USD 38.80 39.15
  • USD 38.80 39.15
  • EUR 38.80 39.20
  • PLN 9.80 9.98

25 грудня чи 7 січня: Михаїл сказав, коли святкувати Різдво

18 Грудня 2018 14:02
Святкувати Різдво Христове 25 грудня та 7 січня порекомендував митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Про це йшлося 18 грудня під час прес-конференції.

«Найбільш болюче для суспільства питання, більш болюче, ніж об’єднавчий собор, – це дата святкування Різдва Христового. Є григоріанський календар, і є юліанський календар. На мій особистий погляд, ми повинні залишатися так, як звикли. Звичайно, що Константинопольський патріархат і переважна більшість східних церков святкують Різдво Христове відповідно до григоріанського календаря 25 числа, так, як і російська церква святкує Різдво Христове 25 числа, але згідно з юліанським календарем. Тобто всі церкви святкують Різдво 25 числа, тільки це 25 числа по одному календарю випадає в один день, а по іншому – в другий. І ця різниця – в 13 днів. Тому в нас є такий абсурд, який зберігся від бувшої радянської влади… На моє переконання, не треба на сьогоднішній день календар піднімати на поверхню, інакше він розділить українське суспільство, а Різдво Христове рекомендую святкувати наступним чином: починайте його відзначати 25 грудня, а завершуйте 7 січня, починаючи чистою літургією і завершуючи чистою літургією», – сказав Михаїл.
А для того, щоби не грішити й не порушувати піст, владика порадив розпочинати постити 14 листопада і до 24 грудня.

Також Михаїл розповів про свої традиції підготовки до Різдвяних свят. Він зазначив, що у перший день посту за вечерею запалює свічу й вішає на ялинку зірку, на другий тиждень посту теж запалює свічку й уже чіпляє дві-три іграшки. «І коли настає свято, у мене все прикрашено й готово до свята. В мене вже звучать колядки в домі. Так я готуюся до народження Христа», – зазначив владика. І додав, що «піст – це не заборона, а обмеження».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 13
Анонім Показати IP 18 Грудня 2018 14:50
Ще осталось зробити з православноі церкви- католичну і все!
Антоніна до Анонім Показати IP 6 Грудня 2019 14:18
Схоже на правду! Варто прочитати статтю "Коляда та Різдво - сакральна основа православного календаря" щоб зрозуміти це.
? Показати IP 18 Грудня 2018 15:02
А на роботу можна виходити з 25 грудня по 7 січня ? А то видить, шо будемо святкуючи працювати або працюючи святкувати !
Лучанин Показати IP 18 Грудня 2018 15:16
"владика порадив розпочинати постити 14 листопада і до 24 грудня." - він цього точно не міг радити, бо піст починається 21 листопада і закінчуєтья 6 січня, том порада виглядає досить дивною...
111 до Лучанин Показати IP 18 Грудня 2018 19:31
Різдвяний піст в 2018 році почнеться 28 листопада і закінчиться 6 січня – Святвечір. Триває він 40 днів
Лучанин до 111 Показати IP 25 Грудня 2018 22:11
Вибачте, помилився.
Коля Показати IP 18 Грудня 2018 15:53
Кошмар!!!!!!!!! А як де піст який має завршуватись перед 7 січнем????Що це робиться??!!!!!!!!
Вік Показати IP 18 Грудня 2018 16:48
Просто ЖАХ! Що робиться! Святкую 7 січня рахую це правельним і так буде надалі! А вони хай і далі підстроюються під католиків, Європу і т.д. і будуть говорити що вони "незалежні"!
Анонім Показати IP 18 Грудня 2018 18:02
Крім москалів, весь світ святкує 25 грудня! Але ніхто не забороняє тим що звикли святкувати 7 січня після 25 грудня!
Перехожий до Анонім Показати IP 19 Грудня 2018 15:33
Так, чисто для справи 7 січня Різдво святкують православні та греко-католики в Україні, Коптська православна церква в Єгипті, православні Росії, Білорусі, Грузії, Сербії, Македонії, Казахстану і Киргизстану.
Алекс Показати IP 23 Грудня 2018 07:32
Іншими словами цей "вумник" сказав-" Не хвилюйтеся буде вам Різдво і 25 треба почекати, треба доруйнувати цих "москальских попів", як вони називають КПУ і їх парафії, а потім будемо взагалі хреститися як нам хочеться підемо в католики розкольники і так далі..."..
Ігор Т Показати IP 23 Грудня 2018 14:52
Мабудь запустять піар-компанію по телебаченню, де будуть нам втирати, що 25 - це добре і правильно.... а наше 7січня це неправильне... як оскудів наш народ.... ще років 20 тому уніати навіть подумати не могли, щоб змінювати дату Різдва.... а тепер самі священники про це відкрито говорять.... Господи спаси і сохрани нас від усього злого !!!
Микола Показати IP 31 Грудня 2018 22:29
Комусь з єзуїтськими задумами дуже хочеться "виправити" український світогляд і ментальність! Знову, як і в 16-17 століттях нас перехрещують на догоду Ватикану! А як же українська сакральність? Як основа православ'я - Різдвяно-Колядний цикл? Невже не бачимо блуду!? Переконайтесь - https://site.ua/ivan.morozenko/17217-ukrayinskiy-pravoslavniy-kalendar---svitla-spadschina-predkiv/