Дев’ять місяців на позиції, без їжі та води: що каже командування про критичну ситуацію з воїнами 14-ї бригади
Дев’ять місяців без ротації, під постійними обстрілами, без їжі та води. В такій надкритичній ситуації на одному із найгарячіших напрямків фронту опинилося шестеро військових з 14-ї бригади, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».
«Нас тут покинули. Перебуваємо від своїх побратимів за більш як 20 кілометрів. Їжі, води, пального, щоб підтримувати зв'язок, наприклад, із командуванням, у нас немає. Нам нічого не кидають. Як нам кажуть, немає ресурсів, тобто немає дронів, щоб забезпечити нас їжею, водою і пальним», – розповідали воїни.
Нагадаємо, навесні навколо цієї бригади спалахнув гучний скандал через відсутність води та харчування на позиціях. Тоді історія завершилася службовим розслідуванням та зміною командування.
Тепер навколо бригади знову лунають тривожні заяви вже стосовно інших бійців. На сполох у соцмережах почала бити сестра одного з військовослужбовців.
«Можна сказати, що вони фактично зігнутими прожили дев’ять місяців. Фізично зігнутими. Їм важко рухатися. Я не знаю, як вони будуть виходити з позицій. Бігти вони точно не зможуть. А це постійні обстріли, це постійна небезпека», – говорить сестра одного з воїнів Юлія.
За її словами, дев’ять місяців чоловіки перебувають на позиціях без ротації, хоч заміну їм обіцяли ще минулої осені.
«Коли була можливість, нас не виводили, а зараз можливості майже немає. Нам кажуть виходити без наших дронів, без жодної підтримки. Нам кажуть іти, хоч ми знаємо, що якщо ми вийдемо, то не дійдемо», – зазначали самі військовослужбовці.Читати ще: Військові на передовій будуть не більше ніж 2 місяці: Сирський підписав наказ про ротації
Під постійними обстрілами, виснажені, без провізії – фізичний стан бійців викликає серйозне занепокоєння.
«Із водою проблема постійно, бо її скидають дуже мало. У них там зневоднення вже. З продуктами харчування така ж сама ситуація», – нарікає Юлія.
«Нічого не кидають. Кинули півтора літра води маленьким дроном на шість людей. Це вже дві доби ми на цих півтора літрах. Зрозуміло, що води вже давно немає. З ліками також важко, бо є багато хвороб. А як скинуть ліки, то з іноземними назвами або з закінченими термінами придатності», – розповідали військовослужбовці.
«Зрозуміло, що за цю холодну зиму, за цю нестабільну весну стан здоров’я погіршився. У когось хронічні хвороби, у когось з’явилися нові скарги. Вони потребують допомоги медиків», – наголошує Юлія.
Вона зверталася щодо такої ситуації і до командування, і до Міністерства оборони, і до військового Омбудсмана.
«Від військового Омбудсмана прийшла відповідь на скаргу, де зазначено, що ситуація доволі складна із заміною, що важко провести заміну, але над цим працюють. На той момент із забезпеченням було все більш-менш нормально. Усе мало бути в них на контролі і до 15 червня, звичайно, зважаючи на безпеку, мали провести ротацію. Уже 15 червня минуло, ситуація тільки погіршилася», – каже Юлія.
Тим часом у командуванні 14-ї бригади кажуть, що про цю критичну ситуацію знають і вживають усі відповідні заходи.
«Усі рішення щодо ротації особового складу, логістичного забезпечення та доставки необхідного майна ухвалюються виключно з урахуванням поточної бойової обстановки, рівня загроз та безпеки військовослужбовців. Командування вживає всіх можливих заходів для забезпечення особового складу та вирішення наявних питань. За сприятливих умов необхідні заходи будуть реалізовані», – повідомили в 14-й бригаді.«Вони кажуть: ідіть без прикриття, без нічого. А потім будемо зниклими безвісти. Ми сидимо тут до останнього. Ми нікуди не рухаємося. Надіємося на те, що все-таки командири відправлять групи, які зроблять коридор, і нас звідси витягнуть нарешті. Коли відводили інших, тих, хто стояв позаду, нас покинули. Нам сказали: хлопці, сидіть, ми вас обов’язково звідси витягнемо. І ми не пішли тоді, коли в нас була можливість кинути все і піти. Ми не покинули позиції, бо надіялися, що це правда і нас звідси виведуть. А тепер ми бачимо, що нікому ми взагалі не потрібні», – зазначали військовослужбовці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
«Нас тут покинули. Перебуваємо від своїх побратимів за більш як 20 кілометрів. Їжі, води, пального, щоб підтримувати зв'язок, наприклад, із командуванням, у нас немає. Нам нічого не кидають. Як нам кажуть, немає ресурсів, тобто немає дронів, щоб забезпечити нас їжею, водою і пальним», – розповідали воїни.
Нагадаємо, навесні навколо цієї бригади спалахнув гучний скандал через відсутність води та харчування на позиціях. Тоді історія завершилася службовим розслідуванням та зміною командування.
Тепер навколо бригади знову лунають тривожні заяви вже стосовно інших бійців. На сполох у соцмережах почала бити сестра одного з військовослужбовців.
«Можна сказати, що вони фактично зігнутими прожили дев’ять місяців. Фізично зігнутими. Їм важко рухатися. Я не знаю, як вони будуть виходити з позицій. Бігти вони точно не зможуть. А це постійні обстріли, це постійна небезпека», – говорить сестра одного з воїнів Юлія.
За її словами, дев’ять місяців чоловіки перебувають на позиціях без ротації, хоч заміну їм обіцяли ще минулої осені.
«Коли була можливість, нас не виводили, а зараз можливості майже немає. Нам кажуть виходити без наших дронів, без жодної підтримки. Нам кажуть іти, хоч ми знаємо, що якщо ми вийдемо, то не дійдемо», – зазначали самі військовослужбовці.Читати ще: Військові на передовій будуть не більше ніж 2 місяці: Сирський підписав наказ про ротації
Під постійними обстрілами, виснажені, без провізії – фізичний стан бійців викликає серйозне занепокоєння.
«Із водою проблема постійно, бо її скидають дуже мало. У них там зневоднення вже. З продуктами харчування така ж сама ситуація», – нарікає Юлія.
«Нічого не кидають. Кинули півтора літра води маленьким дроном на шість людей. Це вже дві доби ми на цих півтора літрах. Зрозуміло, що води вже давно немає. З ліками також важко, бо є багато хвороб. А як скинуть ліки, то з іноземними назвами або з закінченими термінами придатності», – розповідали військовослужбовці.
«Зрозуміло, що за цю холодну зиму, за цю нестабільну весну стан здоров’я погіршився. У когось хронічні хвороби, у когось з’явилися нові скарги. Вони потребують допомоги медиків», – наголошує Юлія.
Вона зверталася щодо такої ситуації і до командування, і до Міністерства оборони, і до військового Омбудсмана.
«Від військового Омбудсмана прийшла відповідь на скаргу, де зазначено, що ситуація доволі складна із заміною, що важко провести заміну, але над цим працюють. На той момент із забезпеченням було все більш-менш нормально. Усе мало бути в них на контролі і до 15 червня, звичайно, зважаючи на безпеку, мали провести ротацію. Уже 15 червня минуло, ситуація тільки погіршилася», – каже Юлія.
Тим часом у командуванні 14-ї бригади кажуть, що про цю критичну ситуацію знають і вживають усі відповідні заходи.
«Усі рішення щодо ротації особового складу, логістичного забезпечення та доставки необхідного майна ухвалюються виключно з урахуванням поточної бойової обстановки, рівня загроз та безпеки військовослужбовців. Командування вживає всіх можливих заходів для забезпечення особового складу та вирішення наявних питань. За сприятливих умов необхідні заходи будуть реалізовані», – повідомили в 14-й бригаді.«Вони кажуть: ідіть без прикриття, без нічого. А потім будемо зниклими безвісти. Ми сидимо тут до останнього. Ми нікуди не рухаємося. Надіємося на те, що все-таки командири відправлять групи, які зроблять коридор, і нас звідси витягнуть нарешті. Коли відводили інших, тих, хто стояв позаду, нас покинули. Нам сказали: хлопці, сидіть, ми вас обов’язково звідси витягнемо. І ми не пішли тоді, коли в нас була можливість кинути все і піти. Ми не покинули позиції, бо надіялися, що це правда і нас звідси виведуть. А тепер ми бачимо, що нікому ми взагалі не потрібні», – зазначали військовослужбовці.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 2
Атошнік
Показати IP
Сьогодні 19:50
Удачі Вам пацики. Здоров'я удачі Божої допомоги
вiйсько
Показати IP
Сьогодні 20:52
куди йдуть кошти євродепутатiв задрипанних
На Любешівщині попрощалися з Героєм Василем Душенком
Сьогодні 22:01
Сьогодні 22:01
На Волині повідомили про підозру екслісничому, який організував незаконну вирубку понад сотні дерев
Сьогодні 20:26
Сьогодні 20:26
Поховали на малій батьківщині: дві громади попрощалися з Героєм із Рожища Віталієм Чижевським
Сьогодні 20:07
Сьогодні 20:07
Дев’ять місяців на позиції, без їжі та води: що каже командування про критичну ситуацію з воїнами 14-ї бригади
Сьогодні 19:29
Сьогодні 19:29
Посіпаки і Монстряки завітають у кінотеатр Прем’єр City
Сьогодні 19:10
Сьогодні 19:10

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.