USD 39.45 39.75
  • USD 39.45 39.75
  • EUR 39.55 39.85
  • PLN 9.70 9.85

Луцьких дітей-переселенців притісняють в школах через вишиванки

30 Грудня 2014 08:00
Батьків дітей-переселенців, які навчаються у луцьких школах, змушують купувати одяг з національною атрибутикою. Самі вони не проти цього, проте, кажуть, не мають коштів на вартісну покупку.

Про це стало відомо під час вручення благодійної допомоги вимушеним переселенцям зі Сходу України та Криму.

Як зазначила пані Тетяна, коли її дитина навчалась о луцькій школі №17, вчителі вимагали від дитини наявності шкільної форми та обов’язково вишиванки. Відповідні повідомлення батькам регулярно з’являлися в щоденнику дитини.

«Ви могли б повпливати на те, щоб в школах не придирались до того, що дитина не має шкільної форми та вишиванки?», - звернулась до присутнього під час зустрічі міського голови Миколи Романюка.
Жінка зауважує, що вона не стільки проти цього, скільки не має матеріальної можливості придбати необхідне:

«Я працюю на заводі Кромберг і майже всі гроші витрачаю на оренду квартири. Я просто не маю тих 400-500 гривень, щоб придбати вишиванку і дитина могла одягнути її на свято. Дитину ущемляють за це. Та ж історія зі шкільною формою».

Пані Тетяна каже, що нині її дитина навчається у луцькій гімназії №4, проте тут у неї виникають ті ж труднощі – матір-переселенку змушують придбати форму, на яку вона немає коштів.

Нагадаємо, раніше йшлося про те, що батьки дітей-переселенців у Луцьку змушені зі своєї кишені оплачувати обіди дітей у школах, попри те, що законодавством гарантоване безкоштовне харчування для учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 52
віра Показати IP 30 Грудня 2014 08:15
Що за БРЄДОВІ претензії в цих переселенців? У нас в класі теж є дитина з Донецька, яка чудово себе почуває і ніхто нікого і ні в чому не притісняє. Я мати, не вчителька і я не вірю в ЦЕ. Правда, не з вищеназваних шкіл....
надія до віра Показати IP 30 Грудня 2014 08:27
Мова про купівлю форми йде!!! І тут навіть до місцевих притензії в школах висувають - форма формою але вишиванка у перелік форми не входить і це цілком особисте!!! А з цінами що зараз, то мало хто взагалі і форму купляти буде!
месник до віра Показати IP 30 Грудня 2014 08:43
Це не бредові претензії!! З нашим матеріальним становищем важко, а у переселенців і подавно!!! Не дай Бог Вам полишити все, приїхати до чужої сторони і розпочинати все спочатку. Подивлюся як Ви шановна за форму думати будете!!
мама 2 школярів до месник Показати IP 30 Грудня 2014 12:18
От "панєхалі" і розказують, а наші діти, що не такі чи ми міліонери, чи на сйомних квартирах не живемо чи зарплат по 1500 не маємо. Форму елементарну купити можна. Да важко ... ВСІМ, а що робити ... час такий. Має бути порядок - форма значить форма , чого 23 дитини у формі а одне у нас "нетаке як всі" , а потім починається зробіть клас російськомовний .... і ....
Анонім до месник Показати IP 30 Грудня 2014 17:01
Знайшли куди їхати. До хунти, бандер з вишиванками і солов'ною. В Росію нехай їде. Там стабільність і процвітання, свобода слова. Всім переселенцям новобудови дають, міністерські посади, супер зарплати все безкоштовно, буде як сир в маслі кататись.
Лучанин до віра Показати IP 30 Грудня 2014 10:11
4 гімназія завжди славилася своїми поборами.Риба гниє з голови - пора міняти директора "нехабарника".
111 Показати IP 30 Грудня 2014 08:55
коментар було видалено
Анонім до 111 Показати IP 30 Грудня 2014 08:56
Вони вже доляпалися язиками у себе вдома.
11111 до Анонім Показати IP 30 Грудня 2014 16:03
А де ж тО їхні тати?
Лучанка Показати IP 30 Грудня 2014 09:31
Діти-переселенці нещасні, утиснені без вишиванок, голодні.......Сепаратисти...
Українка з бандерівс Показати IP 30 Грудня 2014 09:49
Уже набридло читати про те, як носяться з тими клятими переселенцями. Які ще у них можуть бути претензії? Приїхали в наш дім та ще й змушують нас жити за їхніми правилами. Нехай їдуть до путіна він швидко «покаже де раки зимують» і відіб’є бажання просити, вимагати, претензії висловлювати.
Лучанин до Українка з бандерівс Показати IP 30 Грудня 2014 12:12
Вони приїхали через те, що одна частина населення не поважає іншу і вирішила міняти владу не на виборах, а на майдані. Невже ви думаєте, що майданні ідеї - це виразник думок всього населення України.
Анонім до Лучанин Показати IP 30 Грудня 2014 12:36
"Вони приїхали через те, що одна частина населення не поважає іншу і вирішила міняти владу не на виборах, а на майдані" ... Де догіка? Заварили кашу , а тепер тиняються по світу, звинувачуючи всіх. Не мають сміливасті навіть вибачитись перед іншим населенням України. Завдяки їм у нас війна і тероризм.
Лучанин до Анонім Показати IP 30 Грудня 2014 13:53
Логіка в тому, що коли в країні проводиться антитерористична операція, то по-перше, армію не задіюють, а задіюють спецпідрозділи, які б цю операцію провели б за кілька днів на перших порах. По-друге, в певний час Івано-Франківська обл рада прийняла рішення про непідпорядкування Києву і ніхто їх бомбами не полірував. По-третє, "Єдіная страна"" - це не означає, що УПА і Бандера - це герої і цю думку скрізь потрібно насаджувати. Хто не згідний - той ворого держави. І таких по-перше, по-друге, і т.д. цілий вагон. А кашу почали варити майдануті свідомістю. Згадайте скільки революцій було у Франції, Німеччині, США за останні 50 років? А ми вже 2 влаштували і тішимось цим. Плакати треба...
777 до Лучанин Показати IP 31 Грудня 2014 19:26
І.Франківська рада не кликала до себе путіна і не вивішувала в себе на ратушу прапор іншої держави
Анонім до Українка з бандерівс Показати IP 30 Грудня 2014 13:28
Аякже гасло - "Україна єдина" ? Почитаєш тут коментарі деяких занадто свідомих і сильно у цьому засумніваєшся, а чи єдина вона.
українка Показати IP 30 Грудня 2014 09:53
Батько сепарктист на сході вбиває наших хлопців, а вона тут свої претензії висуває !!!
МИ до українка Показати IP 30 Грудня 2014 10:17
Іх батько не приіхав сюди вбивати вашіх рідних!
українка до МИ Показати IP 30 Грудня 2014 11:01
так, не приїхав сюди..А воює там, проти України та українців ! Хай і родину свою туди забирає !
МИ до українка Показати IP 30 Грудня 2014 11:17
Да он воює за СВОЮ РОДИНУ і не нам іх осуджувати
українка до МИ Показати IP 30 Грудня 2014 11:33
от і я про що кажу : Батько-сепарктист, а вона тут вимагає до себе особливого ставлення!
Анонім до МИ Показати IP 30 Грудня 2014 17:05
На чиєму боці воює ? Уточніть, будь ласка.
Анонім до МИ Показати IP 30 Грудня 2014 12:19
він їх там лупить з паспортом РФ і пропискою в Магадані
Укроп до українка Показати IP 30 Грудня 2014 10:17
Не всі сепарати,нормальні восновном повиїжджали,а в чужому домі без підтримки рідні,і без власного житла ,підтримую вищесказане - "Це не бредові претензії!! З нашим матеріальним становищем важко, а у переселенців і подавно!!! Не дай Бог Вам полишити все, приїхати до чужої сторони і розпочинати все спочатку. Подивлюся як Ви шановна за форму думати будете!!". Хоча переселенці сказано дуже "по державному",давайте говорити прямо - ці люди біженці!
українка до Укроп Показати IP 30 Грудня 2014 11:04
місцеві люди теж живуть на зйомних квартирах, теж мають маленьку платню але не вимагають до себе особливого ставлення !
місцева до українка Показати IP 30 Грудня 2014 10:21
Вчора по телебаченню показувалит, куди цих переселенців виселяють в Буряті. і в Сибір, хотіли путліна хай їдуть туди і там він їм все дасть. А це якась дурня з формою і вишиванкою.Моя дитина також не має вищивашки,бо я не маю їїза що купити. Ну сказали мені два рази, а потім заглохли. Хай не слухає цих дурнуватих вимагань, а керівників класних і директора школи потрібно все давно ставити на місце.Це не діти вимагають , а іменно вони. Зараз це повний беспередл, вчителі хабарнрики, директори хабарники, а в очі такі добренькі. Пора це все записати на ВІДЕО і висавити на ЮТУБ,їхпобори і вимагання. Я цю плату добровільно-примусову здавати офіційно, а не в кармани диркторам. А то ці директори знахабніли до краю. Столова харчує всію їх сімейку, мерві душі гуляють їм в кармани,хто перевіряє.Люди за кордоном, а гроші одержують у школі і працюють на посадх вчителів. Ану пеевірте школи, і хто виїжджав за кордон та працював на посадах вчителя в школі. Поабчите результат
віто до українка Показати IP 30 Грудня 2014 11:13
вибачте, що звертаюсь до Вас, не будучи знайомим, але ти д..ра.
українка до віто Показати IP 30 Грудня 2014 11:29
мене мало цікавить думка таких обмежених і недалеких людей як ви.
Анонім до українка Показати IP 30 Грудня 2014 11:13
то ваші хлопи вигнали людей з домівок...
Анонім до Анонім Показати IP 31 Грудня 2014 14:55
Як кажуть, за дурною головою - нема ногам спокою. Через таких дурноголових чимало хлопців з Волині ніколи не повернуться до дому. Ні-ко-ли. Не вони накликали війну,а жили спокійно в своїх родинах, працювали, ростили дітей...але через купи бандюків, які хотіли лишитись при владі і через тупого "насілєнія", яке закликало путіна, пішли хто добровільно, хто з примусу захищати територію Україна. "Дякуємо" вам, нісілєнія Донбасу і Луганська за війну і тероризм. На все життя затаврували себе, як перевертні.
1 Показати IP 30 Грудня 2014 11:16
Дожилися, це що за х...ня така "де вишиванка?" та пішли вони н.... зі своїми вишиванками, їх робота дітей вчити, а не розказувати кому у чому ходити, хоча я пітримую ідею форми, але вибачте це має бути якось зроблено з розумом, а не мовляв мене не валить де форма і вишиванка. Та за такі притензії треба того хто про їх висунув віночком по сраці раз зо 20. НЕ ХОЧЕ ЛЮДИНА ХОДИТИ В ВИШИВАНЦІ це її справи, ми так скоро докотимось, що крім вишиванки треба щей оселедця на голові і шаровари а на уроках замість зарядки для пальців гопачок скакати.
Мама Показати IP 30 Грудня 2014 12:10
Що за дурниці? В мене дитина навчається в одній з найбільш заморочених у плані форм і вишиванок школі. І що? Форма - так, мусить бути. Та і голосно це сказано - форма. Просто піджак відповідного кольору і будь-які чорні штани. Але скажіть чесно, скільки форм і рюкзаків перетаскали волонтери тим переселенцям, і не тільки форм, а взагалі одягу (аж перестали збирати, бо перестали забирати - забагато)? Станом на 1 версня всі діти пересенеців у Волинській області були забезпечені. Сама передавали три піджаки дівчачих. А на рахунок вишиванки - ну немає її дитина, то приходить просто у білій сорочечці. Так завжди було, і завжди цього було достатньо. Всі розуміють. що часом не тільки переселенці, але і місцеві не мають додаткових грошей на вишиванку, з якої дитина за рік виросте. Тому не треба робити з мухи слона і привертати до себе зайву увагу.
Дончанин Показати IP 30 Грудня 2014 12:13
А-А-А-А-А... Хунта заставляет носит вышыванки... Нас не слышат... Путин помоги...
да-а-а-а-а-ааааа до Дончанин Показати IP 30 Грудня 2014 12:59
ми на них путіна накликали, а вони нас у вишиванки одягають, а-а-а-а-аааааааа
Світ до Дончанин Показати IP 30 Грудня 2014 13:54
Ви просто хворі люди! Дуже шкода шо таких як ви не можна просто стерти з лиця землі! Доречі, Путін вас дуже чекає в Сибірі, можеше валити, він там вам всім допоможе бомжами жити!
Анонім до Світ Показати IP 30 Грудня 2014 14:41
Заспокойся - це сарказм, А от злість свою не завадило б тримати при собі.
Анонім Показати IP 30 Грудня 2014 12:29
Ой да цирк на дроті, даже обговорювати нема шо .
Ага Показати IP 30 Грудня 2014 13:16
Ну и докатились мы. Теперь ,если ты патриот Украины, ты должен любить Порошенко и Яценюка. То есть Порошенко и Яценюк с компанией и есть Украина. Они даже вышиванку и украинский язык узурпировали. А что они реально сделали для Украины и украинцев, что бы вышиванкой размахивать?
школа Показати IP 30 Грудня 2014 15:55
Шановна пані Тетяно! Чим же Вас так образила школа №17? Коли на шкільні свята учні школи приходили у вишиванках, то діткам зі сходу України у нас давали вишиванки зі шкільної "Світлиці". А таких діток у нас навчалося дев'ятеро і ніхто із них не залишився поза увагою школи. А якби Ви частіше приходили до школи, то знали б про те, що діткам із сімей переселенців видавалися не тільки вишиванки, а і шкільне приладдя та одяг, безкоштовні проїзні квитки.
Галина Показати IP 30 Грудня 2014 16:00
Я теж мама школярок, що навчаються в школі 17. Та там стільки робиться для переселенців із АТО, аби ще де так було....
Лучанин Показати IP 30 Грудня 2014 17:27
Луцькі освітяни повинні бути мудрішими і не ставити дітей переселенців у скрутне моральне становище!
Анонім до Лучанин Показати IP 30 Грудня 2014 17:42
Якими мають бути переселенці і жителі певних східних регіонів?
месник Показати IP 30 Грудня 2014 19:46
Вам всім самим тут не стидно???? Кого Ви робите ворогом? А потім питаэте чому нас хунтою називають? Волиняни, де наша людяність та привітність??? Чи ми православні вже зовсім озвіріли від забаганок нашої Влади!!! Багато з Вас писали тут за неправильне та звіряче поводженя до Башкаленка з Клімчуком, а зараз кидаэтеся на простий люд!!! Да вони приїхали з Донбасу, да там війна, але вони такіж люди як і ми. У Мусульман, як що ворог прийшов до тебе до хати, ти маэшизустріти від душі як свого родича!!!
месник Показати IP 30 Грудня 2014 19:58
Вибачте, Романюк з депутатами дерибанять землі, як бидло у масках віджимають гроші, ми міліони витрачаэмо невідомо куди, і ми зараз підняли тему шкільної форми для дітей біженців??? Да хай краще з бюджету куплять ту форму малюкам, замість ореди авто Романюка
Галина Показати IP 31 Грудня 2014 11:19
Мої дівчатка теж навчаються у ЗОШ №17 вже 4 роки. Ми переїхали до Луцька з Хмельниччини. В статті так хитро написано, що в читача складається враження, наче в школі №17 дітей змушують ПОСТІЙНО носити вишиванки... Це неправда. Вчителі просять (підкреслю - саме просять, а не змушують і притісняють) батьків одягати своїх діток у форму. Шкільну форму. Як і в більшості нормальних шкіл, і це є цілком нормально. А у вишитих сорочках дітки приходять тільки у святкові дні. І то лише ті хто танцює чи співає (все залежить від сценарію свята) і ті, хто сам того бажає. Багато діток приходять просто одягнуті - білий верх чорний низ. Так як моя малеча приймає активну участь у шкільних заходах, я теж одягала дітей у вишиті сорочки чи віночки. Але ніхто ніколи не змушував мене саме купувати форму чи вишиванку. Завжди є альтернатива. Інколи позичала (сама вчителька підказувала де це можна зробити і в кого), а потім робила своїми руками. Купувала просту вишиту стрічечку і нашивала на білу блузку на комірець і манжети, чи клеїла штучні квіточки на обруч. Це від сили вам коштуватиме 10-20 грн. Хоча форма у школі зеленого кольору, дітям дозволяють носити класичні чорні штани чи джинси. Дівчата ходили і в сірих і в коричневих платтях. Головне, щоб це не були різнокольорові яскраві речі. Щоб діти відчували, що вони в школі. А записи у щоденнику, це прості нагадування. Моя менша часто пускає повз вуха, що і коли. Згадує в останній момент. Завдяки цим записам я наперед знаю, що за кілька днів у дітей свято і маю час щоб підготуватись.... Тому я можу лишень подякувати вчительці, що вона знаходить час зробити запис у щоденнику. Впевнена в тому, якби мама просто сказала вчительці, що вишиванки немає і придбати її вона не в змозі, їй би підказали що робити і знайшлися б люди, які б допомогли їй. Адже всі розуміють в якій ситуації опинилися сім'ї зі сходу і намагаються їм допомагати всім чим можуть.
Анонім до Галина Показати IP 31 Грудня 2014 14:10
100% можна і без великих коштів, щось придумати, було б бажання. До того ж , якщо на фото мама, то вона не жаліє грошей на стрижку, укладку та фарбування, яке, навіть у звичайній перукарні не одну сотню коштує. Та й не надто мама переймається тим, що дитина міняє школу за школою тільки через те, що до школи діти мають ходити в шкільній формі. На мою думку, це не суттєва причина для зміни шкіл, нового дитячого колективу.
Євген Показати IP 31 Грудня 2014 11:32
1. "Я просто не маю тих 400-500 гривень, щоб придбати вишиванку і дитина могла одягнути її на свято. Дитину ущемляють за це. Та ж історія зі шкільною формою»." мені цікаво, як же ш "ущемляли" ту дитину? Конкретно, в чому ж виражалось оте "щемлення"???? Написано так, щоб кожен собі нафантазував страшних картин??? 2. "Пані Тетяна каже, що нині її дитина навчається у луцькій гімназії №4, проте тут у неї виникають ті ж труднощі – матір-переселенку змушують придбати форму, на яку вона немає коштів." :) Всі ми добре знаємо, що 4-а гімназія є однією з найдорожчих шкіл в Луцьку, і раз мама віддала своїх дітей туди, значить питання недостатку коштів тут явно надумане. Хто автор "заказухи"? Чому на Волиньньюзі не вказуються прізвища писак? Напиши вже, як же ш "ущемляли" ту дитину!
кукуся Показати IP 31 Грудня 2014 11:33
Пані Тетяно,і'дьте додому!!!!!
Светлана Показати IP 31 Грудня 2014 15:43
Все добрый день, у меня сын учится в ЗОШ № 17, в том же классе , где училась Анастаия Абакумова, я тоже переселенка, хочу сказать только одно , что мне не разу не подошли и не сказали , что мой сын не так одет, или у него нет формы, и отношение ко всем детям одинаково, что к переселенцам, что к детям из Волыни, и я больше скажу, эта школа очень сильно помогает, в плане, рисуют рисуночки для для наших солдат на Донбасс, и устраивает разные акции, для сбора,денег чтоб отправить подарки, для солдат, я хочу сказать всем работникам ЗОШ № 17, за все что они делают, за их доброту и понимание, а по поводу питания, что на Донбассе, что здесь , мы все платил!! Спасибо Вам всем, за то что приняли нас, и даете возможность , учить наших детей!!!
Анонім до Светлана Показати IP 31 Грудня 2014 17:27
Дякуємо і Вам, за розуміння. все у Вас з Нами буде добре. Порозуміємось. Все налагодиться. Мирного неба Нам всім над головою.
Анонім до Анонім Показати IP 31 Грудня 2014 21:12
Спасибо!!!! Я думаю,, что у всех нас будет хорошо!!! И мы вместе пройдем этот не легкий путь , правда же, главное чтобы мы жили в миру между собой, и держались друг за друга насколько это возможно, и нас никто не победит !!! С НОВЫМ ГОДОМ ВАС ВСЕХ, и правильно вы сказали , мирного неба и земли всем нам!!!
Валентин Показати IP 15 Січня 2015 12:37
Мене до глибини душі обурює факт, що 23 роки ми всі платили за те, щоб вивчалась мова, яка стала тепер ніби як причиною для окупації Криму і Донбасу. Це ж як мозахізм виходить. Треба було зразу різко обрубати всі хвости від того проклятющого фашистсько-кремлівського совка. І зараз було б легше. Ні, я не на стільки наївний щоб думати, що московська орда на нас ненапала - вони ж робити нічого не вміли і не вміють від часів монгольского їх панування. Рано чи пізно вони б придумали привод для окупації Тузли чи Криму чи Харкова. Але ми ж платили за ту кляту рашистську в бюджет, а могли б на ті гроші укріплювати свою армію до захисту. А вишиванка в шкільній формі - це так гарно, це ж енергетичний захист дитини, це естетичне виховання, це древні наші традиції, які не змогли вбити ні монголо-московитські князі та імператори ні кроваві червоні комісари