USD 38.80 39.15
  • USD 38.80 39.15
  • EUR 38.80 39.20
  • PLN 9.80 9.98

Крематорій і захоронення в екокапсулах: у Луцьку пропонують альтернативні поховання

22 Листопада 2019 17:49
У місті Луцьку пропонують вирішити проблемні питання у сфері поховання та розвитку такого виду альтернативного поховання як кремація.

Петицію з пропозицією будівництва крематорію та відведення місця для біопоховання зареєстрував 21 листопада Роман Чайка.

Нагадаємо, аби петицію розглянули, за 15 діб її мають підписати як мінімум 300 осіб.

На користь своєї пропозиції лучанин навів декілька аргументів:

- будівництво крематорію – один із дієвих способів зменшити площі кладовищ та суттєво вплинути на тіньовий бізнес у цій сфері;

- екологічний аспект (у процесі спалювання тіло перетворюється в дрібнодисперсний порошок усього за 1–1,5 години; у землі розкладання триває понад півстоліття);

- відсутність необхідності постійного догляду за могилою. Захоронення в колумбарію виглядатиме доглянутим у будь-яку пору року, навіть якщо в близьких не буде часу відвідувати кладовище;

- процес кремації набагато дешевший за традиційне поховання;

- психологічна сторона питання.

«Також необхідно передбачити місця для біопоховання, що вимагає використання екокапсул, які розкладаються протягом 5 років і не завдають шкоди екології та служать добривом для зелених насаджень», – зазначив Роман Чайка.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 10
Олекса Показати IP 22 Листопада 2019 19:26
Підтримаю
Анонім Показати IP 22 Листопада 2019 20:00
Нарешті
мрія Показати IP 22 Листопада 2019 20:09
Правильна ідея. Треба підтримати.
Всезнайко Показати IP 22 Листопада 2019 21:33
Я вже...
Попандопуло до Всезнайко Показати IP 23 Листопада 2019 00:16
В трухУ? ;-)
Сергій Показати IP 23 Листопада 2019 16:58
Абсолютно правильно.
Володимир Показати IP 24 Листопада 2019 15:29
Пане, Чайка. Не хочу вас образити, але доволі займатися популізмом. Краще б над іншими законопроектами працювали, які б захищали соціальні права громадян, а не подавали б таких брєдових ідей. Для цього спочатку необхідно було хоча б ознайомитися з історією релігій і обрядами поховань. Соромно бути депутатом і не знати скільки і яких національностей мешкає у місті і околицях і в яких етнічних групах і віросповіданнях допускається кремація. Довожу вам, що в Луцьку за минулий і поточний рік було піддано кремації за власним бажанням і за заповітом аж цілих три особи. Ні суспільство, ні представники різних релігій ще до цього не готові. Ви в черговий раз кидаєте кістку в народ, щоб відволікти суспільство від біль маштабнішого лиха, до якого ви його довели. І чому Ви розказуєте, що це має бути дешевше? Доповідаю, що кремація з врахуванням ціни найдешевшої урни і терміновості коштує майже 3000 гривень, а копання могили механічним способом - 580 гривень. Так для кого Ви будуватимете коштовний заклад за бюджетні кошти? Чи Ви хочете стати його директором?
Катерина Показати IP 25 Листопада 2019 10:00
Правильна пропозиція....давно пора...Тепер головне, щоб ідею підтримали, а потім справа була доведена на завершення.... Попри наявність противників кремації, які швидше за все спираються на релігію.....я думаю більшість людей розуміють необхідність вирішувати "таку проблему" поки території кладовищ не стали більшими за наші міста....бо в селах вже 50/50
Володимир Показати IP 25 Листопада 2019 15:49
Все правильно. Давно пора. Ідея шикарна, нажаль вона виходить не з уст фахівців, а подається людьми, які "проходять поруч" і взагалі не розуміють що це таке і про що йде мова. Таке враження, що треба побудувати черговий торгово-розважальний центр, чи побудувати десь "русскую печь" і закидати туди трупи лопатою. Питання - звідки і з чого починати? Крематорій це не просто місце для спалювання, це ціла система комунікацій: від стола замовлень, залів для прощання, підземних лабиринтів, надкоштовнішої системи очистки, холодильних установок, транспортної системи і багато-багато іншого, про що пан Чайка навіть не здогадується. "За чей счет банкет будет?". У нас міська рада не може виділити кошти на нові катафалки, їздить два зламка-позорища, а ви про крематорій, який не один мільярд доларів затягне. А якщо навіть і створять "жалкое подобие" крематорія, то ті, хто не захоче спалювати, будуть покійників правдами і неправдами по селах розвозити, там ще, як пані Катерина написала, 50% землі залишилося. До слова, як хтось може подумати, я не проти крематорія, я проти тих, хто вчить повара борщ варити, коли сам, крім ложки в руках нічого не тримав. А своїм дітям я заповів, щоб мене піддали кремації, а попіл розвіяли, щоправда з місцем я ще не визначився.
Святослав Показати IP 15 Липня 2023 18:37
Я, вже багато років, де є можливість, пишу, що треба в луцьку будувати крематорій і не треба, щоб місто його будувало за гроші містян, бо розкрадуть, + церковно-цвинтарна мафія, яка має цілу структуру, ..., нехай будує приватний підприємець, особисто я, хочу, щоб мене спалили, та не везли до києва. Переваги - стоянка транспорту, охайне, тепле приміщення, музика, простились і в чистому взутті вийшли, бо як згадаю кладовище, в погану погоду, дощ, сніг, болото, жах, але дозвіл дає місто, керівництво якого в цьому не зацікавлене, тому, я так думаю, треба обрати на виборах таких депутатів, які будуть робити те, що треба людям, а не таких, що роблять те, що їм вигідно. Я не закликаю всіх, хто помирає, піддавати кремації, але і створити умови для таких як я, хто не хотів би, щоб тим, хто прийде на прощання було не комфортно