USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.55 39.80
  • PLN 9.75 9.90

4 жовтня: події, факти, дні народження

4 Жовтня 2019 00:00
День народження 4 жовтня відзначає директор будівельної компанії «Інвестор» Андрій Разумовський.

Інформаційне агентство Волинські Новини щиро вітає іменинника та зичить йому міцного здоров’я, злагоди, чудового настрою, родинного затишку та сімейного добробуту.

Нехай завжди Вас супроводжує вдача, постійно зігріває тепло людської вдячності, а будні і свята наповнюються радістю, світлом та любов’ю рідних та близьких. Вічної молодості Вашій душі та доброти серцю!

Сьогодні день народження святкує спортсменка Ірина Климець. Їй щиро бажають посмішок, сонячних днів, вдалих ситуацій, успіху, захоплення, любові, привітань, підтримки, вірних друзів, геніальних ідей, цікавих занять, почуттів та емоцій, сили, хоробрості.
Ірина Климець
Ірина Климець
Свято цього дня і у заслуженого журналіста України Євгена Хотимчука, звукорежисера Палацу культури Луцька Олега Мелещука, ексгравців ФК «Волинь» Сергія Літовченка і Романа Годованого.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає іменинників і бажає міцності духу, щасливої долі, позитивного настрою та легкого прибутку. А ще - щедрих дарунків долі та здійснення найзаповітніших мрій. Нехай чудовими історіями та щасливими спогадами буде наповнене ваше життя.
Євген Хотимчук
Євген Хотимчук
Олег Мелещук
Олег Мелещук
Сергій Літовченко
Сергій Літовченко
Роман Годований
Роман Годований
Сьогодні – Всесвітній день тварин.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Торік ми розповідали, яка філософія спортивного клубу «Воїн», де виховують чемпіонів змішаних видах єдиноборств, а також вчать молодих людей бути сильними та достойними чоловіками.

У 2017 цього дня у Луцьку зустріли першого українського медаліста «Ігор нескорених» Сергія Торчинського.

У 2016 редакція розповідала про кількість гостей фестивалю пива та м’яса в Луцьку. Його відвідали 8 тисяч гостей, а на самому фестивалі представили понад 20 підприємств: броварень, виробників м’ясної та гастрономічної продукції.

2015 року «Дивогонка» для наймолодших лучан відбулася у Парку культури та відпочинку імені Лесі Українки. Благодійний захід організував фонд «Стопрак».

У 2014 році «Сильні духом» волиняни вибороли «бронзу» під час ІІ всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці, що відбувалася в Ужгороді.

Перший заклад у Луцьку, де акторській майстерності професіонали навчають дітей відкрився у 2013 році. На заняттях діти грають у розвиваючі ігри, танцюють, співають, вчаться сценічній пластиці, сценічній мові, акторській майстерності.

Народилися:

Цього дня також народилися французький поет, автор «Інтернаціоналу» Ежен Потьє, 19-й президент США Ратерфорд Хейс, український поет, перекладач, літературний критик Освальд Бургардт (псевдо – Юрій Клен), український диригент, бандурист, педагог Дмитро Андрусенко, визначний радянський розвідник часів ІІ Світової війни Ріхард Зорге, польський актор театру й кіно Вєслав Голас (Томаш у серіалі «Чотири танкісти й пес», «Лялька», «Потоп»), українська громадська діячка, архітектор і політик Лариса Скорик, український письменник Олесь Ільченко, російський співак Євген Осін, російський програміст Євген Касперський, американська кіноактриса Алісія Сильверстоун, російська співачка Олена Катіна.

Сталося:

1875 — Декретом австро-угорського цісаря Франца-Йосифа I засновано університет у Чернівцях (тепер Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича).

Заснований на основі теологічного інституту, що існував із 1827 року з німецькою викладовою мовою та з окремими кафедрами української та румунської мов і літератур.

Мав різні назви: імені Франца Йосифа (нім. Franz Josephs) у 1875–1918 pp., Universitatea Regele Carol I din Cernăuţi (1919–1940) і Чернівецький державний університет після 1940 року.

1989 року Чернівецькому університетові присвоєно ім'я Юрія Федьковича.

Після розпаду Австро-Угорської імперії 1918 року і прилучення Буковини до Румунського королівства університет до 1940 р. вважався румунським вищим навчальним закладом. У 1918–1940 pp. університет було румунізовано, скасовано українські кафедри, а українських професорів звільнено.

У 1940 році після радянської окупації Північної Буковини і включенням її до УРСР, університет реорганізовано у державний вищий навчальний заклад з українською мовою навчання та поділено на 7 факультетів, а з 1955 на 11: історичний, філософський, іноземних мов, географічний, біологічний, хімічний, фізичний, математичний, економічний, технічний і заочний, була 51 катедра. Теологічний факультет було ліквідовано. Запроваджене заочне й вечірнє навчання та аспірантуру.

1883 — Вперше вирушив у рейс «Східний експрес», що з'єднав Туреччину з Європою.

Маршрут змінювався декілька разів, різні маршрути одночасно використовували цю назву. Початково Східний Експрес планувався як звичайний залізничний маршрут. Згодом назва стала синонімом розкоші і інтриги мандрівки. Східний Експрес мав з'єднувати Стамбул і Париж.

На разі Східний Експрес не курсує між Стамбулом і Парижем. Останній раз потяг з цією назвою по вкороченому маршруту прямував з Парижа до Відня в п'ятницю, 8 червня, 2007. Після цього маршрут прямує зі Страсбурга,[1] у зв'язку з початком руху LGV Est, яка значно пришвидшила сполучення Парижа зі Страсбургом. Новий потяг відходить щодня зі Страсбургу в 22.20, відразу після прибуття TGV з Парижа, в Карлсруе його зчіплюють з потягом Амстердам — Відень.

1911 — У Лондоні введено в дію перший у світі ескалатор.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Арафат Показати IP 4 Жовтня 2019 07:40
Найголовніше - 4 жовтня розпочалася космічна ера людства, коли 57го року совєти запустили перший супутник. Той самий «біп-біп».
Гітара Показати IP 4 Жовтня 2019 11:53
День народження також святкує звукорежисер Палацу культури Луцька Олег Мелещук.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus