USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.71 9.93

11 вересня: події, факти, дні народження

11 Вересня 2020 00:00
Сьогодні православні та греко-католики відзначають Усікновення глави Пророка, Передвісника і Хрестителя Господня Іоана. Цього дня дотримуються суворого посту. Не можна нічого різати, що нагадує собою голову. Взагалі вважається, що цього дня не варто брати у руки гострі речі: ніж, сокиру. Тобто, все, що нагадує мученицьку смерть святого.

День народження 11 вересня відзначають лінійний продюсер UA: Українське радіо – Луцьк Сергій Ткачук, волонтерка ГО «Волинський координаційний центр допомоги бійцям АТО» Юлія Білашук та заслужений журналіст України Сергій Павленко.
Сергій Ткачук
Сергій Ткачук
Юлія Білашук
Юлія Білашук
Сергій Павленко
Сергій Павленко
Інформаційне агентство Волинські Новини вітає іменинників та зичить гармонії, тепла, вірних друзів, яскравих днів, незабутніх подій, радості, достатку, родинного затишку, безмежного щастя та чудового настрою.

ІА Волинські Новини щиро вітає компанію «Профлайн» з днем заснування. Зичимо Вам подальшого зростання, підкорення нових бізнесових вершин та процвітання, а усім співробітникам - здоров’я, сил та завзяття у роботі.

Сьогодні іменини у Івана та Олесі.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією "Повідом новину". Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Минулоріч ми писали про те, що одразу три міжнародних проекти у транспортній сфері, зокрема і з залученням європейських інвестицій та грантів, впроваджують у Луцьку.

У 2018 році ми з’ясовували, яким авто надають перевагу волиняни.

Редакція у 2017 публікувала фотопідбірку волинян під час "тихого полювання".

У 2016 "Лучеськ півмарафон 2016" об’єднав понад тисячу учасників з різних регіонів України та зарубіжжя. Попри спекотну погоду подолати власну лінь та пасивність і випробувати силу волі зголосилися як представники молоді, так і люди поважного віку.

У 2015 році редакція повідомляла, що знайшли поблизу стародавнього човна на Волині. Звістка про човен із тисячолітньою історією, знайдений на берегах Стиру у Старосіллі Маневицького району, облетіла всю Україну.

Відкритий загальноміський "Олімпійський урок« відбувся 11 вересня 2014 року у ЗОШ № 11 з нагоди Дня фізичної культури та спорту. У різноманітних естафетах на новому міні-футбольному полі змагалися команди трьох загальноосвітніх навчальних закладів №№ 11, 21, 25 у різних видах спорту.

Народилися:

Цього дня народилися американський письменник, майстер жанру оповідання О. Генрі (Вільям Портер), український письменник, революціонер Павло Грабовський, російський революціонер, засновник і голова ВЧК (ОГПУ), один з організаторів «червоного терору» Фелікс Дзержинський, радянський дитячий письменник Борис Житков, радянський авіаконструктор Семен Лавочкін, радянський космонавт, друга радянська людина в космосі Герман Титов, український художник Анатолій Криволап, американський кінорежисер Брайан Де Пальма, український політик, екс-голова Верховної Ради України Іван Плющ, український політик, голова Федерації профспілок України Василь Хара, український футболіст і тренер Геннадій Литовченко, українська композиторка Вікторія Польова, український яхтсмен, олімпійський чемпіон Євген Браславець, захисник збірної Франції та іспанської «Барселони» Ерік Абідаль.

Сталося:

1831 – Чарльз Дарвін зустрічається з капітаном Фітцроєм в Плімуті.

Саме цей моряк керував кораблем, на якому розпочалась п’ятирічна кругосвітня подорож на кораблі «Бігль». Ця подорож була важливою подією у житті Дарвіна, справжньою школою для нього.

Інтенсивно працюючи як геолог, зоолог, ботанік, він зібрав величезний і дуже цінний науковий матеріал, який відіграв виключну роль в розвитку еволюційної ідеї. Геологічні спостереження на океанічних островах, в Південній Америці, Кордильєрах та інших місцях підтвердили думку Чарлза Лайєла про постійну зміну поверхні Землі під впливом зовнішніх і внутрішніх причин.

Зіставляючи різні факти, Дарвін приходить до висновку, що вимирання видів тварин і рослин минулих епох не можна пояснити якимись «великими катастрофами».

1943 – створений державний український хор імені Г. Верьовки.

До складу хору увійшли 134 виконавці: 84 хористи. 34 артисти оркестру, 16 артистів балету. Очолили колектив видатні музиканти Григорій Верьовка та його дружина Елеонора Скрипчинська. В хорі сформувався спосіб відкритої співочої манери, як адекватно-народної. Репертуар хору був різноманітним: «Реве та стогне», «Думи мої», «Заповіт», «Дума про Україну».

У 1965р. колектив очолив Анатолій Авдієвський, при якому були створені блискучі програми українських народних пісень (500), а також колядок і щедрівок. У колективі існує творча лабораторія з аутентичного виконання народної пісні. Це – фольклорна група яка систематично записує і розшифровує народні пісні, організовує серії самостійних концертів.

Анатолій Авдієвський вперше ввів у народний хор жіночі академічні голоси, чим розширив його виконавські можливості. Його не задовольняло обмежене однорегістрове і однотемброве звучання жіночих голосів на зразок ансамблів і хорів окремих регіонів України (Полтавщини, Черкащини).

До складу колективу входить хор, оркестр і танцювальна група.

2001 – Терористичний акт 11 вересня 2001 року в США.

Встановлено, що через замах загинуло понад 3 тисячі людей. Значні витрати понесли комунальні служби, головним чином пожежники та поліція – в порятункових акціях загинуло близько 300 співробітників.

При встановленні кількості та ідентифікації загиблих вперше в історії було застосовано генетичні методи дослідження, які були практично єдиним способом ідентифікації останків жертв.

Замах на Всесвітній торговий центр став першою настільки масштабною операцією подібного типу і спричинив більше жертв та матеріальних втрат, ніж будь-який інший теракт в історії США і всього світу.

Теракт став безпосередньою причиною «війни з тероризмом», яку тогочасний президент США Джордж Буш проголосив у свої промові 20 вересня; її першим етапом стала атака на керований талібами Афганістан, де, ймовірно, перебував Осама бен Ладен та вдосконалення системи безпеки (зокрема в аеропортах) та впровадження в багатьох країнах антитерористичних заходів, які в окремих випадках обмежують громадянські права. Існує думка, що американська влада зловживає спекуляціями на тему теракту для виправдання війни в Афганістані та Іраку та обмеження громадянських прав.

Теракт також спричинив значну кризу в авіаційній та туристичній галузях, потягнув за собою значні зміни у структурі безпеки в США та всьому світі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus