USD 24.2 24.34
  • USD 24.2 24.34
  • EUR 26.15 26.45
  • PLN 6.15 6.21

Другий молитовний сніданок: у Луцьку збирали кошти на дихальне обладнання для порятунку дітей

Понад двісті представників релігійних конфесій, бізнесу, учасників АТО, медиків, педагогів та громадськості зібралися на Другий молитовний сніданок Волині, який тривав у Луцьку. Цьогоріч захід приурочений до Дня захисту дітей. Так, гості молитовного сніданку збирали кошти на дороговартісний дихальний апарат для Волинського обласного перинатального центру.

Нагадаємо, Другий молитовний сніданок відбувся сьогодні, 31 травня, у Волинському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка.

До участі у заході запросили народних депутатів України, представників релігійних організацій, меценатів, бізнесменів, науковців, медиків, педагогів, родини загиблих учасників АТО, прийомні родини, представників будинків сімейного типу, дітей-сиріт, дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

У фоє театру гостей зустрічав камерний оркестр «Con Moto». Після того, як усі гості зібрались у залі та зайняли свої місця, відбулася спільна молитва «Отче наш» у виконанні архієрейського хору «Оранта».

Під час благодійного заходу учасники мали змогу взяти участь у благодійному зборі коштів. Перерахувати гроші можна було на розрахунковий рахунок Волинського обласного перинатального центру, який вказали на спеціальних інформаційних картках. Крім цього, благодійні пожертви здійснювали, поклавши кошти до скриньок.

Відкриваючи Другий молитовний сніданок, виконувач обов’язків генерального директора Волинського обласного перинатального центру Ірина Горавська подякувала усім присутнім за те, що, попри величезну зайнятість, долучилися до благодійного заходу.
Вона зазначила, що діти – це майбутнє України, тому завершення та відкриття нового перинатального центру, у стінах якого рятуватимуть маленькі життя, настільки важливе не лише для Волині, а й для України в цілому:

«Діти – це наше майбутнє. Цей багатостраждальний проект набув обертів у 2016-му році завдяки голові Волинської обласної ради Ігорю Палиці, який спільними зусиллями залучив кошти на реалізацію проекту з державного та обласного бюджетів. Окрім цього, майже 300 тисяч гривень Ігор Петрович виділив із Фонду «Тільки разом». А загалом на будівництво та оснащення перинатального центру витратили 217 мільйонів, із них 105 – з обласного бюджету», – розповіла Ірина Горавська.

З її слів, перш за все, Волинський обласний перинатальний центр – це пологовий будинок:

«Це – унікальний проект для всієї Волині. Тим, що це – новозбудоване приміщення з високотехнологічним обладнанням, де створені усі умови для комфортного перебування мам із дітками. У ньому будуть надавати увесь спектр послуг, необхідний для немовлят та мам, починаючи від лікування важких форм безпліддя, запліднення, супроводу вагітності, власне, самих пологів, і закінчуючи виходжуванням недоношених діток, їх реабілітацією медичним супроводом та супроводом протягом першого року життя.
Із допомогою висококваліфікованих спеціалістів та надсучасного обладнання, ми зможемо надавати повний об’єм висоякісної медичної допомоги. Запозичення та впровадження іноземного досвіду в перинатальній сфері – все це допоможе лікувати діток з масою від 500 грамів. Незабаром відбудеться відкриття цього унікального закладу. Але для того, щоб надавати такі послуги і рятувати дитячі життя нам не вистачає дороговартісного дихального апарату. Таке обладнання допоможе зменшити захворюваність та інвалідність недоношених дітей. Тому я від імені колективу, майбутніх і теперішніх мам, прошу вас долучитися до цієї доброї справи.

Радість батьківства – напевно найбільше щастя та благословення, дароване Богом людині. І разом з вами ми зможемо це зробити. Ми зможемо зробити так, щоб це щастя оселилося в багатьох оселях наших волинян і взагалі в житті людей», – звернулася нинішня очільниця Волинського обласного перинатального центру до присутніх.

Голова Волинської обласної ради Ігор Палиця поділився із присутніми власними враженнями від події, а також розповів про наступні кроки, які, на думку голови облради, допоможуть підняти Волинську область на новий рівень. Зокрема, Ігор Палиця наголосив, що, перш за все, необхідно розвивати інфраструктуру області:

«Наше майбутнє – це лише наші діти. Діти, які не будуть знати, що таке війна; діти, які не будуть знати, що таке сварки батьків; діти, які не будуть знати, що таке «не існує медицини», «не існує освіти». І ми повинні займатися благодійністю не лише один раз на рік – сьогодні. Ми повинні кожен день, кожну мить дбати про те, щоб небо було чистим над нашими дітьми. Щоб діти наші ніколи не хворіли. А якщо і захворіли, то щоб мали гарний заклад, де могли б отримати професійну діагностику та медичну допомогу.
Я хочу, щоб мами майбутніх дітей не боялись народжувати, хвилюючись, що у нас не вистачає професійного обладнання та фахівців, чи що швидка допомога не встигне маму забрати у екстрених випадках, таких як, до прикладу, передчасні пологи. Але ми з вами це все можемо зробити. Від нас залежить розвиток області. У нас прекрасна область, прекрасне місце розташування, прекрасні умови для того, аби всі, хто тут хоче працювати, могли це робити за достойну заробітну платню. Ну а для цього потрібно мати хорошу інфраструктуру», – наголосив він.

Разом із тим, Ігор Палиця подякував усім депутатам облради, які, зі слів посадовця, зрозуміли, що не потрібно розпорошувати гроші, а потрібно їх зібрати і закінчити за нинішню каденцію найважливіші об’єкти:

«Ми майже закінчили перинатальний центр. Також завершуємо ремонт Волинської обласної інфекційної лікарні. Багато чого потрібно зробити в міській та районній лікарнях. І ми це зробимо! Наш перинатальний центр став таким медичним закладом, яким можна пишатися! Цей об’єкт дає 99,9% гарантії того, що недоношені діти будуть народжені, виходжені і здорові, а їхні мами – щасливі», – резюмував голова облради.

Насамкінець, він зазначив, що сьогодні один мільйон гривень на обладнання Волинському перинатальному центру дарує благодійний Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом».

Опісля до слова запросили радника Луцького міського голови, голову оргкомітету Другого молитовного сніданку Волині Ігоря Поліщука. Від імені організаційного комітету Другого молитовного сніданку він привітав усіх гостей заходу:

«Сьогодні чудовий день, тому що уже вдруге на одному заході зібралися представники різних релігійних конфесій, політичних партій, органів виконавчої влади, діти-сироти, опікуни, ветерани АТО, вдови загиблих Героїв на сході, зібралися разом для благородної мети.
Сьогодні той день, коли ми можемо прославити Бога та зробити хорошу благодійну справу заради дітей. Всі ми тут об’єднані бажанням бачити Україну сильною і успішною. Але Україна буде успішною тоді, коли в кожного управлінця – від голови найменшого посту до президента України – буде відповідальність.

Україна буде успішною тоді, коли кожна людина, яка бере участь у доленосному для країни рішенні буде мати розуміння того, що вона несе відповідальність за роботу. Неможливо бути успішній країні, де люди не люблять людей.

У святому писанні йдеться: «Улюблені, любім один одного, бо від Бога любов, і кожен, хто любить, родився від Бога та відає Бога! Хто не любить, той Бога не пізнав, бо Бог є любов!». Тож любімо один одного, любімо наших дітей, наших батьків, наших опонентів, бо до цього нас закликає святе письмо. Любімо нашу країну і любімо Господа», – закликав усіх присутніх радник міського голови.

Опісля гостям Другого молитовного сніданку передав палкі привітання від української діаспори в США координатор молитовних сніданків у США Михайло Жовнір:

«Сиджу і згадую далекий 1973-й, коли ми з школою відвідували спектакль «Украдене щастя» в драмтеатрі. І я дуже щасливий знову побувати тут. Мабуть немає нічого більш відповідального, ніж говорити і виступати перед людьми, з якими я ріс, ходив у школу, сидів за однією партою», – з посмішкою розпочав власну промову почесний гість.
Він наголосив, що Великий цар Давид, відомий величними справами і не зовсім гарними вчинками, колись сказав, що «Блаженний народ, у якого Бог є Господь»:

«Приїхавши до України, я побачив білборд, на якому було написано: «Свята земля Україна». І я радів, бо ми маємо чудову землю Україну, на якій живемо, і ми маємо все на цій землі – чудових людей, надзвичайний клімат. З одного боку ми маємо благословення, а з іншого боку – щось не так. Ми говоримо, що у нас війна, корупція, що ми погано живемо, ми незадоволені. І виникає питання: або ця земля не свята, або ми живемо не тим життям, яке робить цю землю святою.

Людина створена таким чином, що Бог є невід’ємною її частиною. Ми його не бачимо, але живемо завдяки йому. Якби Бога не було, його варто було б придумати. І це правда. Людина створена таким чином, що вона повинна мати контроль і відповідальність перед кимось. Але якщо Бог живе десь там далеко, а не у серці – це неправильний шлях. Якщо Бог живе у нашому серці – то ми маємо наслідки цього життя», – поділився власними роздумами Михайло Жовнір.

З вітальним словом до присутніх звернувся і поважний гість з США, один з ключових організаторів Національних молитовних сніданків у Вашингтоні Даґ Бьорлі. Він пригадав, що вперше приїхав в Україну ще в 1965 році, будучи студентом. «В той час всі говорили про Леніна. Проте Ленін не може змінити серця людей. Є лише один у всесвіті, хто може це зробити – його звати Ісус. Тому коли ми зустрічаємось, то робимо це не в ім’я християнства, а в ім’я Ісуса», – пояснив містер Бьорлі.
Згодом представники волинської медичної галузі разом із присутніми у залі виголосили спільну молитву за здоров’я усіх дітей. Так, до молитви, серед інших, запросили виконувачку обов’язків директора Волинського обласного перинатального центру Ірину Горавську, головного лікаря Луцького клінічного пологового будинку Михайла Токарчука та генерального директора Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання Сергія Ляшенка.
Також спільно помолилися за долю України й представники різних релігійних конфесій. У молитві за дану Богом країну, серед інших, схилили голови митрополит Луцький і Волинський Михаїл, єпископ-ординарій Луцької дієцезії Віталій Скомаровський та декан Луцького екзархату Української греко-католицької церкви отець Терентій.
Окремо представники різних релігійних конфесій молились за сиріт і нужденних, за мир та за батьків. Другий молитовний сніданок Волині завершили спільною молитвою і виконанням духовного гімну «Боже Великий, Єдиний» у виконанні хору «Волинські дзвони» храму Всіх Святих Землі Волинської.

Нагадаємо, під час Першого молитовного сніданку Волині, проведеного у Луцьку в День захисту дітей 1 червня минулого року, були зібрані кошти у сумі понад 500 тисяч гривень для придбання сучасного гемоаналізатора для Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання. Він дає можливість проводити дуже детальний аналіз стану клітин крові по 28 діагностичних параметрах, який дозволяє проводити чітку і швидку діагностику та призначати адекватне і ефективне лікування для онкологічних і гематологічних хворих.
Реклама
Loading...
Коментарів: 3
Лучанин Показати IP 31 Травня 2019 21:37
А де наші банкіри, керівники крупних промислових, аграрних підприємств, меценати, просто багаті ?
Анонім до Лучанин Показати IP 1 Червня 2019 00:01
Сидять перераховують свої гроші, бо "Легше верблюдові пройти крізь вушко голки, аніж багатому ввійти в Царство Боже."
Анонім до Лучанин Показати IP 1 Червня 2019 08:52
Поховалися, бо ж треба гроші пожертвувати

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.