USD 39.45 39.75
  • USD 39.45 39.75
  • EUR 39.62 39.90
  • PLN 9.75 9.90

23 квітня: свята, події, факти. Всесвітній день книги та день народження Шекспіра

23 Квітня 2021 00:00
Сьогодні у світі відзначають Всесвітній день книг і авторського права. Це один із знакових днів у нашому міжнародному календарі. Святкувати цей день почали відповідно до рішення ЮНЕСКО в 1995-му році.

Ця дата вельми символічна для всієї світової літератури. У цей день, до прикладу, покинули світ або прийшли в нього такі знамениті і відомі автори як Шекспір і Сервантес, Моріс Дрюон та Інка Гарсіласо де ла Вега, Мануель Мехіа Вальєхо і Володимир Набоков, X. Лакснесс і Дж. Пла.

На щорічній Генеральній конференції ЮНЕСКО 1995-го року, що проходила тоді в столиці Франції Парижі, було прийнято рішення заснувати не тільки це всесвітне свято. За даними проекту DilovaMova.com, була заснована і Премія Всесвітньої організації ЮНЕСКО за пропаганду кращих ідеалів толерантності і терпимості в дитячій і юнацькій літературі.

В Україні також відзначають День психолога. Психологія - це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. Наукова психологія постійно розвивається і є система теоретичних, експериментальних і методичних властивостей пізнання. Дослідження психічних явищ є фундаментальною основою сучасної психології.

Іноді говорать, що психологія - це наука про душу, але в матеріалістичному розумінні з неї виключено дослідження самої душі, так як це поняття ніяк не вкладається в чіткі прагматичні рамки матеріалістичного світогляду.

Іменини за православним календарем святкують Олександр, Африкан, Зенон, Максим, Терентій, Федір та Яків.

Народилися:

Цього дня народилися англійський поет і драматург Вільям Шекспір, 15-й президент США Джеймс Б'юкенен, український педагог, професор Григорій Ващенко, французька акторка Сімона Сімон, радянський кіноактор Георгій Віцин («Операція «И» та інші пригоди Шурика», «Кавказька полонянка», «Одруження Бальзамінова», «Джентльмени удачі»), радянський кіноактор Лев Пригунов, український та радянський футболіст Анатолій Бишовець, естонський тележурналіст Урмас Отт, американська письменниця, сценаристка і режисерка Керолайн Томпсон, українська співачка Мар’яна Садовська.

Сталося:

1919 – розпорядженням радянської влади ліквідовано Міжнародний Червоний хрест в Україні.

Діловодство та кошти організації передавалися відділам соціального забезпечення. Попри це товариство продовжувало працювати і згодом відновило діяльність офіційно. Під час Голодомору 1921-23 років «Червоний хрест» організував сотні безкоштовних їдалень, надав селянам мільйони продовольчих пайків. На початку 1930-х років Червоний Хрест УРСР мав у своїй власності 119 медичних, 206 профілактичних та дитячих закладів, четверту частину всіх протитуберкульозних диспансерів, 36 оздоровчих установ, 800 лазень, 300 фельдшерсько-акушерських пунктів, 400 аптек і магазинів санітарії та гігієни. Засновувались загони санітарної авіації, підготовлювались сестри милосердя, санітарні дружинниці та інструктори, розгорнулося навчання населення у гуртках першої допомоги.

1985 – почався квітневий пленум ЦК КПРС, який проголосив курс на проведення Перебудови.

Складові частини Перебудови: у внутрішньополітичній сфері – демократизація суспільного життя; в економіці – введення елементів ринкових відносин; у зовнішній політиці – відмова від надмірної критики так званого капіталістичного ладу, значне поліпшення відносин зі США та демократичними країнами Західної Європи, визнання загальнолюдських цінностей і глобальних проблем. До початку 1990-х років Перебудова призвела до загострення кризи в усіх сферах життя суспільства, що спричинило ліквідацію влади КПРС і розпад СРСР.

1985 - компанія «Coca-Cola» оголосила про зміну використовуваної уже 99 років секретної формули напою. Однак новий напій був настільки непопулярним, що згодом компанії довелось повернутись до його класичного варіанту.

Нюанси пропорцій напою тримаються компанією «Кока-Кола» в найсуворішому секреті і становлять комерційну таємницю. Згідно зі статутом «Кока-Коли», тільки 3 високопоставлені члени компанії можуть одночасно знати формулу цього компоненту. Крім того, кінцевим заводам, що розливають напій, дозволено лише злегка варіювати склад залежно від місцевих постачальників сировини. У 2009 році під час судового розгляду за наполяганням турецької влади та фонду Святого Миколи з'явилася інформація, що до складу харчових добавок також входить харчовий барвник кармін (E120) - екстракт із самок комах виду Dactylopius coccus, що викликало скандал, пов'язаний у тому числі з тим, що деякі релігії, зокрема іудаїзм, забороняють вживати в їжу комах.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus