USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

«Скасували шкільну форму, але не дрес-код для учнів», – Зіновія Лещенко

16 Серпня 2019 13:22
В Україні скасували шкільну форму, але не обов’язковий дрес-код для учнів шкіл.

Про це сьогодні, 16 серпня, під час засідання постійної комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови, повідомила начальниця управління освіти Луцької міської ради Зіновія Лещенко.

Зі слів посадовиці, й справді, згідно із законом, шкільна форма більше не є обов’язковою, утім, це не означає, що скасували необхідну для допущення до навчального процесу форму одягу учня.

Начальник управління освіти Луцької міської ради зізналась, що її надзвичайно обурює, коли учні та їхні батьки помилково вважають, що новий закон передбачає вседозволеність:

«Наші люди це нововведення зрозуміли занадто буквально, ніби дрес-коду для учнів немає. Але існує таке поняття, як корпоративна етика, класична форма одягу та культура. Якщо на цьому не наголошувати, чекайте «голих пупів на кожному уроці». Вчепились до кліше «шкільна форма». Так, ми відкидаємо це. Але є таке поняття як «форма одягу учня». Не бордовий, чи синій піджак. А допустима форма одягу. І досі дирекція має права затримувати учнів без пересувного взуття. Також є відповідна форма одягу, прописана у статуті кожної школи. Президент казав, що пора скасувати закон 1996 року «Про шкільну форму», але загалом питання форми одягу залишити на розгляд керівництва школи. А як же булінг? Одна мама зможе дозволити купити своїй дитині шикарний одяг, а інша – ні. І цю дитину можуть цькувати за зовнішній вигляд. Чому люди вважають, що успіх їхньої дитини в індивідуальній парті та дорогому одязі?» – обурилась головна освітянка міста.

Разом із тим вона пригадала, що днями стала свідком та невільним учасником неприємної ситуації в магазині:

«Я просто прийшла в магазин, а незнайома жінка в черзі зухвало мене питає: «О, Лещенко! Форма буде? Я тільки малій накупляла гарних речей на літо, тепер буде що носити!». Вона робила це гучно, з насмішкою, безтактовно. Люди почали зглядатися на цирк, а я тихенько покинула магазин», – розповіла Зіновія Лещенко.

Натомість, депутат Алла Надточій зазначила, що на кожній пристойній роботі є дрес-код для працівників. Саме тому, на її думку, так важливо прищеплювати дитині культуру та етику одягу ще з дитинства:

«Культуру виховують в дитинстві. Тому в школі повинна бути класична форма одягу. Бо через такі от речі потім, у дорослому віці, важко довести жінці, чому не можна одягати в офіс чи у державну установу мініспідницю, ще й без панчіх, а чоловікові приходити в коротких шортах», – каже обраниця громади.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 38
Че Показати IP 16 Серпня 2019 13:54
Ситуація - дуже показова. Коли чиновник чи директор школи не виконує закон, а починає по своєму його трактувати
Вася Показати IP 16 Серпня 2019 13:57
1. За булінг є відповідальність, тому нема проблеми, цькують за "бідний" одяг, притягнути до відповідальності. 2. Всі люди рівні в правах, але не рівні за статками, здібностями, поглядами і т.д. тоді чому має бути зрівнялівка по формі (зелений, бордовий піджак) я хочу синій, він мені більше пасує! Зрозуміло, що мають бути якісь обмеження, щоб дівчата не приходили в міні, а повірте такі знайдуться. 3. "Натомість, депутат Алла Надточій зазначила, що на кожній пристойній роботі є дрес-код для працівників" Прийстойна це яка? В IT компаніях немає ніякого дресс-коду, тобто це не пристойна робота?)))) якщо на вулиці +30 а дресс код вимагає штани, а не шорти, то це маразм!
Якщо до Вася Показати IP 16 Серпня 2019 15:13
на вулиці плюс тридцять і дрес код вимагає штани, а не шорти, то це не маразм, а елементарна культура, або давайте, як в диких африканських племенах ходити голяка, лише в бусах і набедренних пов"язках скрізь і на роботу теж(в школи, лікарні, офіси, супермаркети,поліцію, суд загалом у всі структури), бо ж до біса всі правила пристойності, коли нам жарко.Раніше форма навчальна була завжди у всіх "аристократичних" навчальних закладах, і лише в школи для бідних (типу церковно -приходські) не вимагалась, і зараз в престижних англійських коледжах є форма, та й в інших країнах в хороших, недешевих школах теж є- це нормально і добре. А свої пАнти можна показувати і в інших місцях, окрім школи. Окрім всього, кожен навчальний заклад може мати свій внуктрішній Статут, де може бути прописаний пункт щодо дрес коду учнів і нема в цьому нічого протизаконного.
Ігор до Якщо Показати IP 20 Серпня 2019 13:43
є принцип субординації - жоден статут школи не може суперечити закону України. Очевидно, поняття "шкільна форма", "класична форма одягу", "форму одягу учня" - слова-синоніми. Одягнутись вульгарно у шкільну форму теж можливо. Щодо коментарів директора і депутата, то "попахує" совком і, м'яко кажучи, суб'єктивізмом.
ірина Показати IP 16 Серпня 2019 15:08
Працівник який на роботі перебуває в офісі ( приміщенні) повинен дотримуватися відповідного дрес-коду. Так , листоноша, кур"єр працівник ІТ компаніі може бути в довільному одязі.В розвинутих краінах водіі і кондуктори мають форму.
Лідія до ірина Показати IP 18 Серпня 2019 11:01
Коли жарко то в офісі мають можливість вімкнути кондиціонер, ну якщо поруч вічнохворіючої співробітниці немає. а в школах про кондиціонері не йдеться. А ще дуже потрібно пошукати проботу, де в тебе в одному приміщенні 48 кв м буде 30 чоловік
Алекс Показати IP 16 Серпня 2019 15:17
А як з приводу ще одного "булінгу" - благодійні внески, одні можуть собі дозволити, а інші? Тим більше що зовсім обнагліли, вже вимагають здавати на все підряд, починаючи з підручників, а закінчуючи комп`ютерами, меблями, подарунками собі та іншим, А може заяву перед цим в правоохоронні?
Олена до Алекс Показати IP 21 Серпня 2019 16:16
Так подавайте заяву! В правоохоронні! Учителі знахабніли - дайте їм по рогах, щоб сидіои й не патякали! Покажіть дитині, що можна прийти до школи в шортах, майці, шльопках, бо ЖАРКО ДИТИНІ, я якщо училка вякне - нагримайте, щоб ваша дитинка бачила, як треба поводитися з дорослими. Але потім, років через п'ять, не вимагайте від своєї дитини двох речей: -вихованості, такту, культури, етики поведінки -поваги до себе та інших дорослих. Бо вже показали, ЯК треба поводитися.
Джек Показати IP 16 Серпня 2019 15:31
Який дрес код?Який статут?Ви закони знаєте вобще?ХОЧ БИ ПОСТИДАЛИСЬ НАЗИВАТИ СВОІ ПОСАДИ. Ваш шкільний дрес код стосується лише вчителів,які працюють на роботі!Це по перше. По друге-школа,не приватний заклад і не чиясь фірма,де ви будет встановлювати дрес код для учня. По третє,є ЗАКОН УКРАЇНИ,який має ВИЩУ ЮРИДИЧНУ СИЛУ НІЖ ваш статут.
Та да до Джек Показати IP 16 Серпня 2019 16:29
"вобще" на базар - там дрес коду точно нема - хоч в труселях, хоч в ластах, а в школа не базар, тому, як для вчителів, так і для учнів дрес код повинен бути, а в Законіі України нічогісівнько не сказано про "дрес код", як власне і про "шкільну форму" .
Джек до Та да Показати IP 16 Серпня 2019 19:32
Вобще,дрес код не може бути для відвідувачів школи,так як і відвідувачів верховної ради.він існує для працівників
Ану до Джек Показати IP 16 Серпня 2019 16:48
цей "ЗАКОН УКРАЇНИ" "в студію" будь ласка. Бо поки йшлося лише про те, що президент Зеленський відмінив Указ президента Кучми від червня1996 року, здається, де йшлося саме про шкільну форму, а не про дрес код, і вже ж точно не про зміни в Конституції України.
Джек до Ану Показати IP 16 Серпня 2019 19:30
Я щось казав про конституцію? Указ президента про шкільну форму,має вищу юридичну силу ніж якийсь статут школи про форму,якшо шо.
рр до Джек Показати IP 20 Серпня 2019 21:18
какого черта учитель должен соблюдать дрес код.вульгарно одетые дети -это нормально,а учителей всегда под плинтус,и любим поосуждать.
Олена до Джек Показати IP 21 Серпня 2019 16:18
Читайте Закон "Про освіту". У ньому прописано, що кожен заклад освіти має має свій статут. От вам і ВИЩА ЮРИДИЧНА СИЛА.
До Лещенко Показати IP 16 Серпня 2019 15:51
Чому стільки уваги приковано до якогось одягу, це просто одяг. Займайтесь освітою дітей!!! А одягти свою дитину-це справа батьків! Чому я, мама дітей 2 та 4 класів, повинна купувати ті ж піджаки, які сковують рухи дитини та спричиняють дискомфорт. Я за яскраве та життєрадісне дитинство, і категорично проти офісного стилю та пригнічуючих кольорів на таких маленьких дітках. Давайте краще дбати про психологічне здоров‘я та освіту дітей, а не про «обгортку»
свідомий Показати IP 16 Серпня 2019 23:16
Господь Бог створив світ різноманітним і неповторним і в цьому його краса і велич і неповторність. Завжди знаходяться люди, які намагаються загнати цей світ в рамки свого обмеженого світогляду. Навязати іншим свої уявлення і стандарти. Як мінімум посмішку викликають спроби апеляції до наявності чи відсутності якихось законів, статутів. І відразу ж бачимо, що навіть одну і ту ж норму закону, як нам здається прописану точно і однозначно, ці апелятори трактують по різному. Жоден закон, навіть самий досконолий не здатний замінити здоровий глузд, ввічливість, моральність і тактовність. Хто захоче "випендритись" зробить це в формі чи без. За наявності чи і при повній відсутності матеріальних ресурсів. Одівши однакову форму невихована дитина буде звеличуватись над однолітками планшетами, блейдерами, спінерами, іншим матеріальним мотлохом. І навіть не маючи всьго цього інша невихована намагатиметься вирізнитись з поміш інших зухвалою поведінкою чи іншим способом. Тому багацтво чи біднсть ту далеко не головна причина. Ви можете прийняти закон, що зобов'яже кожного вітатись на вулиці. Можете навіть придумати серйозні санкції за його порушення, однак, це ніяк не вплине на кількість доброзичливих людей. Бо доброзичлива людина і без закону з усмішкою бажала вам гарного дня. Недоброзичлива ж і далі лишиться такою ж, лише з презирством і крізь зуби "бажатиме" вам "гарного дня". Потрібно розвивати і виховувати своїх дітей не покладаючись на те що за вас це зробить закон, чиновниця міськради, наявність чи відсутність форми.
Анонім до свідомий Показати IP 17 Серпня 2019 13:43
Розумієте,має бути порядок,не давно новина була де хлопчик 11 років хотів згвалтувати дівчинку,так от в школі в шортах чи то джинсових трусах цю дівчинку теж захочуть,молоді хлопчики,в яких саме гормони іграють не будуть вчитись,а будуть заглядувати на ці труси.Тому і потрібний дрескод в школі,а свої яскраві кольори і інше потрібно показувати за межами навчального закладу,він так і називається ,навчальний.А потім ви жалієтесь" чому молодь така,ми такі не були,а вони...."
свідомий до Анонім Показати IP 18 Серпня 2019 16:39
Я дуже добре знайомий з поняттям віктимності але ніколи не розумів людей які виправдовують злочинця посилаючись на поведінку жертви. І о диво в останні роки весь цивілізований світ повністю відмовивсь від цього поняття. Тому що це інтелект на рівні тварин. Він же сам впав ми лише після цього трішки покопали його ногами. Він сам положив свою річ в доступному місці от ми її і вкрали. Якщо діяти по вашій логіці то побачивши кусочок трусів дівчини її потрібно відразу гвалтувати бо у вас же гормони і вона сама вас спровокувала. Давайте тоді закриєм усі пляжі аквапарки фітнесзали басейни і інші подібні місця. Та це не врятує бо можливі випадкові "засвіти" на вулиці в маршрутному таксі чи деінде. І горе тій дівчині коли поряд проходитимете ви зі своїми гормонами.Надіюсь ви в такі місця не ходите і телебачення не дивитесь бо там теж інколи труси показують а у вас же можуть гормони зіграти. Зрозумійте раз і назавжди ваші гормони це ваші проблеми. Вчіться їх контролювати бо інакше і паранджа оточуючих вас не врятує. Р.S. В Іспанії дозволили жінкам в публічних басейнах купатись топлес. ТУДИ НЕ ЇДЬТЕ.
Віксель-піксель до Анонім Показати IP 19 Вересня 2019 10:12
Мелеш таке,що і на голову не налазить.Тебе,як послухати,то всих мужиків треба пересаджати за згвалтування,бо у них є чоловічі статеві органи.
Невідомий до Анонім Показати IP 24 Листопада 2019 13:19
Так перепрошую якщо дитина хоче туди подивитись то вона в любому випадку це зробить (це ж їхній вік ви не можете стримати їхні гормони,почуття, вподобання)Форма лишень сковує розвиток особистості хот в школі лишеь всі і говорять що ми повинні зробити розумну дитину або особистість кожна людина прагне бути індивідуальною відрізнятись кольором волосся,кульчиком в носі,телефоном дуже так як ви говорити дівчата рівняються розмірами грудей так що ви хочете сказати що форма може змінити???Ви самі проживали цей період і розумієте що ви нічого не зробите!Форма це річ обмежує можливості та права виділяти себе як особистість серед інших, а дивитись на 10 клас де всі одинакові??ви серйозно від такого аж тошнитьььь!!Я сам вчусь в школі зараз і розумію що цими статутами вони лишень погіршують навчання в школі!А і головне є ще одна тема що хороші знання в школі не мають відношення до твого успіху в житті!!!
Наталка Показати IP 17 Серпня 2019 13:32
дрес - код для дорослих, а для дитини, яка лише навчається підбирати собі одіг, якій їй пасує - це адаптація до оточуючого світу, в якому вона живе, не можна з малку загоняти дитину в якісь рамки (будь то одяг чи щось інше), дитина повинна всебічно розвиватись, "рамки", які ій створюють дорослі робить з дитини майбутнього раба
Анонім до Наталка Показати IP 17 Серпня 2019 21:23
Вседозволеність до добра не приведе,дитину потрібно привчати до порядку,а в вашому розумінні це рабство,якщо не буде порядку,тоді буде хаос,у всьому,в одязі,в запізнюванні,в чистоті....коли ви навчите дитину рано вставати то вона не буде запізнюватись на роботу,на побачення,для прикладу,а якщо вона почне"всебічно" розвиватись то і наркотики захоче спробувати і абортів наробить,якщо це дівчинка,тому що буде всебічно пробувати і розвиватись з самого дитинства,а ще бісить коли мамаша стоїть біля придавка,а дитина що хоче те і бере в руки.Ваш метод виховання це безвихованість,а не розвиток,тому і так живемо,хтось і до 60 років всебічно краде,а хтось гуляє по бабах....ваш метод виховає распіздяя,а не людину.
Анастасия Показати IP 17 Серпня 2019 14:29
Отцепитесь вы от этого дресс-кода.Буллинг процветает независимо от того есть форма или нет.Статус семьи определяется по гаджетам, отдыху, квартире и без формы все прекрасно знают кто как живет. У нас крайности,когда ребенка травят, все молчат, директор, учителя, а если ребенок творческий, к примеру имеет хорошее поведение и придет с дредами, так такой скандал, на уроки не пускают, выставляют чуть ли не гопником. Следите за поведением в школах, а не за одеждой. Я не буду покупать деловой костюм,чтобы впечатлить чиновников в госотделении,а приду в том,в чем считаю нужным.
Батьки Показати IP 17 Серпня 2019 18:22
Шановна Лещенко, і це Ви будете вчити моралі чужих і дітей і їх батьків? Ви що думаєте, що одягнувши незручних класичний одяг, дитина стане зразковим учнем? Дітки, вони ж маленькі чисті янголи, відчепіться від їхньої зовнішності, вони такі, якими хочуть бути
Ольга Показати IP 18 Серпня 2019 00:43
Скажу чесно, як щойно випускниця школи, шкільна форма або щось подібне має бути. Я мала можливість навчатися у двох начальних закладах. І ось, які відмінності побачила: в сільській школі на кожній робочій лінійці директор наголошував, що ми як учні маємо ходити до школи в шкільній формі, але звісно це лунало лише на лінійках і більше ніде, і ми ходили кому як заманеться і в шортах, іноді в топах, з нафарбованими "на пів лиця" брівками і тому подібному, ніхто за це нас не лаяв і це просто вбивало авторитет школи, хоч вчителі булі сильними в своїй науці. Коли ж я перейшла в інший навчальний заклад в нас це навіть не обговорювалось, ми зобов'язані були ходити в формі, з відповідними зачісками (а не з розпущеним волоссям), без яскравого макіяжу і нам грунтовно пояснили чому. Це дісно створює рівність між учнями. Ніхто з нас не виділявся крутішим одягом, головним було виділятись розумом і досягненнями (будь якими творчими, навчальними, спортивними тощо). Шкільна форма створює в школі атмосферу науки, жаги до знань, осередку чогось високого і цінного, а цієї атмосфери так не вистачає в багатьох навчальних закладах. Крім того це мало користь в іншому, це привчило бути всіх однаково охайнішими, адже за біленькими комірцями, блузками, сорочками доглядати потрібно кожного дня і це складніше ніж за звичайним одягом, саме це допомагало навчити нас бути працьовитими по відношенню до навчання і побуту. Учнівська форма на відміну від стильних джинсів, світ-шотів, топів, худі і т. д. не відволікає увагу під час навчального дня, ти не переймаєшся, що хтось виглядає краще, ніж ти, а це в навчанні головне - не відволікатись на зайві думки. Ми не оцінювали одне одного за одягом (дешевий чи дорогий, хоч батьки мене теж забеспечують не дешевим одягом), як це було в старій школі, ми були рівні в спілкуванні. Так, багатого чого дає виховання в сім'ї, але і дисципліна в школах, виражена частково формою теж грає не маловажливу роль. І не потрібно говорити зараз мені , що те як діти спілкуються між собою залежить лише від їх виховання даного батьками, це лише як кажуть "відмазка" , я побачила цю різницю на власні очі і відчула на собі. Учнівська форма має бути.
Ольга Показати IP 18 Серпня 2019 00:47
Додам ще про телефони, спінери і т. д., хтось вище про це писав, це також не елемент навчального процесу, і другій школі поряд з формою нам також не дозволялось ними хизуватись тощо, за цим всим слідкували вчителі навіть на перервах і це я вважаю було правильно, адже я побачила масу позитивних резельтатів.
Віксель піксель. до Ольга Показати IP 19 Вересня 2019 10:21
Є тип людей,яким приносить задоволення знущання над слабшими,домінування над іншими,приниження підлеглих.Ота директриса,що вигадала дрескод для своїх учнів,належить до вищезгаданої кагорти.
Pospishaiko Показати IP 18 Серпня 2019 08:47
Наші школи не заклади освіти, а заклади лицемірства та брехні і питання форми один з цього прикладів.
Ольга до Pospishaiko Показати IP 18 Серпня 2019 11:46
Говоріть будь-ласка про школи в яких навчались ви або ваші діти, моя школа змогла дати мені багаж знань, допомогла здати ЗНО з високими результатами, ми навіть самостійно поза школою мало що вчили, нам було достатньо уроків. Як результат майже весь клас здав на 190+. Ну це вже інше питання, але моя школа не була закладом лицемірства і брехні,це може підтвердити багато учнів, що вчаться зараз і випускників моєї школи! Так шо не говоріть про всі школи, вибачте за грубість, якщо десь таке було) І щодо форми знову: це те, що робить школу школою, а не приклад лицемірства і брехні.Покажіть мені хоч одну школу , в якій не слідкують за виконанням правила, а саме носіння форми, і вона є з навчальною і серйозною атмосферою. Як на мою скромну думку, шкільну форму можна відмінити для 1-4 класів, щоб малютки відчували себе вільно і їм простіше було адаптуватись після канікул і т. д., але у 5-9 і 10-11 учні мають усвідомлювати для чого вони вчаться (в цей період ми дізнавались найбільшу масу інформації) і форма під час навчального дня допомагає зберігати серйозне вставлення до школи, шкільних обов'язків, навчання і розуміти, що ми є школярі, а не клоуни. Говорю це знову ж як щойно випускниця! Я на цю тему можу багато сперечатись, адже я, на відміну від супермодних матусь, які хочуть похизуватись одягом своїх дітей, тітоньок і дядечок в різних освітніх управліннях і міністерстві ,щойно бачила це все з середини у двох школах і приведу масу аргументів. Шкода, що часу мало описати. І нарахунок творчих особистостей (хтось теж про таких писав), що їм ніби-то форма заважає розвиватись і самовиражатись так скажемо, я також можна сказати з таких творчих (граю на гітарі, ф-но, пишу музику, ні в якому разі не вихваляюсь, вибачте) і маю багато знайомих з школи, які ще навчаються і чи вже як мої однокласники, щойно випустились, які теж є творчими особистостями в різних напрямках, можу якщо треба привести їхні коментарі з цього приводу. Нам форма не заважала розвиватись, тому що справа не в одязі, а в голові. І фінальне відміна форми - це буде помилка, хоча б у 5 -11 вона має бути!
Ольга до Ольга Показати IP 18 Серпня 2019 11:47
Самій не віриться, що мало не статтю на цю скромну тебе написала
Γιουλιάνα Показати IP 18 Серпня 2019 09:51
У більшості елітних шкіл є форма,і там учні не ходять у джинсах,мініспідницях,топах і тому подібних речах.Якщо учню більше нічим похвалитися,то він носить такий одяг,здібні діти можуть вирізнятися своїми досягненнями,а не яскравими "шмотками"
Кореспонденту Показати IP 18 Серпня 2019 15:16
Хочу нагадати, що Алла Надточій не є обраницею громади! Вона пройшла до міської ради за пропорційним принципом, зайнявши місце обранця громади!
Заряна Показати IP 19 Серпня 2019 15:36
Мировой опыт демонстрирует постепенный отход не только от требований носить школьную форму, но и от любой регламентации в отношении одежды. Это проявление общей тенденции демократизации и увеличения масштабов защиты прав и свобод человека. В большинстве европейских стран, США, Канаде решения принимаются на уровне школы учителями, родителями и учениками. У учащихся есть право выбора и пространство для него. Оно реализуется через выражение позиции и участие в принятии решения в школе или через выбор школы. Некоторые страны вообще уже отказались от идеи внедрения формы, даже на уровне школы. Финские школы, которые имеют репутацию самых лучших, исповедуют общий принцип: ребенку должно быть комфортно. Поэтому речь не идет даже о каких-либо ограничениях. Требования носить школьную форму, как и ее вид, сохраняются в украинских школах как одна из составляющих советского наследия. Аргументы в ее пользу также включают весь спектр советских стереотипов. В тех школах, где устанавливаются жесткие правила, учителя традиционно воспринимают учеников как объект принуждения. Независимо от того, кто выступает субъектом – администрация и учителя или родители, следствием становятся психологический дискомфорт и стрессы, внутренний протест детей. Выбор для ученика остается только в одном – подчиняться, игнорировать или демонстрировать протест и идти на конфликт. Те школы, которые используют требования к форме как дополнительный дисциплинарный рычаг и средство принуждения, уже выглядят как архаизм. Главная функция школы – давать качественное образование, а не беспокоиться о социальном равенстве и воспитывать покорность. Поэтому необходимо изменить подходы и акценты. Только тогда, когда в рейтингах качества знаний школа выйдет на первые позиции, а ученики назовут с десяток ее преимуществ перед другими, целесообразно будет поставить вопрос о форме как элементе престижности.
Анонім Показати IP 20 Серпня 2019 21:52
секонд-хенд вам в помощь
Юлія Показати IP 22 Серпня 2019 13:43
у великих іноземних компаніях по всьому світу вже скасували дрескод. У країнах з найкращою освітою вже скасували дрескод. Яка різниця, як одягнена дитина, якщо вона вчиться добре? Коли ще походиш із зеленим волоссям і голим пупком, щоб потім згадувати свої "проби стилю" і соромитись підліткових фото (коли це дозволяється, то швидко стає не цікаво). Замість котонових джинсів і веселої футболки всі мають носити чорно-сіру синтетику? Кому від цього буде краще? Захоче випендритись - купить пенал за всі гроші світу, рівності всеодно так досягти неможливо. Шкільна форма усталеного зразка для всіх - ну ок (якщо забули, як в ній було жарко, холодно, перекручувався передник і бруднились нарукавники), але до чого оце "дишло", коли форма трактується так, як бачить дрескод вчителька або директор школи? І вчителька буде діставати неугодних ій дітей? Як воно свого часу задовбало: купили форму, помучились 3 роки - форму відмінили, можна викинути. Потім ввели на розсуд керівництва. Купили ідіотський піджак - "бо треба всім в піджаках", надягли 2 рази, піджак вимагати перестали. В кабінеті - плюс 10, батареї не гріють, ще одна психічка почала вимагати знімати куртки, бо в куртках сидіти - неповага до вчителя. Бронхіт. Перехворіли. У класі ті ж плюс 10. Штани, джинси носити не можна - тільки спідницю. Дрес код.....Надягали джинси, гамаші - зверху спідниці. Лінійка - білий верх-чорний низ, ненавиджу білі блюзочки до сьогодні. Якась завучка шарпає тебе, бо ти нормальна учениця, безвідмовна і скрізь береш участь, бо їй здалося, що в тебе волосся з хвоста вибилось, а в неї ж підгорає - он начальство високе прийшло вітать. Поряд зо 30 намальованих і в міні - але ж вони не виступають і послати можуть далі, ніж бачить, то ж їх не чіпають. Нахіба комусь отой дрескод? Або введіть для всіх форму, або усталену офіційну форму на свята, або відчепіться від людей, щоб кожна друга істеричка, яка вважає себе великим начальством, не мала права шарпати дитину, бо їй здалося, що в неї не той дрескод.
інна Показати IP 3 Вересня 2019 20:51
Якщо вимагають дресс-код для учнів, то хай буде він і для вчителів. а то вони дозволяють собі ходити в прозорих лосинах крізь які видно стрінги. це напевно новий педагогічний дресс-код
Віксель-піксель Показати IP 20 Вересня 2019 09:23
А чому педухи самі не дотримуються дрес коду,не ходять всі одинаково одягнені?Як це,коли дві жінки одинаково вдягнені?В шой бізнесі вони б з сорому згоріли,про таке на всих шпальтах було б надруковано.Тому і відмінили шкільну форму,щоб діти себе вільно відчували.