USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Близько 70% сміття в Чорному морі становить пластик, – експерт

12 Травня 2021 23:09
Чорне море на 68% засмічено пластиком, який становить основну екологічну загрозу морській фауні.

Про це повідомила експерт проєкту ЄС EMBLAS з посиленого моніторингу Чорного моря Олена Марушевська, передає Укрінформ.

«Щогодини великими річками України до Чорного моря потрапляє від 8 до 50 шматочків різного сміття – це насамперед недопалки, пластикові стаканчики й пляшки, різні упаковки з пляжів. З річок насамперед переносяться пластикові пляшки – це 20%. У сміттєвих плямах в Чорному морі 68% – це пластик, і вже не зрозуміло, чи це пляшки, чи пакування, чи взуття – воно вже все видозмінено морем», – розповіла Марушевська.

За її словами, крім того, що сміття знижує туристичний потенціал, воно також є транспортером шкідливих хімічних речовин, новим штучним біотопом на заміну природнім і капканом для морських тварин, які помирають, ковтаючи пластик.

«Велике часто розпадається на дрібне сміття, на мікропластик – часточки розміром до 5 мм, які дуже легко заковтуються морськими мешканцями. Ми це спостерігаємо й на мертвих птахах, половину шлунку яких забито шматочками пластика», – зазначила вона.

До того ж, за її словами, науковці спостерігають, як на пластикових відходах у морі розвиваються нові види життя, які символізують забруднення.

Експерт наголосила, що стратегією попередження морського сміття є лише утилізація й переробка пластику, і навела приклад успішного проєкту за підтримки EMBLAS «Неліквідний пластик – нове життя у бруківці» з переробки навіть невідсортованого сміття.

«Для всіх цих одноразових пластикових тарілок, виделок, стаканчиків, які ніде не приймають як вторсировину, було розроблено спеціальне обладнання, яке умовно виглядає як такий собі котел, який переплавляє все, і виходить специфічна суміш, з якої можна робити бруківку, яка дуже легка, кольорова і на дотик дуже приємна порівняно з іншою бруківкою чи асфальтом. Приносите сміття й отримується щось цікаве й корисне у відповідь», - розповіла Марушевська.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus