USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Кохання, смертельна хвороба і дитина, народжена після смерті: трагічна історія подружжя, яке створило парочку Love is…

17 Січня 2022 07:20
Трошки сумна, але класна історія про всім відому жуйку Love is: виявляється, зображена на її фантиках пара – реальна.

Прототипом кумедних закоханих, зображення яких ми колись самі збирали, є справжнє подружжя: новозеландська художниця-мультиплікатор Кім Гроув та її чоловік-італієць Роберто Касалі. А авторка всіх сюжетів – сама Кім, пише журнал «Українки».

Кім Гроув намалювала першу парочку на серветці – вражена після знайомства з Роберто. Їхнє кохання стрімко розвивалося, і незабаром молода пара переїхала в Каліфорнію. Там вони вчилися не лише жити в новій країні, а й будувати стосунки. Кім просто відтворювала на папері те, що тоді відчувала, – дотепно, мило, чуттєво. Щоправда, парочку зображала силуетно, без одягу і лише олівцем, але вже зі знаменитою фразою «Love is…» і життєвим висновком під нею.

Після одруження Кім не зупинилась, навпаки, тем для шаржів з’явилося більше.

Кохання у шаржах

Роберто загорівся зібрати всі «серветки» в збірку і видати як комікси. Він відправив ідею у видавництва, а відгукнулась газета – Los Angeles Times. На початку 1970-х в ній і надрукували перший шарж «Love is…» і щотижня друкували свіжий. Дівчинка отримала ім’я Кім, а хлопчик – «Р.», ініціал Роберто. Герої так полюбилися публіці, що з часом їх почали друкувати й в інших журналах, на футболках, блокнотах, календарях, а збірку всіх шаржів було видано у 50 країнах.

Це був найщасливіший період, згадувала Кім. Вона робила улюблену справу, Роберто вів їхній видавничий бізнес, вони народили двох чудових синів. І тут як грім з ясного неба – у чоловіка виявили рак. Останньої стадії. Невиліковний.

Кім робила все, щоб урятувати коханого, і майже закинула шаржі. Аж тут зголосився допомогти друг сім’ї – англійський аніматор Біл Еспрі. Власне, він й одягнув та розмалював парочку – зробив такою, як ми її знаємо. Кім не заперечувала, їй просто було не до того – вона боролася за найріднішу людину і у відчаї… дуже хотіла завагітніти – залишити ще одну часточку чоловіка. Зрозуміло, не вдавалося.

Подружжя ризикнуло заморозити його сперму – це був 1976 рік! У той час вони були ледь не перші.
Солодка парочка назавжди

Того ж року, в 31, Роберто помер. Кім важко поверталася до життя. І хтозна, чи повернулася б, якби не… нова вагітність. Через рік жінка наважилася на штучне запліднення, і воно було вдалим. Кім занурилась у виховання дітей, а шаржі продовжував малювати Біл Еспрі.

Втім популярність малюнків згасала – їм бракувало «правди життя», жіночої суті, доброго гумору, реального досвіду, які Кім вкладала. Вона навіть не здогадувалася, що на іншому континенті – в Туреччині – компанія Intergum вдихнула в її «солодку парочку» нове життя і перенесла комікси на… фантики для жуйок. Ці жуйки, хто пам’ятає, купували не так заради смаку, а задля кумедних пояснень Love is…

Кім та Біл дізналися про нове застосування шаржів і неймовірну популярність аж у 2008 році, коли нарешті якісь журналісти згадали про авторство та їх розшукали. Кім на той момент вже була важко хвора: в неї теж виявили рак. Але її старший син Стефано разом з Білом Еспрі відновили справедливість. Спершу залагодили всі авторські питання з Intergum, потім перезапустили комікси в нових проєктах, осучаснивши кольори й одяг парочки.

Єдине залишили незмінним: знайому всім фразу Love is… Дотепну, милу, чуттєву, яку ми так любимо.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Анонім Показати IP 17 Січня 2022 14:56
Дякую за цікавий матеріал.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus