USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92
Світ вражає: Вчені випустили в природу мільйони ГМО-комарів
Біотехнологічна фірма Oxitec випустила на острові Флорида-Кіс своїх генетично модифікованих комарів. Мета – придушити розмноження диких, хвороботворних популяцій комарів в регіоні.

Про це повідомляє 24 канал з посиланням на Nature.

Компанія Oxitec випустила генетично модифікованих комарів (Aedes aegypti). Вони можуть переносити такі захворювання, як вірус Зіка, денге і жовту лихоманку.

Для чого створили таких комарів

Випуск модифікованих комарів дає можливість контролювати популяцію без використання пестицидів. Біологи розраховують, що на острові Флорида-Кіс популяція переносників хвороб скоротиться як мінімум на 90%.

Усі модифіковані комарі Oxitec – чоловічі особини. В їхньому організм доданий спеціальний ген. Ось як він працює: коли модифіковані шкідники спаровуються з дикими самками комарів, смертельний ген передається їхньому потомству. Хоча ген не впливає на виживання самців, він заважає самкам виробляти необхідний білок і, таким чином, призводить до смерті ще до досягнення зрілості.

Чому вбивають самок

Річ у тому, що тільки вони кусають людей (самці москітів харчуються виключно нектаром). Тому модифіковані комарі і їхні нащадки чоловічої статі не можуть передавати хвороби людині.

A. aegypti складають всього 4% від комарів Флорида-Кіс. Проблема в тому, що вони викликають переважну більшість хвороб, які переносяться москітами. Рада боротьби з комарами Флорида-Кіс (FKMCD) зазвичай виділяє 1 мільйон доларів на рік на боротьбу зі шкідниками, вдаючись до дорогих заходів. Зокрема використовується розпилення інсектицидів.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus