USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Е-аудит для платників податків: коли запровадять і як це працюватиме

30 Листопада 2020 21:34
Міністерство фінансів презентувало концепцію електронного аудиту платників податків, запровадження якого має відбутися у три хвилі - остання розпочнеться у 2027 році.

Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на пресслужбу Мінфіну.

Електронний аудит платників податків здійснюється завдяки використанню стандартного аудиторського файлу (SAF-T), у вигляді якого до контролюючого органу подається інформація.

Після отримання файлу програмне забезпечення здійснює аналіз даних за встановленими критеріями ризиковості. Далі, ще до перевірки, можуть відбуватися уточнення та пояснення щодо отриманої інформації. Завдяки цьому платники податків можуть власноруч виправляти виявлені помилки із застосування знижених санкцій.

Наостанок за отриманими результатами відбувається податкова перевірка.

У Мінфіні вважають, що автоматизація податкових перевірок прискорить роботу відомства та знизить вплив людського фактору в процесі. Також, е-аудит може зменшити навантаження на платників податків та контролюючий орган.

Відомство має намір запровадити систему у три етапи. На першому етапі файл подаватиметься лише великими платниками податків на запит контролюючого. У планах Мінфіну він розпочнеться з 1 січня 2023 року.

Другий етап охопить обов’язковим поданням файлу усіх великих платників податків - це може статися 1 січня 2025 року.

Фінальний етап запровадження е-аудиту для всіх платників податків може розпочатись 1 січня 2027 року.

Для реалізації концепції, як зауважують у Мінфіні, необхідні зміни до законодавства, зокрема - до Податкового кодексу України.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus