USD 38.70 39.05
  • USD 38.70 39.05
  • EUR 38.70 39.05
  • PLN 9.80 9.97

На стінах волинської церкви знайшли написи зроблені у 1908 році

17 Вересня 2020 21:00
На стінах Свято-Георгіївської або ж Юріївської церкви, що у військовому містечку у Володимирі-Волинському віднайшли найстаріший напис-автограф, датований 1908-м роком. Також там можна побачити сотні написів, серед яких – автографи німецькою мовою солдатів Першої і Другої світових, які служили в місті.

Про це інформує БУГ.

У 1908-му році храм лише освятили, а найстаріший напис раніше був датований 1913-м роком.

Як розповіла виданню Орися Вознюк, наукова співробітниця ДІКЗ «Стародавній Володимир», написи з іменем і прізвищем, прізвиськом і датою швидше за все лишали військові з 1908-го року і закінчуючи радянським періодом (1980-ті), які служили у Володимирі-Волинському.

«Є написи австрійців та німців часів Першої та Другої світових. Ще є написи «Мадьяр» – то може яке прізвисько було чи коріння угорське, бо напис також радянського періоду, «Львів» – датований 1978 роком. Розташовані вони так низом, їх там сотні», – каже Орися Вознюк.

На стінах храму ще видно написи «1909 года Ступаковъ», «1939», «WE GNER Berlin», датований 1944-м, «Михаил Петрович Малыхин здесь был 1945 року» та інші.

У даних Вікіпедії зазначено: «На стінах церкви є автографи солдатів різних часів, які служили у Володимирі-Волинському. Є тут автографи і грузинською мовою, і тюркською, і латиною, на івриті та загадкові ієрогліфи народів Сибіру».


Подібні автографи-графіті користуються популярністю для туристів і на стінах Софії Київської у столиці.

Будівництво церкви розпочали за рішенням головного штабу військового міністерства Російської імперії, коли наприкінці ХІХ ст. до Варшавського військового округу з Кавказу перевели 149-ий піхотний Чорноморський полк, місцем дислокації якого обрали Володимир-Волинський.

З серпня 1910-го року будівлю зайняла церква Володимирської ікони Божої Матері 68 лейб-піхотного Бородинського полку. В радянський час у будівлі облаштували Будинок офіцерів. Зі здобуттям Україною незалежності храм наново освятили.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Пані Орися Показати IP 17 Вересня 2020 22:25
Приблизні автографи є на стінах будівлі улюбленого нами військомату. І в продовженні теми є цікава фотографія середини собору , під час австрійської окупації.
Хвілологіня Показати IP 18 Вересня 2020 04:58
Це не написи, а нашкреби! І... 1945 року чи года?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus