USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

На дитячому майданчику на 3-річного лучанина напала зграя собак

19 Березня 2019 13:06
У Луцьку побільшало скарг на бездомних псів. Цього місяця собаки покусали двох людей.

За 2019 рік у ЦНАПі зареєстрували понад 50 звернень зі скаргами на собак. За січень було 24 звернення, впродовж лютого – 27, у березні практично щодня є скарги, інформують в луцькому ЦНАПі.

Серед тих, кого покусали – трирічний лучанин Дмитро. Мама хлопчика Анна Левандовська каже, що напад собак був раптовим і несподіваним.

«Неподалік нас розгулювала зграя безпритульних псів. Син підбіг до гойдалки, а ці собаки за ним. Одна гавкнула й усі накинулися на дитину, хоч він ніяк їх не провокував. Одна зі зграї його й вкусила. Після цього чоловік завіз дитину в лікарню, обробили рану й від госпіталізації відмовилися, бо там був добрячий синець, здерта шкіра, крові не було. Потім ходили до хірурга на огляд і він сказав, що для профілактики варто зробити вакцинацію. Ми зробили уже другу, попереду ще три», - розповіла жінка.
Із цього приводу директор КП «Ласка» Наталія Рудь розповідає, як діють комунальники, коли надходить виклик.

«Коли надходить виклик, то в пріоритеті той, де агресивні тварини. Ловці приймають виклик, який їм передає адміністратор, і виїжджають на місце події, зв’язуються із заявником, з'ясовують ситуацію, беруть опис тварини, відловлюють.

Загалом зростання чисельності популяції безпритульних псів у місті декілька: недотримуються правил утримання тварин, викидають незатребуваний приплід, що в більшій мірі поповнює ряди безпритульних, якщо тварина губиться, то її не шукають – так вона опиняється на вулиці, далі розмножуються», - розповідає Наталія Рудь.
Та додає, що минулі роки нарахували біля 400 бездомних собак, зараз їхня кількість зросла приблизно на 100 тварин.

Із цього приводу волонтери, які доглядають за безпритульними собаками, наголошують, що тварини можуть нападати поодинці, але, як правило, вони нападають зграями.

«Існує кілька причин, чому пес нападає на людину. Ви – потенційний ворог, якщо зайшли на територію зграї чи намагаєтесь наблизитися до цуценят, маєте із собою продукти харчування, які можуть сподобатися тварині, або ж у тварини сказ», - пояснює волонтерка Лілія Прокопова.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
дучанин Показати IP 19 Березня 2019 13:27
Їх вже десятки в кожному районі міста.Де їх набралось стільки?
Стомленийвідбрехунів Показати IP 19 Березня 2019 14:15
Не дивлячись на постійні звернення щодо значного числа бродячих собак у багатьох районах міста (а на Вересневому у нмх і розплідник і заказник разом) та їх агресії, КП "Ласка" навіть не чухається, почиваючи на лаврах. Можливо, звикнувши до допомоги волонтерів, хочуть, щов вони ще й відловлювали собак?(
121 до Стомленийвідбрехунів Показати IP 19 Березня 2019 16:38
Давайте будемо чесними. На сьогодні в бюджеті міста не вистачає грошей для нормального облаштування та функціонування притулків для тварин. Раз так, то потрібно закрити очі і таких тварин треба винищувати, оскільки життя та здоров'я дітей має більшу вагу!!! Я тварин люблю, але якщо вибирити, то мій вибір очевидний.
Анонім до 121 Показати IP 19 Березня 2019 18:52
Якби ви любили тварин то таке б не пропонували,їх треба стерелізувати,а не винищувати.
Лучанин до Анонім Показати IP 20 Березня 2019 09:25
Чому диких тварини, які живуть в лісі і нікому не заважають, відстрелювати можна, а тварин, що живуть у місті і кидаються на людей відстрілювати не можна.
121 до Анонім Показати IP 20 Березня 2019 17:49
Читайте уважно що я написав. Там є відповідь щодо стерелізації!
До 121 до 121 Показати IP 20 Березня 2019 21:32
СтерИлізація, якщо що)
Маня Показати IP 19 Березня 2019 14:39
Сьогодні на вул. П'ятницька Гірка бачила як бродяча собака налякала хлопчика. Мені навіть самій стало страшнувато, бо я теж людина, яку у дитинстві вкусив пес
Лучанка Показати IP 19 Березня 2019 15:09
А ДЕ БУЛА МАМА КОЛИ СОБАКА БІГЛА З А ДИТИНОЮ, В ТЕЛЕФОНІ ТЕРЕВЕНІ РОЗВОДИЛА!? Треба добре дивитись за малими дітьми, добре що це бала лише собака, а не падіння з гірки ще щось... А взагалі то кого в дитинстві не кусала собака?!)))
ігор луцький до Лучанка Показати IP 19 Березня 2019 15:37
Думаю ,собаки боялись вас кусати.
229 до Лучанка Показати IP 19 Березня 2019 15:51
Та тебе вони дивлюсь кусають часто!)
Набридло Показати IP 19 Березня 2019 15:13
Раніше такого не було. А зараз пройти страшно. І ніхто їх не провокує, йдеш по своїм справам, а вони кидаються.
ігор луцький Показати IP 19 Березня 2019 15:34
Я так розумію,що людей вже конкретно дістали бродячі собаки,але влада не в змозі допомогти.Не за горами вибори президента,є більш серйозні питання.Лекторат і собаки почекають.
Ігор Показати IP 19 Березня 2019 17:35
"Ви -потенційний ворог,зайшли на територію зграї ........."дитяча площадка для собак,чи для дітей? Від їх немає проходу.просто потрібно виконувати обов'язки директорові,а не відновлюватися!
отак Показати IP 19 Березня 2019 18:21
світова практика свідчить, що ключем до вирішення питання з безпритульними, є стерилізація та облік. отже: не меліть дурниць про травлю чи відстріл, а транспортуйте тварину до ветеринара. в клініках існує система лояльності, -50% пару гривень з квартири, і таких статей не буде.
Оля Показати IP 19 Березня 2019 20:23
А стерилізовсний пес не кусається?
Лучанин Показати IP 20 Березня 2019 21:31
На Мазепи дитина йшла зі школи собака напала вкусила. Там взагалі страшно ходити.Зграями бігають.