USD 26.95 27.10
  • USD 26.95 27.10
  • EUR 31.75 31.95
  • PLN 6.85 6.95

На КП «Ласка» в морозильних камерах замість харчів - трупи тварин

На Луцькому КП «Ласка» волонтери знайшли у морозильних камерах мішок з трупами тварин, інформує Волинська агентство розслідувань.

Зокрема, вчора вранці зоозахисники навідались на територію КП «Ласка», оскільки отримали від волонтерів інформацію про те, що у морозильних камерах, призначених для зберігання їжі для тварин, — трупи собак. Прибувши на територію, вони застали трьох працівників разом із заступником директора Сергієм Скумсом.

Зоозахисники жахнулися від умов утримання тварин на території комунального підприємства – хворі тварини перебували у клітках разом зі здоровими, наражаючи їх на хвороби. Так, до прикладу у вольєрі для котів поруч із двома вагітними кицьками сидів кіт у вкрай жахливому стані: очі тварини закипіли від гною, а з носа та рота тварини виділялась речовина. Ще один кіт був повністю покритий лишаєм. Обидві тварини мали очевидні ознаки задавнених хвороб, однак їх навіть не спромоглись посадити в окремий вольєр, аби не заражали невідомими інфекціями інших котів. І це в той час, як у загальному вольєрі поруч з ним перебувало до 10 здорових котів, в тому числі дві вагітних кішки.Хворий кітТаку ж саму картину зоозахисники побачили і у вольєрах для тримання собак. На диво, приміщення, відведення під карантин — виявилось порожнім. Зоозахисники висловили підозри, що собак без витримування обов’язкового карантину просто знищили.

Та заступник директора запевнив, що всі вони живі і на період поки холодна погода — їх просто перевели у інший вольєр. Та, де саме перебувають ці собаки, він так і не показав, натомість вказав на один з секторів, де готують їжу тваринам. Мовляв, саме там зараз розмістили собак з щенятами, оскільки у цьому приміщенні тепло.Щоправда, в інших вольєрах картина виявилася жахливішою: у кількох загратах хворі тварини замість їжі їли свій послід, який змішався з багнюкою та залишками вчорашніх харчів. Вочевидь, собаки перевернули миски з їжею і від голоду почали вилизувати землю разом з багнюкою та власними фекаліями. Від тотальної антисанітарії та недогляду собаки перебувають у жахливому стані — багатьом необхідна допомога ветеринара. Та його на час візиту зоозахисників на території КП «Ласка» не було.

Оглянувши вольєри та побачивши усі жахливі умови тримання тварин, жінки настояли на тому, аби їм відкрили останній ангар, де стоять автомобілі, що належать КП «Ласка», а також морозильні камери.

«Покажіть, будь ласка, нам морозильні камери, придбані за гроші волонтерів, спеціально для зберігання продуктів харчування для тварин. Чому ви не хочете відкривати ангар і показувати холодильники? Тому що вам, вочевидь, є що приховувати», – звернулась до заступника директора КП «Ласка» зоозахисниця Інна Хоміцька.

Однак, Сергій Скумс відмовився відчиняти решту приміщень і порадив звертатись до керівника комунального підприємства. Та, на жаль, директора КП «Ласка» Дани Новарчук у понеділок з самісінького ранку на території притулку не виявилося. За словами її заступника, директор перебуває у міській раді у дуже важливих справах. В той же час, на робочому місці виявилося всього 4 з 19 працівників КП «Ласка».

Зрештою, зоозахисниці та волонтери вирішили викликати поліцію, аби зафіксувати недопуск громадськості та журналістів та заявити про жорстоке поводження з тваринами.

«Це не можна назвати нормальними умовами утримання тварин — це знущання, це те, що називають жорстоке поводження з тваринами, а це вже - кримінальна відповідальність. Вони приховують цей безлад, який твориться на території комунального підприємства «Ласка» і винищують тварин. Чому ми, як волонтери, які здаємо постійно гроші на допомогу тваринам, не маємо права перевірити, у якому стані вони перебувають. Ми перевірили, і те що ми побачили, нас просто вбиває — у вас там в морозильних камерах сховані трупи тварин і ви це намагаєтесь приховати», – заявила Інна Хоміцька.

За кілька хвилин майже одночасно на територію комунального підприємства прибуло одразу 2 машини патрульної поліції. Також з їх появою на територію КП «Ласка» прибула і директор Дана Новарчук. Вона одразу ж попросила поліцейських вивести людей за межі території комунального підприємства, заявивши, що люди сюди проникли незаконно.

«Є графік відвідувань притулку, а ви сюди пробралися незаконно, не узгодивши це ні з ким. Графік з печаткою - вивішений на воротах «Ласки», ви б мали зателефонувати і попередити. А тут ви вриваєтесь на територію, блокуєте роботу комунального підприємства і чините якісь провокації», – заявила Дана Новарчук.

Проте, зоозахисники повідомили поліції, що підозрюють вчинення злочину на території ангару, де зберігаються трупи тварин, тому попросили наглянути за дотриманням громадського порядку. Також вони зауважили, що «Ласка» є комунальним підприємством, і територія та майно — також у комунальній власності, тож це — власність громади.

Та, Дана Новарчук заперечила, мовляв, час відвідування притулку суворо регламентований міською радою і є відповідне розпорядження, затверджене печаткою. Однак відшукати підтвердження її слів нам так і не вдалось. А роздрукований графік відвідування притулку, який вивісили на паркані — простий папірець, який не має жодної юридичної сили, адже офіційно оприлюдненого порядку діяльності КП «Ласка» – ніде немає.

Директор КП «Ласка» продовжила наполягати на тому, що це - її територія і нікого з сторонніх тут бути не може. Зрештою, вона зателефонувала комусь на телефон і зі словами «поговоріть, будь ласка, з заступником міського голови, він вам все пояснить», – вручила телефон одному з патрульних. Тим часом вона продовжила сперечатись з зоозахисниками і також почала виганяти за межі комунального підприємства журналістів, звинувативши в упередженому ставленні до її персони.

«Вийдіть, будь ласка, нехай прийде інший журналіст від вашого видання, тоді я пущу. Де ваше журналістське завдання? Я вже написала на адресу вашого видання, щоб по темах КП «Ласка» скеровували до нас іншого компетентнішого журналіста», – заявила вона з обуренням у бік журналістів.

Однак після нагадування про кримінальну відповідальність за перешкоджання журналістській роботі та виконання обов’язків відповідно до чинного законодавства, Дана Новарчук вгамувала свої емоції.

«Це територія комунальної власності, це не приватна власність, тому я не маю підстав для того, аби виганяти людей. Я не можу вигнати журналістів», – констатував один з патрульних поліцейських.

Поліцейські попросили показати документ, яким згідно законодавства відвідувачам заборонено перебувати на території КП. Однак, у Дани Новарчук жодних документів не виявилось. Тож їй не лишилось нічого іншого, як показати зачинений ангар, де зберігались морозильні камерами з трупами мертвих собак.
Однак, вона поспішила запевнити, що ці собаки були підібрані мертвими на вулицях міста і складені у вільну морозильну камеру.

«Коли вона повністю буде заповнена ми викличемо «Луцькспецкомунтранс», з якими у нас укладено договір на вивезення відходів та сміття. Ми не можемо вивозити кожен труп окремо, бо це - дорого. Ми за кожен вивіз платимо 700 гривень. Тому ми складаємо їх на зберігання у морозильну камеру», – заявила вона.

Щодо того, чому тіла тварин зберігаються у холодильній камері, придбаній волонтерами для зберігання продуктів, вона відповіла, що попередня морозилка зламалась і не було де складувати тіла загиблих тварин. Також вона показала окремий холодильник з м’ясом та рибою, якими годують тварин. За словами Дани Новарчук, велику морозилку за 130 тисяч гривень вона виграла, тож тепер усі продукти зберігаються тут.

Таким чином, тут же постає питання, чому тварин годують незрозумілим коричневим варивом в перемішку з фекаліями та багнюкою, коли морозильні камери повні м’яса та риби? Чи це лише для відводу очей у разі якоїсь перевірки?

Тим не менше, зоозахисниці поспілкувались з поліцією та попросили викликати слідчих, аби зафіксувати порушення.

Не на камеру, патрульні відмітили, що самі шоковані картиною на території КП «Ласка» і порадили ініціювати перевірку діяльності комунального підприємства виконавчими органами влади та відповідними санепідслужбами. Мовляв, можливо у такий спосіб вдасться навести лад на території комунального підприємства.

Тим не менше, надалі цим питанням планують розбиратись не лише депутати, а й відповідні органи, оскільки це вже не перше порушення зафіксоване на території КП «Ласка».

На завершення слід відмітити, що директор КП «Ласка» навіть у відведений нею час (пн-пт 15:00-17:00) вона так і не дозволила волонтерами зайти на територію комунального підприємства, пославшись на те, що вони хочуть вчергове викрасти трупи тварин. Тим не менше, візит Дана Новарчук назвала спланованою провокацією з метою дискредитації її як директора комунального підприємства. І це в той час, коли саме вона вдається до підпільних воєн з луцькими зоозахисниками, насилаючи на них перевірки, пишучи заяви до поліції та зводячи наклепи.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...
Коментарів: 19
Лучанка Показати IP 25 Квітня 2017 09:07
Це ж мясо для свята їжі в замку
Андрій до Лучанка Показати IP 25 Квітня 2017 09:59
коментар було видалено
трбеба Показати IP 25 Квітня 2017 09:15
коментар було видалено
Никонор Показати IP 25 Квітня 2017 09:39
Скоро в дани буде ще й будинок, ото злодюга! Пишуть, знають і далі тримають на роботі, а вже пора і за грати за такі оборутки!
Активіст до Никонор Показати IP 25 Квітня 2017 10:00
Не за грати, а до собак в вольєр.
Лучанин до Активіст Показати IP 25 Квітня 2017 17:14
За грати до собак у вольєр!!!
думка Показати IP 25 Квітня 2017 09:58
Трупи трупами,, але зоопарк набагато краще ніж колись. хтось хоче стати новим директором!
бум-бум до думка Показати IP 25 Квітня 2017 17:11
Думка, ти ще не прокинулася? Мова не про зоопарк, а про собачий притулок
Мда Показати IP 25 Квітня 2017 10:26
Зате ця ку*ва Дана має час і гроші (наші з вами податки) щоб разом з турком на курортах закордонних завісати
Andrew Показати IP 25 Квітня 2017 10:29
Напевно, тими трупами собак потім і кормлять всіх тварин. А може й ні. Але думка така промайнула.
Просто я. до Andrew Показати IP 26 Квітня 2017 00:34
От дану і накормити.А ще перевірити за які кошти по курортах їздить і квартири купує.Спілкувалася з цією особою по-телефону-хамидло.
555 Показати IP 25 Квітня 2017 11:29
Яка користь місту від цього комунального підприємства? В районі підшипникового заводу (це за кількасот метрів від "Ласки") безпритульні собаки гоняться зграями, на зупинці Бенделіані сплять на сонечку - і ніяка "Ласка" їх не бачить.Про котів мовчу -плодяться дворові коти десятками. Фінансування таких підприємст , як на мене, з бюджету - злочин.Ці кошти краще використати і безхатькам раз на день організувати гарячий суп і чай, а собаки і коти дадуть самі собі раду- поки не було "Ласки", їх було значно менше в Луцьку -ніхто не звозив ще й з області, і гицелі нормально працювали.Поможіть якось людям, що опинились на вулиці, а матінка-природа дасть собі раду з живністю. Собак дуже люблю, але люди потребують більшої уваги.
888 до 555 Показати IP 25 Квітня 2017 12:17
Ми не в середовищі дикої природи живемо. Те що тварини стають безпритульними вина людей, безвідповідальних, дурних істот, які не тягнуть на горде найменування Homo sapiens, як і більшість з тих, що стали безпритульними через те, що бухали і просрали свое житло саме з цієї причини, а не через життєві драми. Тож допомагати тваринам - обов"язок сраних "царів природи", які доцарювались вже до ручки, а homo sapiens, хай самі про себе потурбуються, на те вони й sapiens. Інша справа, що при фінансуванні, грантах, шумисі в пресі з притулку, який мав би бути порятунком тваринам, яких дурні homo викидають на вулицю, вивозять в ліси і на смітники, викидають на мороз, зробили справжнє гетто. Цим вже має займатись прокуратура. А волонтерам, які намагаються там щось змінити добре було б щоб такі фото і статті потрапили в європейську пресу, хоча б в Польщу.
Лодырь Показати IP 25 Квітня 2017 13:50
Мне интересно, люди опять схвают? Или наконец возьмут инициативу в свои руки? Все эти проверки, вызовы полиции, жалобы - просто сотрясение воздуха. Может пора переходить к другим методам?
888 Показати IP 25 Квітня 2017 15:39
Гнати ту директорку в три шиї. Людина явно не на своєму місці. Там, у "Ласці", завжди бардак.
ВОВК Показати IP 25 Квітня 2017 17:21
НА НАРИ С**У
12123 Показати IP 25 Квітня 2017 18:49
Раньше с уважением относилась к Дане, что она смогла организовать приют для животных и остановить их отстрел и уничтожение. Но прочитав эту статью, уже засомневалась. Почему она была против пустить людей на территорию приюта, это же не режимный объект... Вывод только один - было, что скрывать. Если бы мертвых животных складировали просто для последующей утилизации, то об этом могли бы сказать. Подозрительно все.
Лучанка до 12123 Показати IP 26 Квітня 2017 00:39
Бреше вона.Ходять чутки.що потім тварин тими трупами і кормлять.Про таке діти кажуть.ті.що живуть на Мамсурова.
Я Показати IP 26 Квітня 2017 10:35
поширюйте ці жахливі факти в соціальних мережах, особливо ті в кого друзі за кордоном, щоб побачили всі.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus