USD 39.73 40.00
  • USD 39.73 40.00
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.92
Тарас Жиравецький: Чому українцям зараз не потрібна йодопрофілактика
Інформація про проблеми на Запорізькій атомній електростанції, які можуть влаштувати окупанти, призводить до панічної поведінки частини українців. Хтось намарно витрачає кошти на бахіли чи «захисні костюми», хтось купує будівельні респіратори, «щоб захиститись від радіоактивного пилу», і майже усі вивчають інформацію про йод, зокрема про калію йодид.

Але варто підкреслити, що препарати йоду, якщо і мають вживатись, то лише в окремих ситуаціях в конкретних дозах й тільки певними групами людей. Тобто ніякої профілактики бути не може!

Як лікар, який має практику й приймає багато пацієнтів, зауважу, що безконтрольне вживання таких препаратів – мова і про таблетовані препарати йоду, і про його розчини – є небезпечним. Це може дуже нашкодити організму: викликати серйозні опіки слизової та отруєння. А багатьом людям препарати йоду взагалі протипоказані.

Зокрема, не варто вживати калій йодид людям віком від сорока років, людям з видаленою щитоподібною залозою, якщо людина має алергію на компоненти препарату, захворювання щитоподібної залози, дерматологічні захворювання...

Як нещодавно зазначили в Державному науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки, станом на сьогодні жодних причин вживати препарати йоду немає. Ба більше, ні один зі сценаріїв подій, які можуть відбутись на Запорізькій АЕС, не потребує проведення йодопрофілактики – насичення щитоподібної залози стабільним йодом для унеможливлення поглинання нею радіоактивних ізотопів йоду та попередження її опромінення. Тобто це має сенс лише тоді, коли є реальна загроза надходження радіоактивного йоду в організм. Спеціалісти повідомляють, що радіоактивний йод утворюється тільки за умови роботи енергоблока на потужності. На ЗАЕС цього зараз немає.

Варто зазначити, що Мінздрав звернувся до мешканців 50-кілометрової зони навколо ЗАЕС з порадами щодо використання калію йодиду. В повідомленні йдеться про те, що оптимально прийняти препарат після спеціального оповіщення, яке проводиться місцевими органами влади та ДСНС через ЗМІ, «за шість і менше годин до надходження радіоактивної хмари, проте калій йодид залишається ефективним одночасно з надходженням «хмари» та через 6 годин після нього». «Не рекомендуємо приймання препарату через 24 годин після надходження хмари», – йдеться у повідомленні.

Простими словами, якщо потреба вживати йодопрепарати й з’явиться, то приймати калій йодид варто буде лише окремим категоріям людей, і лише після того, як вони отримують відповідні вказівки. До речі, це стосується будь-яких дій у разі небезпеки на ЗАЕС: спочатку повідомлення – потім відповідна реакція на нього.

Не займайтесь самолікуванням, яке може зашкодити, і будьте здорові!

Тарас Жиравецький,головний лікар діагностичного медичного центру «Біокурс».
      Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
      Точка зору редакції Інформаційного агентства Волинські Новини може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія.
В Офісі президента пояснили, чому українцям не розповіли про неминучість повномасштабного вторгнення РФ, хоча знали про плани Кремля щонайменше за…
Григорій Гуртовий, уродженець запорізького краю, з 1947 року як житель селища до останніх днів самовіддано займався музейною, науково–дослідною, педагогічною, журналістською…
Україна існуватиме як держава лише у разі, якщо матиме власну незалежну церкву, що не підпорядковувалася б Росії, - вважає Патріарх…
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus