Чоловіки віком 25-60 років, які не були на обліку, стануть на нього автоматично
У Міністерстві оборони України роз’яснили новації у порядку організації та ведення військового обліку громадян.
Про це повідомляє Міністерство оборони України.
Уряд за ініціативи Міноборони спростив процедуру постановки та зняття громадян з військового обліку.
Юнаки, яким виповнилося 17 років, тепер зможуть стати на військовий облік дистанційно через мобільний застосунок «Резерв+», без відвідання територіального центру комплектування та без проходження військово-лікарської комісії.
Громадяни віком 25-60 років, які досі не перебувають на військовому обліку без законних підстав, будуть обліковані автоматично.
Читати ще: Мобілізація чоловіків і жінок 60+ років: в Україні запрацював новий закон – хто може служити
Процедура зняття з обліку громадян, які досягли граничного віку перебування в запасі, також буде автоматизована.
Відповідні зміни внесені до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (постанова від 30 грудня 2022 року № 1487).
«Заощаджуємо час та зусилля людей, даємо можливість пройти процедури швидко та без бюрократії», – підкреслили у Міноборони.
У міністерстві детально роз’яснили ключові новації.
Щороку з 1 січня до 31 липня громадяни України чоловічої статі, яким у поточному році виповнюється 17 років, вперше беруться на військовий облік. Це можна зробити: дистанційно – через мобільний застосунок «Резерв+» (електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста) та особисто – прибувши до районного чи міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з необхідними документами.
Читати ще: Українці віком 60+ вже можуть підписувати контракт із ЗСУ
Постановка на такий облік здійснюється без обов’язку проходження чи направлення на ВЛК, зауважили у Міноборони.
Усі громадяни України чоловічої статі віком від 25 до 60 років, які не перебували на військовому обліку без законних підстав, будуть поставлені на такий облік автоматично. Це зменшить кількість ручних операцій та потребу відвідувати територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Процедура зняття з військового обліку громадян, які досягли граничного віку перебування в запасі, також буде автоматизована. Крім того, керівники держорганів, органів місцевого самоврядування, підприємств та установ зобов’язані робити відповідні відмітки у списках персонального військового обліку протягом 7 днів з моменту досягнення працівником граничного віку.
Як зазначив керівник Директорату цифрової трансформації Міноборони Артем Романюков, «автоматизація військового обліку – це ще один крок до створення сучасного електронного ТЦК. Завдяки цифровим інструментам ми усуваємо зайву бюрократію, зменшуємо навантаження на ТЦК та СП, робимо систему більш ефективною, а процеси – простими, зручними, прозорими для громадян».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це повідомляє Міністерство оборони України.
Уряд за ініціативи Міноборони спростив процедуру постановки та зняття громадян з військового обліку.
Юнаки, яким виповнилося 17 років, тепер зможуть стати на військовий облік дистанційно через мобільний застосунок «Резерв+», без відвідання територіального центру комплектування та без проходження військово-лікарської комісії.
Громадяни віком 25-60 років, які досі не перебувають на військовому обліку без законних підстав, будуть обліковані автоматично.
Читати ще: Мобілізація чоловіків і жінок 60+ років: в Україні запрацював новий закон – хто може служити
Процедура зняття з обліку громадян, які досягли граничного віку перебування в запасі, також буде автоматизована.
Відповідні зміни внесені до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (постанова від 30 грудня 2022 року № 1487).
«Заощаджуємо час та зусилля людей, даємо можливість пройти процедури швидко та без бюрократії», – підкреслили у Міноборони.
У міністерстві детально роз’яснили ключові новації.
Щороку з 1 січня до 31 липня громадяни України чоловічої статі, яким у поточному році виповнюється 17 років, вперше беруться на військовий облік. Це можна зробити: дистанційно – через мобільний застосунок «Резерв+» (електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста) та особисто – прибувши до районного чи міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з необхідними документами.
Читати ще: Українці віком 60+ вже можуть підписувати контракт із ЗСУ
Постановка на такий облік здійснюється без обов’язку проходження чи направлення на ВЛК, зауважили у Міноборони.
Усі громадяни України чоловічої статі віком від 25 до 60 років, які не перебували на військовому обліку без законних підстав, будуть поставлені на такий облік автоматично. Це зменшить кількість ручних операцій та потребу відвідувати територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Процедура зняття з військового обліку громадян, які досягли граничного віку перебування в запасі, також буде автоматизована. Крім того, керівники держорганів, органів місцевого самоврядування, підприємств та установ зобов’язані робити відповідні відмітки у списках персонального військового обліку протягом 7 днів з моменту досягнення працівником граничного віку.
Як зазначив керівник Директорату цифрової трансформації Міноборони Артем Романюков, «автоматизація військового обліку – це ще один крок до створення сучасного електронного ТЦК. Завдяки цифровим інструментам ми усуваємо зайву бюрократію, зменшуємо навантаження на ТЦК та СП, робимо систему більш ефективною, а процеси – простими, зручними, прозорими для громадян».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 3
Анонім
Показати IP
26 Вересня 2025 09:43
Було таке. Виписали повітку хлопцеві, який помер у війці 5 років тридцять років тому. Ходять по селі і шукають, де ж він ховається. Винуватим зробили його матір, яка "не повідомила про це військомат".
Iзя до Анонім
Показати IP
26 Вересня 2025 10:48
Типа, вас позабавили?
Старий Лучеськ.
Показати IP
26 Вересня 2025 11:55
Щоб когось кудись поставити автоматично треба мати дані про того кого ставити. А виходячи з того що повістки не приносять на адресу, а людей виловлюють на вулицях то ніяких даних вони немають.
У волинському храмі під час дослідження ікони XIX століття виявили два давніші приховані образи
Сьогодні 00:14
Сьогодні 00:14
28 червня: свята, події, факти. День Конституції України, почалася битва під Берестечком
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
Етнічні українці в Молдові зможуть легше отримати громадянство України
27 Червня 2026 23:45
27 Червня 2026 23:45
У Луцьку на 5 років забрали права у водія, якого вдруге спіймали під кайфом
27 Червня 2026 23:17
27 Червня 2026 23:17
На Буковині знайшли тіло 8-річного хлопчика, який разом із батьком та братом зник у Дністрі
27 Червня 2026 22:49
27 Червня 2026 22:49
Влетів у дорожній знак: у Луцьку суд покарав водія за п’яну ДТП на Ківерцівській
27 Червня 2026 22:12
27 Червня 2026 22:12
Від піхотинця до оператора дронів: бойовий шлях прикордонника з Волині
27 Червня 2026 21:43
27 Червня 2026 21:43
Дрони змінюють хід війни: Трамп визнав успіхи України та заговорив про тиск на Кремль
27 Червня 2026 21:14
27 Червня 2026 21:14
У Ковелі чоловік підпалив двері, щоб помститися за чотирирічну образу. Суд покарав
27 Червня 2026 20:45
27 Червня 2026 20:45
У Луцьк на щиті повернеться Герой Роман Меюс
27 Червня 2026 20:16
27 Червня 2026 20:16

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.