USD 39.75 40.05
  • USD 39.75 40.05
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.72 9.98

Прихильники УПЦ не віддають храм у Четвертні громаді ПЦУ

20 Серпня 2019 13:53
У село Четвертня Маневицького району прибули представники Волинської ОДА, щоб передати Спасо-Преображенський храм громаді ПЦУ.

Зі слів речника УПЦ Олега Точинського, віряни УПЦ не хочуть віддавати церкву, адже місцеві прихильники ПЦУ, мовляв, у незаконний спосіб перереєстрували громаду УПЦ та, не розриваючи охоронного договору зі старими власниками, уклали з регіональною владою новий.

«У присутності представників ОДА та поліції прихильники ПЦУ зрізали замки з дверей храму. На вимоги поліції протидіяти тому, що відбувається, правоохоронці запропонували написати заяву», – каже Точинський.

Нагадаємо, про передачу церкви-пам’ятки архітектури національного значення та дерев’яної дзвіниці Свято-Преображенській релігійній громаді ПЦУ йдеться у розпорядженні тимчасового виконувача обов’язків голови Волинської ОДА від 9 серпня.

Так, управлінню культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації доручили: підготувати та подати на підпис голови облдержадміністрації договір про безоплатне користування релігійною громадою культовою спорудою, що є державною власністю; утворити комісію з передачі культової споруди та подати на затвердження акт приймання-передачі майна голові облдержадміністрації.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 14
Отакої... Показати IP 20 Серпня 2019 14:19
Яким містом Волинська ОДА має відношення до церкви щоб передавати храми ? Порошенківщина вже закінчилася,люди вільні у своєму обранні.
123 до Отакої... Показати IP 20 Серпня 2019 16:15
Та люди вибрали ПЦУ! Так що заспокойся.
Анонім до 123 Показати IP 20 Серпня 2019 18:47
Там де ПЦУ,зникає вода.
Лучанин Показати IP 20 Серпня 2019 14:35
Хтось може пояснити для чого перереєстровувати громаду УПЦ, якщо потрібно просто створити нову громаду ПЦУ і тоді вже нова громада ПЦУ, або будує новий храм, або подає в суд на громаду УПЦ. А так роблять вигляд, що громади УПЦ нема...
Анатоль_ Показати IP 20 Серпня 2019 14:39
Правильно роблять шо не віддають. Порошенкина влада кончилась. Сам Філарет сказав що Петро щось нахимичив.
Громадянин Показати IP 20 Серпня 2019 15:08
Всі хто пишуть неправдиві коментарі поважайте СЕБЕ і державу у якій живете. Не позорте себе і своїх дітей. Моліться за прощення всіх ваших гріхів , сказаних, вчинених і т.п. і можливо будете мати спасіння. А пройде небагато часу і будете ходити у цю церкву, і захочете забути все як страшний сон.
Все правильно до Громадянин Показати IP 20 Серпня 2019 16:18
Правильно! Потрібно молитись за прощення гріхів, поважати та любити свою рідну землю і державу. ПЦУ є канонічна і істинна цеква України, люди її вибрали і в цю церку будуть ходити.
Навуходоносор до Громадянин Показати IP 20 Серпня 2019 16:33
Это как же Вы, уважаемый, определяете, кто пишет правильные, а кто неправильные комментарии? Призываете молиться, а сами в цензоры записались...Не по- божески это...
А отак якось не проб Показати IP 20 Серпня 2019 15:08
Якщо частина людей створили нову церкву - нехай будують нові храми. А то виходить, як в 20-х роках - прийшли гопники до дядька в хату - "тутай будєт сєльсовєт...." Тим більше, що УПЦ ніяким чином до створення ПЦУ не причетна. Обєднувалися УПЦ КП і УАПЦ - нехай і храмами "скидаються" на новостворену церкву.
Оля Показати IP 20 Серпня 2019 15:27
Чомусь усі забувають змінити назву: не УПЦ (колишня УПЦ МП), а РПЦ в Україні.
Навуходоносор Показати IP 20 Серпня 2019 16:30
Похоже, что чиновники рамсы спутали! Зе еще месяц назад в Стамбуле сказал Ворфоломею, что отныне государство не вмешивается в дела религии!
МИ Показати IP 20 Серпня 2019 16:39
Нова громада рееструется, будує новий храм, а там побачимо скільки прихожан буде у ПЦУ ! Не зрозуміло, як можливо переєсрувати одну громаду на іншу ? Представники ОДА тут до чого? Украінська Православна Церква заборонена законом? Де хрещені там і будемо молитись.
Анонім до МИ Показати IP 20 Серпня 2019 18:44
То пузатий все мутить...але незабаром вибори люди і його прокинуть як рошена
Гоголь і Шевченко Показати IP 20 Серпня 2019 18:51
Себе вважали малоросами! Не було українців в ті часи!