USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

У луцьких ДНЗ майже 600 дітей - не мешканці міста

28 Липня 2015 14:46
У той час, коли приблизно тисяча дітей у Луцьку не можуть потрапити у дитячі садочки через нестачу місць, у ДНЗ міста навчаються сотні дітей мешканців приміських сіл.

Про це під час засідання постійної комісії міської ради з питань освіти, науки, культури та мови 28 липня повідомив секретар міської ради Сергій Григоренко.

З його слів, наразі у луцькі дитячі садочки ходить 583 дитини не лучан. Ще 1886 дітей, які мешкають за межами міста, навчаються у луцьких школах. Таким чином, можна сказати, що з 26 діючих шкіл дві школи становлять діти не лучан. Проблема із місцями в дошкільних навчальних закладах лишається гострою, тому що майже тисяча дітей не можуть потрапити в ДНЗ через відсутність місць, водночас діти не з Луцька займають фактично два садочка. В середньому на одну дитину у ДНЗ витрачають 10,2 тисячі гривень з міського бюджету щороку (тобто, на дітей не лучан місто витрачає 6 мільйонів гривень щороку).

Відтак, громади найближчих до Луцька сіл просять приєднатися до міста, або ж через два роки «комунізм за рахунок Луцька» припиниться – або за навчання цих дітей оплачуватимуть з бюджетів сільських громад, або дітей із сіл не прийматимуть у луцькі садочки.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 14
лучани Показати IP 28 Липня 2015 14:52
Селян перевести на платну основу. Заплатили 10200 ₴, тоді можуть відвідуватиДНЗ. і у школах також перевірити,нехай діти з царських сіл вчаться у сільських школах. а не загороджують джипами вулиці біля 9 ,21 ,4 шкіл.
Саша до лучани Показати IP 28 Липня 2015 16:54
Лаврів ну дуже царське село!! мушу дитимну возити в місто в садочок... не знав що я олігарх на джипові
Волинянка до лучани Показати IP 28 Липня 2015 16:57
Ага, якщо дитина з села ,то їй не можна ходити в міській садок чи школу , бо в неї роги ростуть. А якщо міське то "пісяй,пісяй доню"
лучани до Волинянка Показати IP 28 Липня 2015 17:23
Можна ,тільки тоді ,коли міські діти повністю забезпеченні.
Бог Показати IP 28 Липня 2015 15:07
а нам кажуть демографічна криза смертність вища а дітей в садочках повно в школу не влаштувати де діти беруться?
Анонім до Бог Показати IP 28 Липня 2015 17:06
А де подівались дітячи садочки та школи?
Зміїнець Показати IP 28 Липня 2015 15:17
А Скільки лучан отримали землю і побудувались в приміських селах?А скільки сільської землі роздано дачним кооперативам?А з якого міста Григоренко.Ви добре порахуйте хто кому більше винний.
луцьк до Зміїнець Показати IP 28 Липня 2015 15:33
все правильно . спочатку міські дітки а потім і зміїнець і т.д
ХХХ до Зміїнець Показати IP 28 Липня 2015 16:08
Землю лучанам ніхто просто так в ваших селах не давав. А якраз ви її отримували безкоштовно, а тоді перепродували за "шаленні" гроші бажаючим в тому числі і лучанам, або ж голови ваших сіл завдяки даним діям стали доларовим міліонерами. А тепер відмовляєтесь об єднуватись з м.Луцьк, бо "мол" самодостатні, а де б ви були без близькості того Луцька, Там де і решта "задуп я" в повній .опі. Тому не потрібно ля-ля, або в одну громаду з відповідними "благами цивілізації", або "адіос" в вашу самодостатність(будуйте в себе і відвідуйте).
Поміркований Показати IP 28 Липня 2015 16:08
А чому б цю інформацію не сприйняти б з оптимізмом. Добре, що є нагода об’єднатися. Думаю від цього буде користь і лучанам і жителям навколишніх сіл.
анонім Показати IP 28 Липня 2015 17:19
коментар було видалено
читач Показати IP 28 Липня 2015 17:42
а може в дійсності проблема не у наявності в луцьких ДНЗ і школах дітей із прилеглих шкіл, а у недостатній кількості тих сами ДНЗ і шкіл у місті? Скільки приміщень дитячих садочків свого часу міські керівники "розбазарили" під різні коледжі, корпуси університетів та інші установи? А скільки за роки незалежності України було побудовано дитчих садочків у Луцьку? А скільки шкіл побудували? ... Ото ж бо!
Лучанин Показати IP 28 Липня 2015 21:19
ні... ПРОБЛЕМА в тому, що села не хочуть ОБЄДНУВАТИСЯ з Луцьком в одну ГРОМАДУ ...от і починають Луцькі можновладці шукати всякі зачіпки...
соня Показати IP 28 Липня 2015 21:42
А якщо мама і тато працюють в Луцьку і ні садочка ні школи у селі не має. І податки з їхніх зарплат теж ідуть у міський бюджет. А садочки і школи є в не кожному селі, і до них теж треба якось добратись. Бабусі з дідусями теж є не у всіх. Тож мусять мами піднімати діток затемна і тягати по маршрутках з пересадками, щоб і малих здати вчасно і самим встигнути на роботу. І внески у садочках і школах здають нарівні з усіма.