USD 39.70 40.10
  • USD 39.70 40.10
  • EUR 39.90 40.40
  • PLN 9.75 9.98

На Волині зафіксували новий штам коронавірусу. Чим він небезпечний

23 Листопада 2021 16:07
На території Луцького району зафіксували новий штам коронавірусу Дельта Плюс. Він є найбільш заразним серед усіх відомих варіацій вірусу.

Про це на брифінгу облдержадміністрації щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції повідомила головний державний санітарний лікар області Наталія Янко.

Вона зазначила, що відповідно до збільшення кількості випадків захворювання спостерігається і збільшення летальних випадків серед волинян. У листопаді померло на 36% більше людей, ніж у жовтні. Із початку листопада вже померло 355 людей. 80% померлих – особи віком 60+. Серед людей цього віку – найменше щеплених (близько 21%).

«Протягом останнього тижня померло двоє людей із однієї сім’ї – це чоловік і дружина 70, 71 року з Ковельського району. Померла молода жінка 29 років у Нововолинську, без мами залишилися двоє малолітніх дітей (два і чотири роки). На жаль, померло двоє молодих людей із міста Луцька віком 39, 40 років без супутніх захворювань, у яких хвороба протікала вкрай важко з тотальним ураженням легень. Усі ці люди були нещеплені», – розповіла Наталія Янко.

Таке стрімке збільшення кількості хворих і, відповідно, смертей можна пояснити впливом на перебіг епідемії штаму Дельта, який зараз домінує в Україні і на Волині зокрема. Насамперед штам Дельта вражає тих, хто не хворів коронавірусом, і тих, хто не пройшов курс вакцинації.

«В області постійно триває робота з виявлення циркуляції штаму коронавірусу Дельта», – сказала Наталія Янко. Додала, що в 98% всіх досліджених зразків від хворих волинян було виявлено мутований штам, характерний для штаму Дельта.

«Окрім того, на сьогодні в області також виявлено новий варіант штаму, який ще називають Дельта Плюс. Його виявили у чотирьох жителів Луцького району. Цей штам циркулює ще у восьми областях України, в тому числі на Волині. Він є найзаразнішим серед усіх варіацій коронавірусу, адже поширюється на 10-15% швидше, ніж інші підтипи цього штаму. Цей штам також виявлено в Одеській, Львівській, Тернопільській, Рівненській, Івано-Франківській, Закарпатській і Херсонській областях», – інформувала Наталія Янко.

Вона нагадала, що вакцинація – це єдиний спосіб, який може захистити від важкого перебігу захворювання й летального закінчення хвороби.

Ольга ШЕРШЕНЬ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
Анонім Показати IP 23 Листопада 2021 16:25
На роки підписали договір про постачання вакцин,а вірус знайдуть.
1+1 Показати IP 23 Листопада 2021 17:07
Бла бла бла
до анонім і 1+1 Показати IP 23 Листопада 2021 17:40
диванні експерти
Лучанин до до анонім і 1+1 Показати IP 24 Листопада 2021 13:13
Та що ви розумієте, вони ретельно всі інтернети перечитали, тепер стали експертами юристами, медиками і ще борцями за права людей.
Баба Маша Показати IP 23 Листопада 2021 18:34
Що нам новий вірус, якщо вакцина чудодійна від усіх вірусів. Головне два сертифікати від коронавірусу. Нас будуть заражати кожен рік і цьому немає кінця....
анонімУ з 1+1 Показати IP 23 Листопада 2021 18:37
А у Боголюби на екскурсію не бажаєте, щоб вам мізки на місце повернуло?!
Анонім до анонімУ з 1+1 Показати IP 23 Листопада 2021 20:23
Тільки після вас
я до анонімУ з 1+1 Показати IP 24 Листопада 2021 13:18
а там всі так жертовно і відповідально працюють, як Ви думаєте? Чи все більш подібно на конвеєр, особливо коли уже з відділення попав в реанімацію. І як так боролися, коли в реанімацію попав з відділення? І що ж це за безкоштовне лікування і повне забезпечення медпрепаратами для спасіння хворих, коли треба самим шукати терміново для спасіння препарати, вартість яких біля 20000 грн. І навіть їх привезеш, але спасіння немає!
Степан до анонімУ з 1+1 Показати IP 25 Листопада 2021 21:27
А ви не знаєте, що в Боголюбах лежать і щеплені.
Сталін Показати IP 23 Листопада 2021 18:43
Він небезпечний тим,що новий вірус це нова пропаганда ! Пропаганда -на вихід!!!))
Анонім Показати IP 23 Листопада 2021 20:14
Це що за крематорій, як так можна жити? Добре що хоч машини нові дали!
Джек Показати IP 23 Листопада 2021 22:02
АХАХАХ))) А КОЛИ БУДЕ ДЕЛЬТА ПРО МАКС?)))
Дельта Показати IP 24 Листопада 2021 00:53
А чому не описали симптомів нового штаму?
Дохтор до Дельта Показати IP 24 Листопада 2021 09:03
Симптом прихований для інфікованого - це отупіння.
я українець Показати IP 24 Листопада 2021 11:28
вже немає СІДУ, Туберкульозу, Війни ... !!!! а є чи забити голову
лучанин до я українець Показати IP 24 Листопада 2021 13:14
ще почнете задавати незручні питання про закінчення епохи бідності! не можна! червона зона, вакцинанція - а смертність не падає. тому що основні переносники зарази це вакциновані, яких скрізь пускають!
Анонім Показати IP 24 Листопада 2021 19:48