22:05
пенсіонер, лікар все правильно написав, а це відео про таких запроданців як ти, бог тобі судья
дякуєм до пенсіоненр, лікар? Показати IP 24 Січня 2014 21:57
партії
555 Показати IP 24 Січня 2014 21:46
Бондар за ці дні постарів-а велике діло зробив!
втрата бійця до 555 Показати IP 24 Січня 2014 21:49
http://kowel.at.ua/_nw/20/66871460.jpg
444 до 555 Показати IP 25 Січня 2014 09:14
Скажіть що конкретно зробив Бондар в порівнянні з Клімчуком! Саме через таких, як ви не буде напевне добудований перенатальний центр у цьому році. Ви цього добиваєтеся Це ви виродки на чолі з тами ж для людей краще робите??? В крісло захотілося? Подивіться на своїх вождів Боруцького, Гузя, та Вітіва! Характеристика їм по списку алкоголік, бездарь, та народний обранець з якого сміється вся держава бо ПТУшнік. Задумайтеся!!!! Приклад перенатального центру напевне не один на Волині. Своїми амбіціями ви можливо відбираєте не дай Бог здоров'я тих дітей, яким такий заклад дуже потрібний. Ганьба вам!
Галина до 444 Показати IP 29 Січня 2014 23:37
Пам,ятаю рівно 15 років тому, перед президентськими виборами 1999 р. Кучма разом з Клімчуком (ще тодішнім губернатором) закладали камінь на новобудові і урочисто обіцяли за рік - півтора ввести в експлуатацію перинантальний центр! Прошло пятнадцять років, є нагода знайти крайніх - гузі, вітіви, мітингувальники, майдан.
Галина до Галина Показати IP 29 Січня 2014 23:41
P/S Челябінський метеорит теж трохи завадив
кадровик Показати IP 24 Січня 2014 21:49
Не будьте наївними!!!! Поки нема зареєстрованого в установленому порядку за підписом яника наказу про припинення виконання обов"язків, Клімчук - губернатор. А такий наказ з"явиться ОЙ НЕ СКОРО!!! Поки що його заява про відставку - ПАПІРЕЦЬ. У нього ще є час для лавірування. А це дуже хитрий чоловік. Він вміє використовувати ситуацію на СВОЮ КОРИСТЬ.
хехе) Показати IP 24 Січня 2014 21:59
він всеодно не буде на цій посаді, тому звільнення чи за власним бажанням чи по статті, для нього значення немає, крім того він заробив собі пенсію
Галина до хехе) Показати IP 29 Січня 2014 23:40
Так він інвалід першої групи. Чорнобилець. І умудряється областю керувати!
Л Показати IP 24 Січня 2014 22:03
Безвладдя - безладдя. Добре якщо наступний буде кращим.
хехе до Л Показати IP 24 Січня 2014 22:13
хехехе.СТАБІЛЬНОСТІ ТА ЖРАЧКИ
Корінна Лучанка Показати IP 24 Січня 2014 22:38
Ну піде Клімчук у відставку, а хто прийде?
хехехе до Корінна Лучанка Показати IP 24 Січня 2014 22:46
корінна -дзвони до баті.проси бо голод.
Корінна Лучанка до хехехе Показати IP 24 Січня 2014 22:53
Може в тебе і голод ,то ти і дзвони.
Комсомол до Корінна Лучанка Показати IP 25 Січня 2014 01:35
очередной обкакос гуся и подгузников... придут к власти и начнут воровать. дядя Боря был уже обеспечен и воровал мало-а эти голодранцы выпотрошат себе в карман из бюджета все
Андрій Показати IP 25 Січня 2014 00:23
Повертаємось на початок 90-х. Все, що будували з того часу - коту під хвіст, почати знову з нуля? Невже люди такі сліпі і не бачать, що ними маніпулюють. Йде елементарний перерозподіл бізнесу, і тому певні олігархи хочуть усунути нинішню владу. Не буде краще, повірте!
джо Показати IP 25 Січня 2014 01:17
Що ви пишете ???Клімчук-------------Найкращий губернатор найкращий і з наших Губернаторів нашої області був буде і залишається. А Ви що пишете? Ви ЧЕКАЄТЕ проплати???Поки Ви страйкуєте ви байдикуєте .Для держави теж гроші потрібні!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Анонім... до джо Показати IP 25 Січня 2014 23:10
Я згідний з тобою...Волинь втратила розумну та досвідчену людину...
Галина до Анонім... Показати IP 29 Січня 2014 23:46
"Волинь втратила розумну та досвідчену людину..." та вроді ще живий?! Чи може я чого не знаю? І Клімчук вже.....тобто "губернатор ненастоящій"? А замість нього якийсь опозиціонер загримований.
усім нормальним Показати IP 25 Січня 2014 08:37
Клімчука варто поважати тільки хоча б за те, що не допустив силового сценарію захоплення приміщення ОДА. На щастя, розум виявився сильнішим за амбіції. Молодець.
він Показати IP 25 Січня 2014 09:03
з усіх губернаторів тільки він вийшов до людей.
Я Показати IP 25 Січня 2014 10:19
Знаєте в злочинному світі існують злодії в законі, які хоч трохи дотримуються хоч якихось правил і існують безпрєдєльщики, для яких неіснує взагалі ніяких правил, законів, умовностей (захотів взяв, захотів вбив, зламав, потрощив, підпалив). В мене таке враження, що наш дебільний народ зараз міняє перших на других. А потім буде стогнати, як йому тяжко, який кругом безпредєл. І носа вже ні наякі майдани не висуне.
Лучанка Наталія Показати IP 25 Січня 2014 10:50
Я хочу подякувати Клімчуку що він став на коліна. Він переступив через себе. Мені пофіг чи буде він знати про мою подяку, і пропоную всім просто йому подякувати. Це до дебілів ставляться як до дебілів (Папієв), а до людей - як до людей.
Факт до Лучанка Наталія Показати IP 25 Січня 2014 13:27
Наталія, приєднуюсь до Вашого посту. Клімчук повів себе достойно. Так, він призначений злочинною владою, так, сам не пухнастий, брав участь в корупційних темах, не зміг відстояти харчування для дітей, закопав багато бюджетних коштів в непотрібні проекти...але він кращий з гірших. Вчора міг захворіти, поїхати... але не втік, вийшов до агресивного натовпу, не дав команди на пролиття крові... Я НЕ прихильник ПеРдУнів, але Клімчук повів себе в черговий раз мудріше багатьох гарячих голів та голів інших ОДА.
БОГДАН Показати IP 25 Січня 2014 11:29
ПоведІнка радикальної опозиції на Волині,де верховодять бойовики із місцевої =Свободи=, багато в чому нагадує набіги татаро-монгол на міста Київської Русі ..Вражає віра зомбованої молоді у власну грубу силу, безкарність та вседозволеність.Я глибоко переконаний,що усунення від влади Клімчука то є= пірова= перемога опозиції. .Рано чи пізно волиняни прозріють і зрозуміють, що їх в черговий раз обдурили,до них дійде те,що складні політичні та соціально- економічні питання бандитськими набігами вирішити не можливо. Доречі,хай краще народний депутат від =свободи= Євген Мельник,який хизується на фото поряд із приголомшеним Клімчуком, спробує забезпечити безкоштовну освіту в Україні,щоб талановиті українські діти з багатодітних родин,могли вчитися у вузах, як вчився сам Мельник і всі його восьмеро братів та сестер,які за радянської влади , доречі ,отримали безкоштовну вищу медичну освіту,Або створить умови для підняття заробітнІх плат українцям до європейських .Нічого подібного Мельник та його галичанське кодло І близько зробити не зможе.Мені здається,що київська влада ніяк не може вирішитись на рішучі кроки по наведенню порядку в державі ,вона, очевилно, із тактичних міркувань ,здала Тягнибоку всіх західноукраїнських губернаторів,не дала наказу правоохоронцям рішуче захищати будівлі адміністрацій від озвірілого натовпу..Але не все ще втрачене .Клімчук,якщо він справжній патріот Волині ,повинен долучитись до створення центриських політичних сил, як в Україні так і в області зокрема. 60-70% волинян, до останньго часу ,позитивно розцінювали його роботу на посаді губернатора..Довір*ям волинян не потрібно нехтувати, бондари.гузі,московки,банади,вітіви,.богуцькі і т.п. нібого доброго зробити для волинян не спроможні та не здатні.,Це аксіома. Бандерівська= Свобода =на чолі з іі фюрером Тягнибоком хоче встановити в Західній Україні власну диктатуру.Не вийде! Закликаю небайдужих волинян до спротиву!
Володимир Показати IP 25 Січня 2014 12:14
Люди не допустіть до влади те бидло Бондара воно вже керувало.
Анонімчик до Володимир Показати IP 25 Січня 2014 23:12
Ти правду кажеш... Видно , що людина розумна...
Аня Показати IP 25 Січня 2014 13:09
Я була на тоді на засіданні,коли Клімчук складав повноваження на користь Француза.Люди в залі плакали.Я не зрозуміла.Через пів року плакала я,хоча абсолютно ніяк недотична до влади .Вам не подобається Клімчук "французів "захотілось.Навіть в період війни були люди ,які розуміли ,що потрібно бути у стані ворога ,щоб максимально зберегти свій НАРОД.Я молюся за те ,щоб Янукович не підписав заяву Клімчука
лучанин Показати IP 25 Січня 2014 22:06
Треба йти не проти когось, а за ким. Проти Климчука? За бондара, гузя, шибу, боруцького????? Люди, не смішіть, спробуйте хоч трохи подумати. Не партійні чи владні амбіції, а таки Б.П. немало зробив для Волині. Найбільше з усіх губернаторів. І тепер його така нечисть, як гузь (пишу з малої букви, бо він навіть не заробив, щоб про нього писали), на "ти" буде називати? Люди, за ким ви йдете? Що ви робите?