USD 39.00 39.37
  • USD 39.00 39.37
  • EUR 39.20 39.60
  • PLN 9.76 9.95

На Волині до ПЦУ вирішили перейти 89 релігійних громад

1 Березня 2019 12:34
Найбільше переходів відбувається на теренах Горохівського району, повідомили у Волинській ОДА.

Про це йшлося під час розширеного засідання колегії управління культури, з питань релігій та національностей Волинської ОДА 1 березня.

Начальник управління Ольга Чубара повідомила, що загалом на території області зареєстровані 1646 релігійних організацій. Відповідно до нового законодавства, всі рішення про перехід громад ухвалюють на загальних зборах не менше двох третин від кількості громади. Якщо громада легітимно змінила юрисдикційну підлеглість, вона залишає всі права на нерухоме майно, що належить громаді. Наразі 89 громад в області готують документи до реєстрації у ПЦУ. До кліру ПЦУ зарахували 16 священиків. Всі дії щодо переходу громад, з її слів, відбуваються виключно в законодавчому полі.

У Горохівському районі за станом на 28 лютого налічується 29 релігійних організацій, які вирішили перейти до ПЦУ, у Іваничівському та Луцькому – по 10, у Володимир-Волинському – 8, у Маневицькому – 7.
Голова ОДА Олександр Савченко нагадав, що нещодавно в області офіційно зареєстрували першу громаду ПЦУ у Жидичині. Однак його обурили коментарі у Фейсбуці до повідомлення про її реєстрацію. Мовляв, люди писали, що Савченко та президент ведуть людей у нікуди, в Америку, яка колись скидала атомні бомби на Хіросіму. Однак ніхто не згадував голодомор, який значно страшніший, ніж атомна бомба, чи виселення за радянських часів українців, татар та інших народів.

Загалом, з його слів, на Волині вже до 90 громад ухвалили рішення про перехід до ПЦУ. Водночас, він визнав, що історично склалося так, що більшість релігійних громад належать до УПЦ МП.

«Вчора був мітинг вірян російської церкви. Нічого страшного, що були віряни під ОДА. Страшно інше – коли ми проводили фестиваль повстанської пісні на Театральному майдані, людей було менше. Вчора були переважно люди поважного віку і на фестивалі немолоді. Де ж наші традиції УПА і всіх борців, хто захищав Україну?» - зауважив голова ОДА.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 9
Анонім Показати IP 1 Березня 2019 12:49
В Жидичині приїхали якісь, зрізали замки. Поліцаї стояли дивились. Називається "добровільний перехід".
Анатоль_ Бідзюра Показати IP 1 Березня 2019 14:16
Визнайте, все-таки правду сказав О.Савченко: Де ваші традиції, волиняки? Де народилася УПА, може на Донбасі? :))) Патріотизм, українськість, належність до великого народу і прагнення до державності, де?
Однозначно! Показати IP 1 Березня 2019 14:20
Божа оцінка буде свого часу..
Анатолю Показати IP 1 Березня 2019 14:36
З якого часу вже УПА еталоном стала? І скільки можна пустими гаслами розкидатися - належність до "великого" народу, прагнення до державності..... Є в нас своя держава, був хороший народ, була економіка, були людські відносини між людьми. Було, та спливло. Одні лозунги пустопорожні залишилися.... То чому б не проводити реформи, спрямовані на соціальний захист, на збільшення кількості робочих місць, на збільшення народжуваності, на відродження економіки? Двома словами - в сучасному світі потрібно працювати і дбати про працівника, і не молоти язиком про "великий народ" і "державність".....
Анонім Показати IP 1 Березня 2019 14:37
А скільки на Волині є парафій? А московська церква ніколи не була канонічною, це кегібістська і шкода що ми всі стільки років кормили чужу державу яка знищує українців. То ви вважаєте що Росії оцінки не буде Божої. А молотися і звертатися до Бога можете і в полі...., аби це було з Вірою і чистим серцем, Парафіяни. А за ваші гроші попи їздять на мерседесах і спостерігають плин часу по англійських годинниках, а ви не маєте змоги інколи хліба купити. А хіба ви пожертву ви надаєте для купівлі мерседесів, схаменіться Люди. В ПЦУ ви хоч всі звернення до Бога будете чітко розуміти. Хай Вас Бог береже
Зеник до Анонім Показати IP 1 Березня 2019 14:59
В нас свода слова і релігійних організацій, хто куди хоче той в ту церкву ходить, бабуся яка все життя ходила в одну церкву вона в ній і помре. І не треба людям мізки запудрювати нехай економікою займаються і людей з за кордону повернуть. А людям самим видніше хто що купляє за їхні гроші.
Лучанка Показати IP 1 Березня 2019 15:07
Я так розумію, що у нас більшість народу і не хрещені...Бо московська церква то вже й не церква,неканонічна, як виявилось...То ви стільки років ворогові поклонялися? Жах! Бігом до ПЦУ перехрещуватися,бо ваш бог на небі українською розмовляє і вас не зрозуміє! А Савченко взагалі утнув про атомну бомбу..
Кирило Патріарх Моск Показати IP 1 Березня 2019 16:32
В Україні має бути ПЦУ.СЛАВА УКРАЇНІ! !!
Смішно Показати IP 2 Березня 2019 00:34
То ця бабка хай назад верне комунізм, якщо на те пішло і вмирає з Богом. При комуняках чому не боролась... Де ви були? Чому не пішли проти системи? В старості нічого ви не зробите...