USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

«Дельта плюс»: новий штам коронавірусу підозрюють у 40 волинян

26 Листопада 2021 14:28
На Волині циркулює новий штам коронавірусу «Дельта плюс». Він характеризується більш високою контагіозністю. Станом на сьогодні його лабораторно підтвердили у чотирьох волинян.

Про це під час брифінгу 26 листопада повідомила головна санітарна лікарка області Наталія Янко.

З її слів, шляхом секвенування у спеціальних референс-лабораторіях вірусологічних досліджень дослідили чотири випадки штаму «Дельта плюс», підтверджені саме у Луцькому районі.

Читати ще: на Волині зафіксували новий штам коронавірусу. Чим він небезпечний

Водночас, станом на 26 листопада на секвенування (виявлення нових штамів) направили ще 40 зразків SARS-CoV-2, відібраних у волинських пацієнтів.

Нагадаємо, у восьми областях України зафіксували новий підтип штаму коронавірусу Дельта – AY.4.2, який ще називають «Дельта плюс». Медики припускають, що цей вірус може бути найзаразнішим серед усіх варіацій коронавірусу, адже він поширюється на 10-15% швидше, ніж інші підтипи штаму.

Довідка

Референс-лабораторія вірусологічних досліджень забезпечує ефективне розв’язання практичних, організаційних, методичних, експертних та навчальних завдань контролю, лабораторної діагностики та профілактики вірусних інфекцій, зокрема особливо небезпечних вірусних інфекцій.

Секвенування – генетичний аналізу вірусу, який застосовують для виявлення нових штамів.

Вікторія СЕМЕНЮК
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus