USD 39.75 40.04
  • USD 39.75 40.04
  • EUR 39.85 40.10
  • PLN 9.85 10.00

Луцький юрист пояснив, як діяти, якщо вас зупинила поліція

14 Жовтня 2020 22:12
Луцький юрист Тарас Гупало розповів про те, що має знати і як має діяти водій, якого зупинила поліція.

Відео з роз’ясненням він опублікував на своєму Youtube-каналі, пише Конкурент.

Із його слів, якщо вас зупинили патрульні, ви передусім маєте припаркуватися, дотримуючись правил дорожнього руху, а не, власне, в тому ж місці, де вас зупинили.

Патрульний поліцейський зобов’язаний назвати прізвище та спеціальне звання, вказати посаду, на якій перебуває. Проте він не має обов’язку пред’явити службове посвідчення, але у водія є право вимоги такого посвідчення.

Знімати на камеру посвідчення поліцейського не варто.

Далі поліцейський зобов’язаний назвати вам причину зупинки і вказати на нормативно-правовий акт, на підставі якого автомобіль зупинили.

Зупинити, до слова, можуть:

- якщо водій порушив правила дорожнього руху;

- якщо є очевидні ознаки, які свідчать про несправність транспортного засобу;

- якщо є підстави вважати, що водій чи пасажири причетні до дорожньо-транспортної пригоди чи злочину;

- коли транспортний засіб перебуває у розшуку;

- якщо в поліцейського є необхідність повести опитування водіїв чи пасажирів;

- державний орган ухвалив рішення про обмеження руху;

- коли ви здійснюєте перевезення вантажу, і він закріплений таким чином, що створює небезпеку;

- коли ви користуєтеся спеціальними звуковими та світловими сигналами без дозволу;

- задля виявлення водіїв транспортними засобами, які зареєстровані не на території України, але їх самі не ввозили.

Детальніше дивіться у відео:
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
Водій Показати IP 14 Жовтня 2020 22:52
Краще навчіть дітей, а особливо їх всюдипоспішаючих батьків переходити дорогу у встановлених для цього місцях. Смертність від цього вражає, нажаль маски не допоможуть...
ВодійТаПішохід до Водій Показати IP 15 Жовтня 2020 01:02
А ще не завадило б навчити водіїв виконувати вимоги ПДР! Уявіть, елементарне виконання вимог ПДР водіями зменшить смертність та травматизм пішоходів майже до 0 як би ті пішоходи не переходили дорогу. Якщо хтось з чимось не згідний, то перечитайте ПДР - там все чітко розписано.
Вау до Водій Показати IP 15 Жовтня 2020 18:32
Мабуть треба дотримуватись зазначеної швидкості руху в місті. Особливо в спальних районах. Деякі водії забувають що прибудинкова територія це територія пішоходів а водій гість якого туди пускають. Краще б поробили бруківкою як в Європі , а то розганяються деколи як нкнормальні
Анонім Показати IP 15 Жовтня 2020 01:08
Имейте сами культуру. На днях приехал с одной из страны бывшего СНГ. Пешеход на проезжую часть встал... и по боку на чем ты там едешь... Здесь. Можешь на зебре стоять до своего пенсионного возраста... Вчера по местному радио слушаю новости : - " побит рекорд превышения скорости (250 км/ч) на трассе Киев- Одесса... Думаю... Дебилы... Они приравнивают (диктор) свои дороги к немецким автобанам? Или иронизировали по поводу штрафа в 500 грн? Так в тех же местах, о которых упоминал ранее, штраф за превышение скорости - грубо говоря переведя - минималка. И за каждые сверху превышение на 10 км., штраф 10 000. Считайте. По городу 3 нарушения превышения скорости в подряд ( на камеру) лишение водительских прав...
Юрист Показати IP 15 Жовтня 2020 07:47
Ти раніше сам навчись, а потім іншим підказуй. Прочитай свій останній пункт!
водій Показати IP 15 Жовтня 2020 08:17
Знімати на камеру посвідчення поліцейського не варто, а чому?
fanat Показати IP 15 Жовтня 2020 09:00
Смертність від спілкування з поліцією вражає ще більше!
читач Показати IP 15 Жовтня 2020 09:02
Три останні пункти підпадають, під перший пункт! юРИСТ
Активіст Показати IP 15 Жовтня 2020 09:30
Рівень підготовки "юриста" зашкалює.
Арафат Показати IP 15 Жовтня 2020 11:52
"...- якщо є очевидні ознаки, які свідчать про несправність транспортного засобу..." - то чому димлячі "еталони" досі нас труять?
Експерт до Водій Показати IP 15 Жовтня 2020 19:33
Не варто знімати, бо вони всі стають нервовими і злими, так що можуть вгріти по самі ремні безпеки :)
тарагупало Показати IP 18 Жовтня 2020 17:18
А "аварійку" вмикати вже не потрібно? Ні? Недоюрист...