USD 41.15 41.55
  • USD 41.15 41.55
  • EUR 45.00 45.30
  • PLN 3.30 4.00

Купівля нерухомості в Румунії: що потрібно знати інвестору?

6 Лютого 2025 08:59

Як купити нерухомість в Румунії: особливості і етапи процесу



Житло та комерційні приміщення під покупку в Європі можуть бути відносно недорогими. Підтвердження цього можна знайти в Румунії. Ця країна зараз пропонує інвесторам великий вибір об’єктів під різні запити, і всі вони мають доступнішу вартість, ніж будівлі в інших європейських країнах.

Це є однією з причин, чому інвестиції в нерухомість в Румунії стають дедалі популярнішими. Але, і це ще не все. Власники об’єктів в країні отримують також низку інших переваг. Якщо хочете дізнатися деталі, тоді пропонуємо ознайомитися з підготовленим матеріалом.

Про ринок нерухомості в Румунії



Цей сектор економіки в країні наразі активно розвивається. Особливо вираженою тенденція є великих містах, як от Тімішоара, Клуж-Напока та Бухарест. Передумовами для такого розвитку є доступні іпотечні програми, розвиток IT-сфери та підвищення попиту серед закордонних інвесторів.

Якщо ж розглядати, що дає купівля нерухомості в Румунії, то можна виділити кілька переваг. До них відносять високий рівень рентабельності інвестицій у комерційні приміщення та розвиток орендної сфери. При цьому, для придбання квартири у регіоні зі стабільним попитом на здачу в оренду можна з бюджетом до 90 тис. євро.

Популярні міста та види нерухомості в Румунії для інвестицій



Зазвичай іноземці проявляють інтерес до будівель, які знаходяться в великих містах. Наприклад, останнім часом купівля нерухомості в Румунії найчастіше відбувається в Бухаресті. В столиці розвинена інфраструктура, є великий вибір об’єктів та підтримується постійний попит на оренду. Вартість квартири у новобудові від 110 тис. євро. Крім цього, інвестори розглядають будівлі в інших містах:

- Брашов (попит серед туристів, оскільки це курортне місце);

- Тімішоара (має хорошу логістику та високу концентрацію бізнес-центрів;

- Затребуваними є і об’єкти в Клуж-Напока. Це місто студентів та IT-фахівців.
Якщо ви прийняли рішення про придбання нерухомості в Румунії, тоді варто дізнатися про види об’єктів. В країні можна купити вілли, будинки, комерційні приміщення, вторинне житло, квартири та апартаменти у новобудовах.

Середні ціни на нерухомість в Румунії



Вартісна складова є одним з важливих критеріїв вибору, тому під час пошуку їй приділяється особлива увага. Якщо порівнювати Румунію з іншими країнами Європи, то ціна тут формується приблизно за таким же алгоритмом. Тобто в популярних великих містах вартість буде дорожчою.

А от купівля квартири в Румунії в регіонах, де немає високого попиту обійдеться дешевше. В середньому ціна житла варіюється в межах 2 000 – 3 000 євро за м2, в Бухаресті, 2 500 – 3500 євро за м2 в Калуж-Напока та 1800 – 2800 євро за м2 в Брашові. Серед моряків та інвесторів з України особливим попитом користуються регіони Констанца та Мамая.

Особливості покупки для іноземців



Купівля нерухомості в Румунії для українців та інвесторів з інших країн є безперешкодною. Тут можна придбати комерційні та житлові приміщення, в тому числі апартаменти та квартири. Форма права власності – freehold. Обмеження стосуються лише земельних ділянок.
Покупці з країн, які не входять в ЄС, можуть оформити придбання тільки через юридичну особу або за договором довгострокового користування землі. Встановлюється також контроль над фінансовими транзакціями. За законодавством перекази повинні здійснюватися з підтвердженням джерела коштів, усі платежі обов’язково проводити через банк.

Основні етапи пошуку та купівлі нерухомості в Румунії



Щоб отримати об’єкт у власність, кожному інвестору необхідно пройти кілька етапів. Спочатку разом з фахівцями потрібно визначитися з регіоном та містом, а після цього обрати тип будівлі. Коли все узгоджено, спеціалісти шукають варіанти та організовують огляди.

Якщо якийсь з них сподобався, тоді потрібно доручити експертам перевірку юридичної чистоти. У разі відсутності обтяжень та інших проблем, сторони укладають попередній договір. Щоб купівля нерухомості в Румунії іноземцями пройшла успішно, потрібно внести аванс в розмірі 10-20% від вартості.

Далі відбувається оформлення паперів та виплата решти суми. Право власності реєструється в Національному кадастровому агентстві. Коли все готово, залишається лише забрати документи. Не забувайте також, що потрібно сплачувати податки.

Необхідні документи для оформлення угоди



Для успішного здійснення покупки іноземцю потрібно надати повний пакет документації.
Він повинен містити закордонний паспорт, попередній договір купівлі-продажу, податковий номер (він отримується в місцевих податкових органах), банківські виписки (є доказом фінансування. За необхідності надаються також нотаріально засвідчені документи.

Додаткові витрати та податки при купівлі нерухомості в Румунії



Повна ціна об’єкту – це не єдина витрата в цьому випадку. Потрібно також закладати додаткові кошти для оплати податку на передачу права власності у разі перевищення певних лімітів, реєстраційний збір (0,5-1%), нотаріальні збори (1-2% від ціни угоди). Крім цього, кожного року потрібно платити податок на нерухомість. Витрати на оформлення одні з найнижчих у Євросоюзі.

Чи можна отримати ВНЖ в Румунії при купівлі нерухомості?



Придбання будинку, комерційного приміщення чи квартири не дає право на автоматичне оформлення ВНЖ, Проте, в місцевому законодавстві передбачена можливість отримання посвідки на проживання.
Підставою в цьому випадку є бізнес-інвестиції.

До кого звертатись за допомогою у пошуку об'єкта та супроводі угоди?



Купівля житла в Румунії пов’язана з десятками нюансів як правового, так і фінансового характеру. Саме тому, варто обирати експертів, які розуміються на всіх аспектах та мають великий досвід роботи. Їх ви можете знайти в компанії Vip Realty Company.

*реклама
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus